Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Mrakoplas
Avatar
8722 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 15:37

Lamicka vdaka!

Offline Mrakoplas
Avatar
8722 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 15:38

dupali kruzok som kedysi skusala ale nesadol mi (mala som pocit, ze ma bolia este viac krcove zily)

Offline Mrakoplas
Avatar
8722 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 15:42

Este by ma zaujímalo kto pouzivate tie menstruacne nohavičky. Ja si to nejak neviem predstaviť. To vydrzia cely den alebo musite nosit v kabelke dalsich niekolko a pocas dna vymieňať? Sa ospravedlňujem za blbu otazku, ale fakt ma to zaujíma.

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 15:46

Lamicka se mnou o tom matka mluvila duverne stylem: a s nikým se o tom nemluví a hlavně před klukama. Bylo jí to ocividne trapné, ale asi měla pocit, že to je potřeba. 

No snad kdyby to nechala radši byt, bylo by to lepší. Dost let mi bylo trapný vůbec hodit vložku do koše ( to byla ještě doba, kdy se to balilo do novin), nemluvě o špinavých kalhotkách. 

U nás doma je to asi jednodušší v tom, že muž bere tyhle věci tak jak leží a běží, příroda prostě, trapného na tom nevidí nic.

Zlatá menstruace vám povim, já doufám, že děti po mě nezdědí migrény. 

Offline Sairon
Avatar
1850 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 15:47

Matky nejedlíků Pinot Noir a další, můžete mi prosím poradit jestli se vám něco osvědčilo, co do dítěte dostat, jak to do něj dostat? S příšerkou byl vždycky problém s jídlem, ale většinou jedla alespoň něco, co jí posledních pár měsíců dávám naše běžné jídlo, tak se to zlepšilo. Teď se to ale v posledních týdnech zhoršilo, odmítá jíst i věci co dříve jedla, takže fakt nevím, co jí vařit, často si vyžádá něco, do čeho v lepším případě dvakrát drbne a nechá to.

Když něco nechce, nabídnu jí nějakou alternativu, když nechce ani to, tak to neřeším a zkouším zas při dalším jídle. Uplatňuji výhružky typu "pokud to nesníš nebude žádná sušenka", spíše neúspěšně. Občas funguje to, že ji pustíme na youtube nějaké video a u toho ona moc nevnímá okolí,takže je ochotná jíst, co se jí vkládá do úst, ale to není cesta, kterou bych se chtěla ubírat.

Nechat ji nejíst nemůžu, protože pak jí asi klesá cukr a je neskutečně protivná a nedá se s ná fungovat. Když s ní to jídlo řeším, je to zas jen další prostor pro konflikt a já už jsem z toho strašně vyčerpaná a otrávená a sama na sebe nasratá, že skoro cokoliv je teď s řevem, křikem a mě už dochází síly na to být trpělivá.

Online Makara
Avatar
2162 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 15:48

Mrakoplas Mám už potřetí tělísko. 100% spokojenost. Menstruaci stěží zaznamenam, žádné zdravotní  nepříjemnosti. Nejsem lékař, ale doporucuju kudy chodím. Myslím, ze zvláště při silné menstruaci to stojí za vyzkoušení. Evaeva dupali 

Offline Sairon
Avatar
1850 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 15:59

continuity do statistik uvádím, že se mnou o menstruaci mamka taky nemluvila (ona se mnou teda nemluvila o ničem takovém), když jsem v 6. třídě dostala první MS,tak začala lamentovat, proč mám "krámy" tak brzo a nemohlo to ještě rok, dva počkat. Aneb jak vytvořit dospívající dívce kladný vztah k tomu, co se děje s jejím tělem Také jsem se styděla vyhazovat vložky do koše, ještě větší peklo bylo si je jít koupit, to jsem si vždycky kupovala nějaký časopis, abych to mohla přes ně na tom nákupním pásu položit.

Offline Lamicka
Avatar
13300 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 16:19

continuity tak to u nas bylo podobne, taky mi to prislo trapne, dneska nechapu ty tanecky kolem. Muz to vnima stejne jako tvuj, priroda, prirozena vec, hotovo.

Offline Aranel
Avatar
4442 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 16:34

Mrakoplas Nedá se to jednoznačně říct, ale měly by vydržet celý den. Docela obsáhlý a informačně bohatý článek o tom napsala blogerka Em Phoenix.

Offline Malenge
Avatar
4217 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 16:48

Makara díky za zkušenost, potěšilo mě, že to tu bylo nakousnuté, nějak se teď po druhém odhodlávám(e) to řešit a nějak stále nevím. HA jsem brala dlouhá léta, už se k ní moc vracet nechci, bez se cítím lépe. Z kondomů nejsem nijak nadšená, přijdou mi takové nepohodlné nebo jak to popsat. Proč nemůže existovat něco pořádného pro chlapy ?

