Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 22:02

Ja jsem třeba o sterilizaci přemýšlela. Další děti nechci. Všechny děti máme na první pokus, to se nechci chlubit, ale prostě chránit se musíme pořádně.  HA mi nevyhovuje, pak nemám chuť na sex vůbec. Jenže jsem nechtěla podstupovat operaci v plné narkoze "jen tak". Manžel se vlastně vasektomii nebránil, protože další taky nechce, o tom, že by možná s nějakou jinou chtěl neuvažuje. Akorát být tak řekla, že je to moc práce,  ale to je považován rys 

Offline letfenixa
Avatar
7948 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 22:11
Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 22:18

Sairon 

Syn mívá období, kdy chce k snídani a k večeři jenom potravinu xy, příklad snídaně jedině termix, večeře houska s máslem a sýrem. Tak neřeším a servíruju, po čase se to zase změní... Teď v tom vedru je asi normální, že jedí hůř, to bych neřešila. Syn někdy jí líp, když si jídlo může sám ozdobit pažitkou, kolečkama jarní cibulky, jeden čas frčelo cokoliv s okurkou. Radit je asi těžký, tohle má každý dítě jinak. Jo, dobře mi funguje vynechat dopolední svačinu a oběd dát trochu dřív. Odpoledne a večer je to horší, jak už je unavený za celý den, tam už moc nepomůže nic.

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 22:19

Ava též to už pár měsíců řešíme a já bych na sterilizaci klidně šla,  proto že už teď mám o 2 dětí víc než jsem plánovala ,  byla jsem domluvená že pokud malý zůstane koncem panevnim a já půjdu na sekci, že mi ji rovnou udělají. Nakonec se otočil, takže to padlo. Šla bych na ni klidně i zvlášť,ale tak nějak jsem neznala že už jsem dvouma porodama pro naši na rodinu udělala dost a může se "trochu" obětovat muž.  Ale jak píše continuity mám u něj strach z té definitivnosti.  Kdybychom se měli někdy rozvést, tak ho nechci připravit o tu možnost mít ještě další děti s nějakou jinou,kdyby o to stál. 

Offline Kokoska
Avatar
28250 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 22:19

Dadoo nebyla tvoje matka muj prvni manzel? Umyl jsem TI nadobi. Vyluxoval jsem TI. Fakt jsem mela pocit, ze mi pomaha, aby mi ukazal, jak jsem neschopna.

Offline Karja
Avatar
35795 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 22:31

letfenixa Lamicka Mne teda pharmatex take moc nevyhovoval. Ja ho teda pouzivala jeste v dobe bezdetne, kdy by vsak nehoda nevadila, takze ta spolehlivost me az tak nedrasala, ale i tak mi tam prislo pri pouzivani prilis mnoho zaludnosti:-D

Offline Karja
Avatar
35795 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 22:42

Sairon Ja bych to s dnesni mirou rozvodovosti po svem partnerovi nikdy nechtela. A to on se citi momentalne starej, takze asi nepatri mezi ty, co by v padesati nutne potrebovali vozit kocarek s dvacetiletou partnerkou, to spis bez toho kocarku, ale nevyzpytatelne jsou cesty osudu, takze tohle bych nechtela a kdyby s tim prisel sambo s pozadavkem na me, tak ho asi zmlatim:-D. Ale ja jsem asi ted vyhranenejsi, jak mi po druhem porodu realne hrozilo, ze budu bez delohy, tak i s tema dvema   cerstvejma skvrtama to se mnou zamavalo. Proste clovek nevi, co bude za deset, patmact let, kolikrat zivot pripravi taky zvraty ze dne na den, natoz takhle predjimat.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 11. srpna 2020 22:42

Karja mohla bys to trochu rozvést, jestli to není moc intimní dotaz? Mě to totiž celkem zaujalo, jako doplněk k aktuální metodě (ne)plodných dnů.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 11. srpna 2020 22:44

Karja to asi s ženou zamává vždycky. Máma o dělohu přišla po posledním porodu, v situaci, kdy jí bylo 43 a měla tři děti a stejně to pro ni bylo těžké. 

Offline letfenixa
Avatar
7948 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 22:54

Karja používam pharmatex čipky, to je jednoduchšie ako aplikator s krémom, nám to vyhovuje aj vzhľadom k 'frekvencii', muž robí týždňovky

A áno, mala som obavy ohľadom spoľahlivosti, tak ale zatiaľ nám to vychádza

Offline Karja
Avatar
35795 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 22:59

Evaeva Asi je, ale to nevadi, ale ja si to moc nepamatuji je to pet let zpatky, takze nechci nejak predavat nepravdive informace, vse si over. Ja myslim, ze ke spouste otazek by jsi dosla uz po precteni pribaloveho letaku ci navodu na pouziti. Kdyz to vezmu takhle z hlavy, tak myslim, ze globule se muselo cekat nekolik minut nez se rozpusti, takze takovy divny naruseni spontannosti. Pak taky kdyz uz to clovek mel, tak oralni sex by byl dost divnej, pak tam byl nejakej tusim problem myti mydlem a ted nevim zda pred ci po pouziti. Fakt nevim, ale tehdy mi to nejak nepasovalo do me vecerni rutiny hygieny. Pak tam byla otazka opakovaneho styku...by byl clovek uplne zaglobulovanej tim. Ona je otazka nakolik by treba to myti mydlem snizilo ucinnost nebo tak, treba to zas tak nevadi i to, ze se nepocka presne tolik minut, tezko rict, ale presne to dodrzovat byl opruz. Jako takhle v ty dobe to nebylo nic pro me, pro mladeho zhaveho cloveka bez televize, ted na stridacku s metodou dvoumetroveho odstupu bych to asi na tech par vzacnych klidnych veceru zvladla v pohode;-)

Offline Karja
Avatar
35795 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 23:04

letfenixa Jo no presne chapu!

Evaeva jo jinak na metodu neplodnych dnu ti urcite jednou muze rict par vtipu ma druha dcera;-) 

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 23:05

Odskočím od antikoncepčních metod - nemáte některá slevový kód na Pilulka.cz, co nevyužijete? 

Offline Aranel
Avatar
4495 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 23:11

Karja Jak se říká lidem, kteří se chrání pomocí metody plodných a neplodných dnů? - Rodiče.

Ještě mám ze svého okolí docela dobré ohlasy na FemCap

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 11. srpna 2020 23:14

Karja nebo náš první syn:) ale před druhým to fungovalo. My jsme ve fázi, že nevíme, jestli ještě jedno. Taky záleží, jak velké dodrzuješ to okno. No, povíme si za pár měsíců, že jo;)

Offline continuity
Avatar
33596 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 23:14
Offline letfenixa
Avatar
7948 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 23:15

Karja áno, tie pravidlá sú náročné na dodržiavanie pre bezdetných

Pre rodičov s prisavnikmi sú v pohode zvládnuteľné.

Offline continuity
Avatar
33596 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 23:17

Evaeva tak kdo je ve stavu, že další dítě by nevadilo, tak je to asi možné.

Já měla z neželaného poceti úplne noční můry. Jenomže u nás to bylo jako u MaeGandal - chlap po mě hodil trenky a já jsem byla v tom. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 11. srpna 2020 23:17

letfenixa jako doplněk k výše uvedenému to asi zkusím

Offline letfenixa
Avatar
7948 příspěvků moje polička 11. srpna 2020 23:20

Evaeva budeš aspoň kludnejsia