Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline letfenixa
Avatar
7973 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 22:45

viktorka_od splavu služobný mobil nemám a svoje súkromné číslo rodičom nedávam, služobné notebooky majú len vedúci predmetových komisií, a to zrovna sú u nás netechnické typy, tak pochybujem, že učia on-line. Ja používam vlastný notebook, prispôsobila som sa, čo sa týka aplikácii, žiakom. moonlight neviem ako v Čechách, ale ja mám toľko certifikátov z IT školení, ale môžem si s nimi tak akurát vytapetovat stenu. Na on-line vzdelávanie sme sa nikdy nepripravovali. 

Osobne mám techniku aj IT rada, pre mňa je to výzva, naučím sa nové veci, ale z kolegov to má takto málokto.

Karja kameru mám vypnutu, dosť že je malého počuť, počas každej online hodiny ide kakať , ale vyvolavam normálne ako na hodine. Hádam sa nebudem 45 minút rozprávať sama so sebou?

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 22:48

Karja No to jasnej důkaz, že když se chce, tak to jde.

Offline continuity
Avatar
33685 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 22:53

MP Meri Já ti nevím, nase skola nabízí nějaké tablety pro žáky. Nemám šajn, kde k tomu přišli, nějak jsem se nepidila.

Licenci na zoom platila jedna maminka (mají přes to jednu hodiny týdně), další měsíc jsem se nabidla, že zaplatím já.

Problém je, že ať učitel dela, co chce, ty malé děti, do třetí třídy určitě, na tu distanční výuku nejsou stavěné. Já to teď vidím, ta starší to nějak dává, ale ta malá prostě ne. Je z toho zoufalá, potřebovala by to lépe vysvětlit a třeba i probrat s jinýma detma. Tak 2x tydne mi tu brečí, že jim to nikdo nevysvětlil, a ze teď se to po ni chce. Čiste technicky, v té škole za ní spoustu věcí řekne některý jiný spolužák, doma to dela sama všechno, učíme se 3 hodiny denně, jenom češtinu, matiku a anglinu a stejně to neumí. 

Offline Karja
Avatar
35852 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 22:56

letfenixa Jo segry deti uz kakaj samy, ale rikala ze kolikrat na druhe strane se dejou ruzny veci. No vis co, ja skype pouzila naposledy snad pred 10 lety, ja si to neumim tu hromadnou konverzaci s vyvolavanim predstavit aby to bylo prehledne, tak na to koukam s ocima navrch hlavy. 

Online Lamicka
Avatar
13352 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 22:57
Offline letfenixa
Avatar
7973 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 22:58

Karja aha, pre mňa to prehľadné je, v škole idem rad radom ako sedia, teraz podľa zoznamu, čo vidím, kto je online, je to zvyk

Offline continuity
Avatar
33685 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 23:00

Karja tak zrovna konverzace, kde je jedna autorita si představit umím. Skype je trochu problém, když mluví spolu rovnocenní partneři. Jinak nase učitelka si je rozdělila na dvě skupiny, že jich tam nemá tolik. Mají denně 45 minut. 

Ta druhá se učí jenom textovkama  přes WhatsApp a to jsem si zas neuměla představit já. 

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 23:01

letfenixa No já bych si učitelce nedovolila psát na mobil, když jsou jiné prostředky. A jinak je super, že tě to baví, je to stejné asi ve všech profesích, i u mých kolegů vidím nechuť k nějakému dalšímu vzdělávání. Ono je to možná i poučné pro nás rodiče, že do té problematiky víc nahlédneme. Ale teda jako učitelka nejsem prostě

continuity Tak myslím, že to asi nebude pro nikoho úplně ideální. Ale je to přesně ten problém i s mým synem, že ve škole (on má problém s pozorností) se ztratí, když nedává pozor, ale doma ne, no.

Offline continuity
Avatar
33685 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 23:03

moonlight no jo, ale cekala bych, že se toho naučí víc a ono ne. To je to, co mi vadí. Věnujeme tomu vsichni dost úsilí a ten výsledek se úplně nedostavuje. 

U té starší bez debaty, tam vidím velké pokroky a stojí mě to asi 10% úsilí. 

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 23:11

continuity To přijde, neboj.

Offline Karja
Avatar
35852 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 23:18

continuity textovkama pres whatsapp? Tak to si neumim predstavit.

Offline continuity
Avatar
33685 příspěvků moje polička 21. dubna 2020 23:20

Karja tak to jsme dvě, první týden jsem myslela, že ji z toho omluvim. pak si to nějak sedlo,teda spíš to začala dělat po svým a nějak to dodá, aby byla učitelka spokojená, a bez většího stresu. 