Online Karja
Avatar
35505 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 16:52

Malenge Ja se taky odhodlavam to resit teliskem. Ale nejak se mi do toho i nechce:-D. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 16:54

Se mnou se o tom mama mluvit snažila, ale tak nějak vzdycky to přišlo s křížkem po funuse. Ale měli jsme literaturu, různý encyklopedie typu Lidské tělo a Když dívka dospívá (ta mi teda prisla milionkrát trapnější než hovory s matkou, ale informace v ni byly)

ty klasicky gazovy vložky jsem zažila už jen okrajově, ale pak byly vložky, co se akorat slepily tím lepicim proužkem k sobě a při chůzi se posunovaly buď dopředu nebo dozadu. No a kolikrat jsem se plizila ze školy domu s flekem až kdovikde a mikinou kolem pasu. 

Offline Malenge
Avatar
4217 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 17:04

Karja  No právě, mně taky moc ne, ale jak jinak? Už jsem stará a na č. 3 nemám sílu!

Online Karja
Avatar
35505 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 17:13

Vcera jsem radila sambovi, jak se k velkemale chovat, prislo mi, ze na ni zbytecne krici...No a ja dneska, dvakrat pres prdel, rev muj....ach jo! Budu muset delat nejake cviceni ala napocitat do deseti, nebo nevim. Ale pocurala schvalne plysaka a pak mi zdrhla nahata na zahradu, navic tohle dela jeste kdyz mam praci s maloumalou, ktera si nejspis navic rekla, ze kdo pres den spi, nic neprozije! Do toho mam naladu, ze se o ne nezvladam starat, proste mi vadi, ze mi jako ,,nekdo,, (ehm v 95procentech jen sambo) pomaha, ze prece bych mela vsechno zvladnout sama (ro je nejak moje mliko na mozku), ja nesnasim totiz zadat o pomoc nebo furt mam strach, ze nekoho obtezuji, pritom ve srovnani s jinymi maminkami s takovouhle vekovou konstelaci deti jedu uplne na jinym levlu, ale furt se to tam nejak neracionalne do ty hlavy vluzuje. Proste den na pytel a to je vsechno!

Online Karja
Avatar
35505 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 17:16

Malenge Hahaha, ja jsem mlada, ale libi se mi byt ,,cista,,. Hele sambo ted furt mluvi o nejakym sambickovi, ze ten bude mit uz novej kocarek atd atd. Pak kdyz je horsi den, tak rekne, ze je to asi takovy zbytecny, ale pak mu holky udelaj radost a jede zas svoje, ze jeste ten sambicek. Ale ono ho to az by byl cas vzhledem k veku asi prejde.

Offline Aranel
Avatar
4442 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 17:17

Karja je to blbost a nech si pomoct!! (Teď nemluvím o tom tělísku )

Online Karja
Avatar
35505 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 17:21

Aranel :-D Jo to ja si necham, navic co jinyho by sambo delal, to ja bych neztrpela aby si nedejboze delal nejak vic svy konicky a ja jela fulltime. Bud makat nebo makat vo detech:-D, takze je to fakt takova uplne neracionalni myslenka, kterou mam furt v hlave, ze jsem neschopna!

Navic ty moje deti nevydrzel s babickou a s dedou ani tri minuty, ted jim to ze srandy stopujeme. Takze sice muj tata prijde ve tri z prace, pozadam ho o zamestnani velky maly at si uspim to dve hodiny rvouci maly dite, a velka mala vydrzi hrat na schovku presne 50sec a uz ji mam za zadkem.

Offline Malenge
Avatar
4217 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 17:26

Karja Jo sambíček a pro něj novej kočárek, haha! Máme známého, který po dvou holkách, co jsou od sebe asi jako ty vaše, 6 let přemlouval ženu na sambíčka. Ten syn prostě. Že to dopadlo dvojčatama holkama asi dodávat nemusím. Od té doby dost často vykřikoval, že ho ta jeho menstruační parta přivede na mizinu

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 11. srpna 2020 17:50

Malenge celkem pěkně si popsala, z čeho mám obavu u čísla tři. Že to bude zase kluk, nedej bože dva. Nebo že nám to spočítá za ty dva hodný.

Edit: absolutně se shoduju i s tvým popisem různých antikoncepčních metod

Online Makara
Avatar
2162 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 17:52

Malenge Já užívala HA jen krátkodobě vždy několik měsíců mezi dětmi (aby to nebylo do roka a do dne, takze ty tri mam v rozpětí 4,5 roku) a vůbec jsem z toho nadšena nebyla, takže chápu, ze k HA se vracet nechces. Tim ze telisko uvolnuje hormony jen lokalne, tak si laicky myslim, ze zbytek těla ovlivňuje jen minimálně.