Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 09:05

Jinak včera mě pobavilo zadání na prvouku na tento týden:

Stř. 34,35 - zápis.

Pro tretaky. Na ZS, ne na gymplu. To není jejich učitelka, ale jiná, a svorně ji nemají rádi. 

Už jsem si jednou ztěžovala, asi málo důrazně. 

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 09:11

continuity  Jo, ta prvouka s angličtinou bylo jediné, co jsem jim pustila, to mi přišlo taky fajn. Jinak je to fakt ale spíš ztráta času, jak říkáš, nestíháš pak už reálně do školy vůbec nic. 

viktorka_od splavu Jo, já si uvědomuju, že mám výhodu chytrých dětí, i když syn s tím pravděpodobným ADHD je taky náročný, ale zase zvídavý, tak aspoň něco. Kdybych chodila do práce, tak to sám doma nedá ani omylem, to je jasné, ale zase vysvětlovat mu nemusím nic. A jinak to mám s tím vytáčením jako ty, pamatuju si, jak moje máma doučovala neteř, přišlo mi, že je s prominutím úplně tupá, já bych už dávno vypěnila!!! No a dnes je na gymplu

Ale s tím přístupem do školy si myslím, že nemáš úplně pravdu, podle mě by ředitel prostě měl zajistit nějakým způsobem výuku a pokud ty jako učitelka nemáš doma PC ani chytrý telefon, tak je to na něm a přístup do školy by ti měl umožnit. A teda v mých okolních školách to funguje, u nás na zš třeba chodí družinářka a děti jí můžou nosit různé výtvarné práce a tak, ségra i kamarádka do školy taky můžou, pokud potřebují nějaké pomůcky atd. 

Offline Karja
Avatar
35841 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 09:17

Garfie Jo, možná máme, ta moje teda není ještě drsnější asi proto, že ještě nepřišla na všechny možnosti techniky, ted přemejšlí, že jí děti budou posílat videa na zadaný téma:-D. A když někdo chybí bez omluvy, tak mu kamarádi musí volat:-D

Offline Pinot Noir
Avatar
24461 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 09:19

Zu tak ještě to můžeš u nás spojit s leteckým muzeem a přijít na kafe a to už divné nebude ;) Tenhle park je bývalá lesní školka Lesů hl. m. Prahy, takže je tam hodně okrasných keřů a stromů, třeba celé řady magnolií, nebo různé neobvyklé varianty, třeba kaštany a akáty s červenými květy, a spousta dalších, které byly určeny pro výsadbu v Praze. Teď už jsou to často vzrostlé stromy, takže už tam zůstanou, jen je vtipné, že rostou v pravidelných řadách :) Ale je tam i kus normálního lesíku. Celé se to jmenuje Ekocentrum Prales

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 09:20

continuity  Dobrý. Ale podobně vypadají naše zadání pro druháka. M-str.45, Č-PS 18/2....jen občas přidá tip na výukové video. Ale jako fakt nevím, co jiného bych tam na jejím místě psala. Pro páťačku to ale bývá hezké a podrobné, se zadáním a na jiném listu řešení všech úkolů. 

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 09:22

Karja No omluvy, přesně!! Už jsem ti myslím minule říkala, jak jí volal nějaký vystresovaný kluk volala, že nestihne hodinu, protože se mu zaběhl pes.  Ale zase někdy se jí nedivím, že je naštvaná, půlka těch jejích kluků se omlouvá kvůli brigádě! Tak jako nemůžou do školy, ale na brigádu ano, je to k smíchu. 

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 09:25

Pinot Noir my už u vás v leteckém muzeu byli, muž miluje letadla, všude po bytě se nám válí časopisy o letadlech, takže to byla nutnost, já si při té příležitosti skočila do Kantýny na steak

Děkuju, to úplně vidím v růžových barvách, v Kantýně si nechám zabalit pastrami s sebou a jedem tam! 

Offline Pinot Noir
Avatar
24461 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 09:27

Zu muzeum se pořád rozrůstá, jedna část je teď i mimo ten hlavní areál, takže důvod se vždycky najde. Plus máme ten nový pivovar, že

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 09:28

Garfie nojo já vím, jak by to v ideálním světě mělo vypadat, akorát si bohužel nedělám iluze, jak to na některých školách opravdu vypadá.. a jasně žluťásek nedivím se, že pokud v práci ta atmosféra není dvakrát vstřícná ze strany vedení, že někdo není ochotný té práci dát víc než je nezbytně nutné (například platit za sms:-), ale to zas znamená že mě ta práce štve a nejsem tam ráda a to už je trošku jiná písnička...

Karja hele to je ale megadrsná, jako já bych zas nebyla nadšená, kdyby moje dítě úkolovala učitelka tím, ať nahání spolužáky do vyučování..

Offline Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 09:29

Pinot Noir je to jasný, musí zkontrolovat nová letadýlka a na pivovar ho taky utáhnu

Online continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 09:30

Garfie tak když je zadání úkolu, tak je to jasné, vyreste úkol.

Ale ta prvouka je normální učebnice, pro patacku učitelka vždy napíše kus textu, který si mají přepsat do sešitu a plus přečíst. To mi smysl dává alespoň nějaký.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 09:32

Garfie ještě před coronou na třídní schůzce mě dost překvapilo, že si třídní posteskla jak se studenti omlouvají z vyučování z důvodu hodin v autoškole, že to není vhodné, že omluví samozřejmě tu dobu na zkoušku, ale jízdy že si mají domlouvat mimo vyučování... já zírala jak puk, vůbec by mě nenapadlo že si nějaké děcko naplánuje autoškolu na dobu výuky! no a že chodí kluci na brigádu do mekáče, který teď valí víc než když měl otevřeno, to už jsem myslím psala.. tak ano, hlavně že nesmí do školy:D ale jak si to zorganizují s vyučováním to už je teďka na nich, s tím nic nenadělám..

Online continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 09:34

viktorka_od splavu skola jako škola ne?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 09:35
Reakce na continuity:

Jinak včera mě pobavilo zadání na prvouku na tento týden:

Stř. 34,35 - zápis.

Pro tretaky. Na ZS, ne na gymplu. To není jejich učitelka, ale jiná, a svorně ji nemají rádi. 

Už jsem si jednou ztěžovala, asi málo důrazně. 

​zas, jestli pančelka za tohle dokáže pobírat plný plat, je šikovná

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 09:35
Reakce na continuity:

viktorka_od splavu skola jako škola ne?

​no pro ty spratky zjevně jo!

Online continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 09:47

viktorka_od splavu ona má ještě svoji třídu,kde učí češtinu a matiku, ale radši si to nepředstavuji. jejich třída má napsáno, že úkoly jsou zadávány hromadným emailem. Já jsem vlastně ráda, že jsem ráda. 

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 10:01

continuity Jo, naše páťačka dostává hezky zpracovanou výkuku, je vidět, že nad tím ta učitelka sedí...taky vesměs posílá v jednu v noci

viktorka_od splavu No ségra už jim vyhrožuje, že prostě budou mít neomluvené hodiny (i když na to asi nemá právo, těžko říct...ale zkouší to na ně). Oni jedou prostě normálně podle rozvrhu...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 10:02

Garfie to dělá dobře:-)

Offline Karja
Avatar
35841 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 10:22

viktorka_od splavu Hele kdyz ses nekoho nejlepsi kamos, nese to svy rizika. Zas tak desny to asi neni, vzit telefon a procinknout ho.Garfie No tak to je jasny, to mame tu stejnou!

Offline letfenixa
Avatar
7971 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 10:25

Tak všetky naše krabice, dnes pribudol dom pre levy