Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24470 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 15:46

Mohučanka syn má 16 x 6, objednala jsem nějaké Protetiky bf, chtěla jsem lehké plátěnky, ale taky potřebujeme tu zmiňovanou gumovou špičku, tak se docela děsím, co přijde. 

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 16:01

Mohučanka jo, to už jsem taky zjistila, ty Fili jsem brala v jakýmsi rauši na pokraji sil, protože jsem původně hledala hlavně Protetika kvůli té zvednuté špičce a na každým eshopu u nich mají úplně jinou tabulku velikostí co do vniřních rozměrů a ty Fili se mi líbily barvou nebo byly v akci nebo něco.

žluťásek díky na Fare Bare kouknu jako poslední pokus než to dítě vypustím do lesů bosé.

Pinot Noir ty mám (je z nich ta první focená stélka) a přijdou mi fajn.

Offline letfenixa
Avatar
7972 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 16:06

rasaNori neviem ako by som si pripadala, keby sa tam tešil, ja si pripadám ako na houby matka, keď horom-dolom vysvetľujem, prečo tam ide, čo tam bude robiť, ako sa všetci naňho tešia, máme niekoľko kníh o škôlke, lego škôlka, ale on mi povie, že tam za mnou bude plakať a to tam je 4 hodiny. Teda bol, možno spolu 20-x. A keď vlani v zúfalej situácii išiel do jaslí a začal mať tik, zajakaval sa a upadol do separacnej úzkosti, z čoho som ho dostávala niekoľko mesiacov, tak som sa necítila na houby, ale ako herodes.

Offline Pinot Noir
Avatar
24470 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 16:09

Sairon no právě, každý e-shop má jiné rozměry a polovina píše, že na normální až úzkou nohu a druhá polovina, že na širokou

Jsou to tyhle? Sehnala jsem velikost 26 zřejmě poslední na světě!

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 16:12

Pinot Noir protetiky obecně jsou spíš n na užší až normální nohu, široká v nich bude zbytečně nacpaná. Ale Ríšovi asi široká tlapa nehrozí :-))

Já koupila plátěnky fare bare, za strašný peníze a vzala jsem červený, ať nemá všechno jen modrý. V reálu jsou růžový. Tak ještě že už je ostříhanej :-)) pořád toužil po růžových botách, má je mít

Offline Pinot Noir
Avatar
24470 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 16:13
Offline Pinot Noir
Avatar
24470 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 16:15

žluťásek šířka 6 cm, to je asi tak normální, ne? Délka 16.

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 16:17

Pinot Noir užší až normální, to mu bude protetika dobře. Šířku 6 cm měl syn někdy když začínal chodit :-)) 

Offline letfenixa
Avatar
7972 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 16:27

žluťásek malý mi niekoľkokrát denne povie, že ružová je jeho obľúbená farba

Offline Pinot Noir
Avatar
24470 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 16:41

žluťásek děkuju za uklidnění! Dlouho jsem vybírala, lehké s gumovou špičkou, to je výzva! Plus jsem za to nechtěla dát majlant, to si nechávám na celoroční s membránou. A když jsem konečně vybrala, tak všude vyprodáno! A když jsem ty poslední na světě našla, tak ve mně hned začalo hlodat, že určitě nebudou

Offline rasaNori
Avatar
7719 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 16:43

letfenixa to je mi moc lito, ze se tak trapi a nechce tam.

@karja no mrne pofici do skolky taky nejak okolo 2,podle me driv ockovani nedame do kupy ani nahodou. A bude li mene spolecenska nez je segra tak klidne i pozdeji... 

Online slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 16:48

Sairon ja som na základe tejto diskusie poskúšala mladšiemu boty čo má namiesto na dĺžky konečne na šírku (doteraz by ma to nikdy nenapadlo) a napriek tomu, že mu kupujeme topánky s ohľadom na ortopedické vlastnosti, tak všetky, fakt všetky (okrem jedných letných barefootiek, ktoré som ešte po minulom lete nenašla) sú úzke, vrátane Protetík , pričom on nemmá nejako širokú nohu.

A ja sa divím, že sa mu krivia prsty na nohách, doteraz som z toho podozrievala jeho ľpenie na malých ponožkách...

Akurát on už má 38-ku nohu, to mi už nikto ten servis s meraním nožičky nespraví...

Offline letfenixa
Avatar
7972 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 17:10

Tie detské knihy, to je závislosť!

Offline Mrakoplas
Avatar
8806 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 17:15

Mne pridu fajn rak tenisky, take polo platenky, polo kozene, na toto pocasie uplne ideal.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 17:15

slniecko hele, to jsme na tom stejně, boty vybírám jak blázen, stojí jak moje, ale prsty na nohou má křivě. Jenže on je fotbalista a tam ta bota prostě musí sedět na noze, nemůže tam mít prostor. Takže já se snažím a stejně nic.

Offline Karja
Avatar
35852 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 17:26

Pinot Noir Ja ty protetiky kupuji a jsem spokojena. Dcera ma nohu normalni, v zime se teda do niceho nenancpala a ted najednou dobry. Tyhle platenky nemame, platenky asi vynecham a z botasek pujdeme rovnou do sandalu...ja taky platenky nosim jen z mody a ne z pocasi;-)

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 18:01

Pinot Noir jo jsou, já je kupovala tady a na délku rozměr sedí, na šířku je stélka asi o 2mm užší než uvádí, ale nevím jestli to není jen tím že se bota od země trochu rozšiřuje (nevím jak měří šířku).

slniecko no já šířku řeším o začátku, protože příšerka má už od narození "vtočený" malíček pod prsteníček, že našlapuje na jeho boční stranu a nechci aby dopadla jak já, protože já už mám takto deformovaný i prsteníček a rozjetou klenbu

Edit: k tomu servisu s měřením nožiček, v Brně v těch barefoot obchodech mají často boty i dospělých velikostí, takže nevím odkud jste, ale třeba by s tím nemusel být problém.

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 18:23

Karja já letos taky kupuju plátenky prvně. Loni jsem pořád váhala a litovala, že je nemáme. Teď je na ně ideálně. Ale není to nutný, úplně v pohodě celoroční a sandály stačí.

Teď jsem prodávala jedny podzimní, přišla je zkoušet paní s dítětem v zimních s kožešinou. Je to pitomý teď, že prej přes net se bojí koupit a doteď nenasla žádný sedící. Dítě uvařený, můj ten den běhal po zahradě bos. 

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 18:28

slniecko nejlíp se mi stejně měří v klidu doma. Mrně nohu do krabice, velkej už zvládne u zdi :) pod nohu papír, patu ke zdi a uděláš čárku nad nejdelším prstem, pak bokem vnější stranou chodidla ke zdi a zas uděláš čárku v nejširším místě nohy.

Šířku měříš kolmo k hraně papíru, délku šikmo od prostředka paty k tomu nejvyššímu místu, obvykle palci nebo druhému prstu. 

Víc na tom ani v obchodě nevymyslí :) 

Offline Malenge
Avatar
4255 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 18:30

Mrakoplas mám velkou radost, že to se zuby dobře dopadlo, musel to být stres. A chudinka malý, snad ho to už brzy nebude bolet