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 06:35

moonlight U nás se taky učí poze zadáváním úkolů, žádná online výuka. U prvňáka paní učitelka posílá jen čísla stránek, u třeťáka i nějaké listy vyrobené učitelkou, kde mají učivo sesumírované k vlepení do sešitu. Ale tam aspoň občas dostávají i nějaké neobvyklé úkoly (vyrobit komiksovou bublinu, napsat do ni vzkaz spolužákům a paní učitelka to dala na elektronickou nástěnku). Ale přiznávám, že úplně mi absence online výuky nevadí, teď už jsem ve stádiu, kdy si říkám, že to nemá cenu, že za chvíli ty školy otevřou (jsem optimista).

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 06:56

Karja Haha, nemáme stejnou ségru?  Ta moje je taky pěkně drsná, normálně píšou písemky, všechno....učí každej den několik hodin. moonlight Na co kameru? Normálně natočíš video na běžnej telefon, ségra to taky tak dělá, když vysvětluje novou látku. 

viktorka_od splavu Pokud nemá vybavení, může chodit učit do školy ze školního počítače, to pochopitelně zakázaný není

Offline 711990
Avatar
17135 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 07:18

Garfiemyslis z toho skolniho pocitace, co maj jeden spolecnej pro celou sborovnu 1.stupne?:) moje mama napriklad normalni mobil nema a nechce ho a ma zabrany natacet video kde by byla videt ona. Jako jo, vymyslela si to jinak, jak to detem vysvetlit, ale znamena to, ze videa s ni nataci muj tata na svuj mobil po navratu z prace, museli koupit stativ a tak:) 

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 08:15

711990  Jo, přesně z toho jsem myslela! Ale to tak je většinou právě jen na tom prvním stupni...a snad aspoň některá z učitelek bude ochotná použít vlastní PC/telefon....

A upřímně teda, na tom první stupni fakt stačí dát zadání, co mají děti udělat, co chceš vysvětlovat na násobení, stejně to musí hlavně procvičit. Jako jsou školy, jako má continuity , kde z dětí dřou kůži, ale většina základek je v pohodě. Mimochodem, třeba nám paní učitelka do matiky posílá cizí videa z youtube, taky cesta. Jediný problém jsou cizí jazyky, to se doma jedno dítě učí fakt špatně. 

A upřímně, mně přijde ten první stupeň jakože já sama naučím za pět minut to, na co je ve škole hodina. Třeba tu trapnou UčíTelku jsem úplně zrušila, to je pro mě utrpení, fakt ztráta času, to si děcka můžou raději číst  Dost tragédie pro mě byla, když jsem učila 3.třídu v JP, ale tam to bylo horší o to, že jsem dostala celý objem učiva na šest měsíců, bez rozdělení na dny, včetně těch výtvarek a tak, protože ze všeho musela dcera dělat zkoušky, odevzdávat tématické práce a tak, vůbec jsem nedokázala odhadnout množství na den, navíc jsme se tomu věnovali tak nepravidelně, bylo to drsné. Ale teď mi to přijde na pohodu. Možná právě proto, že už mám trénink :-)

Jo, ale teda na tenhle systém pochopitelně doplácí hlavně ti sociálně slabší, to je velký průser

Online viktorka_od splavu
Avatar
46065 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 08:22

Garfie pochopitelne? no nevim, ja dostala po prvni fazi, kdy ucitele chodili do prace a jen deti tam mely zakazany vstup zpravu, ze se skolni budova uzavira a uz tam nesmi nikdo. ucitele teda v pohode, jen jedna posila zadani po kolegyni, protoze se pry z domaciho pc nedostane do skolniho systemu.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46065 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 08:26

Garfie "co chceš vysvětlovat na násobení" - no ale ty mas doma pozehnani v podobe chytrych deti! ja treba nemam zadne edukativni schopnosti vubec a navic, kdyz to dite furt nechape, chytam nerv:-)) u nas by domaci vyuka dopadla spatne. dikybohu vetsinu toho co se chlapeckove uci ja si ze skoly nepamatuju:-) maximalne si necham neco vysvetlit ja od nich

Offline Zu
Avatar
2530 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 08:58

Pinot Noir Je, to je hezký park! Je divný si po karanténě plánovat návštěvu Prahy a jít tam do parku, když jsem v lese obden a ty zbylé na louce? 

Offline continuity
Avatar
33685 příspěvků moje polička 22. dubna 2020 09:00

Garfie učitelka bývala ve středu tretacka výborná, byla to prvouka kombinovaná s angličtinou. Tak k tomu jsem je nahnala, ale minuly týden tam už byla jiná paní a nebylo to tak dobré. 

Jinak mě ty děti u ty televize vždy zkejsly na celé dopoledne, oni jsou tam různé jiné vzdělávací pořady a pak jsme už nestíhali vubec nič.