Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline letfenixa
Avatar
8079 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 20:52

Závidím parky, námestia, u nás nič také nie je :(

A dnes som mala na online hodine 11 žiakov z 15, oni sa asi fakt chcú učiť, alebo čo

Offline Mrakoplas
Avatar
8859 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 21:01

Na 15 minut som odisla na nakup. Starsi zatial spadol pusou rovno na stolik pod tv. Sambo vravel, ze mu tiekla krv ale ze to len z pery (ma ju trochu rozrazenu). Rev dlhy ale potom sa ukludnil a boli sme aj vonku, pohoda. Len horna pusa ako kacer. Vecer si tam konecne nechal pozriet. Horne jednotky ma ma normalne ohnute dovnutra . Mna snad porazí, jemu to normálne uplne skrivilo zuby. Ze nemohol odhryznut z pagaca som prisudzovala tomu, ze ho to boli. Ale jemu to asi ani nejde .Jasomtak nestastna.

K zubarke pojde jedine v celkovej narkoze, inak ho tam nedostanem. Zuby su nase prekliatie, my so sambom mame tiez to urazoch par mrtvych a krivych.

Offline continuity
Avatar
33842 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 21:05

Mrakoplas běžte co najskôr, dokiaľ sa mu to nezafixuje. Poznám niekoľko deti s napoly vyrazenými zubami, dopadlo to dobre. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24613 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 21:07

Mrakoplas s tím ale k zubaři budete muset. Toto se stalo neteři, ty zuby poškodily zárodky druhých zubů s ty potom rostly křivě, musela mít rovnátka hned, jak nové zuby vylezly a celou dobu od úrazu byla zubařem pečlivě sledovaná. To je strašné, moje noční můra. Je mi to líto, soucítím s tebou. To jsou okamžiky, kdy by člověk potřeboval vrátit čas...

Offline letfenixa
Avatar
8079 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 21:12

Mrakoplas sucitim veľmi! Ako hovorí Pinot Noir , pre mňa je to nočná mora. A ja mám také to na seba opatrné dieťa, ktoré pomaly objavuje čaro splhania a lezenia vselikde, tak sa tiež bojím

Offline Mrakoplas
Avatar
8859 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 21:13

continuity Pinot Noir ja viem, ze musime ist. Keby som bola pritom a videla to, asi by sme leteli hned na pohotovosť. Ale sambo mi to prezentoval akoze klasika, udrel sa. 

Lenze syn bude hysacit a bat sa, jeho tam ani styria neusrzia v kresle, ja vobec neviem kto nam ho zoberie. U zubara doteraz nebol a my mame zubarku v Cechach. 

Mne je ho tak luto, ze sa snad rozplacem. teda uz tu slzim.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 21:15

Mrakoplas volala bych na pohotovost teď hned. a klid, vždyť nejde o život.. jen to nenech tak.

Offline continuity
Avatar
33842 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 21:15

Mrakoplas jo,to je blbe a nemáte nikoho, kdo by vás dohodil k svojmu?

Inak kľudne na pohotovosť aj teraz. 

Offline 711990
Avatar
17185 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 21:20

Mrakoplas ja bych teda jela hned na pohotovost. Stalo se mi uplne totez, taky na televizni stolek. Zuby mi nejak narovnali, navic bylo potreba nejak zasit tu tkan a dostala jsem na ne takovej drat, aby se narovnaly a zafixovaly. Jen diky tomu jsem o ne neprisla....nepamatuju si vubec detaily, jen injekci do patra a to, jak doktorka porad nechapala, proc mam na karte pojistene zdrobnele jmeno:) drzim palce!

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 21:20

Jako u nás ve škole žádná výuka online neprobíhá, v pondělí si stáhnu úkoly na celý týden a poraď si  s tím rodiči jak chceš. Neříkám, že se učitelka nesnaží, dělá k tomu prezentace, občas komunikuje, kdyby byl problém, určitě se hned ozve a poradí. Ale syn je páťák, takže nic náročného neberou, co bych mu nezvládla vysvětlit. Až teď poslední dobou chce nějaký úkol poslat zpět. S tím začala, až když jsem jí psala já s kamarádkou, že by bylo fajn nějak zvýšit motivaci. Argumentuje tím, že ona doma nemá vybavení na online výuku a taky ne každá rodina. To já jen, že i takové školy jsou. Takže u nás určitě žádná online výuka zabírat čas nebude. Ale žádný plán škola zatím nepředstavila, nevím, jak u vás. Jsem na to taky zvědavá. Já už teď vlastně nevím, na koho reaguju  

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 21:22

Mrakoplas Klid, mám v okolí podobný případ, zubaře nakonec zvládl s přehledem, maminka nechapala. Prý tam byl jak vyměněny. Na nejaky větší zákrok mu pak dali pridychnout rajský plyn a všechno v pohodě. Jeden zub šel ven hned při úrazu, druhy zafixovali (jednička nahoře) a do par tydnu se chytil. Následky prý snad mít ani nebude, díru neřeší. Bylo mu dva a půl. 

A stalo se to při banalnim zákopnuti v ložnici, sambovi bych to nevycitala. Je to mzik a noční můra. Drzim palce.

Offline Garfie
Avatar
24040 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 21:24

Lamicka Podle mě jo.

Offline continuity
Avatar
33842 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 21:26

Lamicka jj,každá škola sama. A to bude moje smrt. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8859 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 21:26

viktorka_od splavu continuity 711990 uz spi ale hlavne zubna pohotovost je najblizsia 30km alebo az 80? Boze som tak blba, toto ma fakt nenapadlo, vyzeral, ze to ma len narazené (nie prvy krat).

Rano skusim zavolat zubarke, ku ktorej patri podla obvodu ci mozeme prist.

Offline Mrakoplas
Avatar
8859 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 21:28

MP Meri sambovi to nevycitam, to sa neda ustrazit. Len trosku to, ze to prezentoval ako nevelku nehodu ale zas tiez nemohol vediet nasledky, boli uz horsie vyzerajuce pady bez nasladkov..

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 21:30

Mrakoplas Přesně. Jo a u toho mého případu taky nikam nejeli nejdriv. Stalo se to na dovolené, k zubari šli až po návratu, určitě za několik dni. Pokud spi, tak bych byla v klidu, vyřešite to ráno. 

Offline 711990
Avatar
17185 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 21:33

moonlight no ja se nedivim ze ucitelka nema prostredky. Maloktery ucitel ma pracovni notebook. A opravdu ne kazde dite ma doma internet. Musis to brat tak, ze v tech skolach je proste cela skala deti, z bohatych i chudych rodin, vzdelanych rodicu i tech negramotnych. Moje mama proste 2x tydne jezdi pred skolu, kde rozdava papirovy zadani tem, co nemuzou komunikovat pres pc. Takze online vyuka je jen pro ty, co jim to rodice jsou schopni umoznit.

Offline Mrakoplas
Avatar
8859 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 21:33

MP Meri dakujem, si ma trochu ukludnila . Ja mam tiez jednu mrtvu jednotku po pade. Bola som na pohotovosti, kde mi zasili peru a ze k zubarovi mam ist rano. Rano mi zubarka povedala, ze je skoda, ze mi tam ten zub nevrazili naspäť (on ako keby ciastocne vyletel), ze teraz uz je neskoro lebo tam mam krvnu zrazeninu a uz ho len obrusila.. tak toho sa trosku bojim.

Offline 711990
Avatar
17185 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 21:35

Mrakoplas urcite to bude ok! Jsou to preci jen mlecny zuby:) a uvidis, zarucene to zvladnete v klidu a malej bude statecnej

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 21:39

711990 To zní všechno logicky, já to i chápu, jen mě štve, že někdo to jde a někde to nejde. Mě pobavilo, když od dubna slibovali, že začne nový systém domácí výuky, že doteď to bude provizorně a teď už jako systém a kdoví co, tak jsem se těšila. A jediná změna byla, že místo do Bakaláře začali dávat úkoly do systému E-learning