Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24459 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 22:15

viktorka_od splavu No to je pravda. Když ségra kupovala vinotéku, hlavní požadavek byl, aby měla zámek. Ještě budu vzpomínat na silnice z kartonu!

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 22:16

bosibori

Tohle je hodně zajímavá debata, tahle "dělba práce". Moji rodiče se o práce v domácnosti a kolem dělili, nebylo to nějak nalinkovaný, ale například v době, kdy nebyly myčky, maminka po obědě myla nádobí, tatínek utíral, pak se šlo ven. Když jsem byla větší, utírali jsme s tátou a vymýšleli u toho kraviny (a pak se šlo ven). Mám pocit, že to všechno nějak směřovali k tomu, abychom měli volný čas jako rodina, nebo aby měli volný čas spolu. Takže pro mě je nepředstavitelné, že bych makala jako ty a manžel se šel někam bavit, věnovat se koníčku nebo se natáhnul u televize, můj vzor uspořádání vypadá jinak.

Já bych se teda vůbec nezlobila, kdyby muž vydělával tolik, aby s přehledem uživil celou rodinu, dům, dvě auta a já bych se víc starala o domácnost a míň pracovala, ale tak to není, takže fakt očekávám, že se manžel bude starat i doma. Ale nemusím si to nijak vynucovat, prostě se oba snažíme, jak dokážeme, aby bylo všechno nutné obstarané.  V manželově rodině je to zajištění některých činností mužem taky zvykem, je to pro něj normální.

Případně si umím představit i uspořádání, kdy nikdo se své práce nechce vzdát, vydělávají oba a je to dost na to, aby si zaplatili někoho na vyzvedávání dětí nebo jejich převážení, někoho na úklid domácnosti, někoho, kdo nakoupí a uvaří teplou večeři, pokud na ní trvám, nebo si ji objednám.

Jsem hrozně ráda, že i utahaná máma jako ty na konci postu konstatuje, že i tak je manželství šťastné, že život nejsou jenom ty povinnosti, ale stokrát nic umořilo osla. Já bych to řešila, není dobrý, když je jeden z páru dlouhodobě nespokojený, to už je jedno s čím. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24459 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 22:17

Karja Řežbu jako CS? A proč, můžu-li se zeptat? Asi mi něco uniklo... 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 22:18

Pinot Noir minulý víkend jsem si vzpomněla na kamarádku, která mi před mnoha lety vyčinila že před dítětem (osmiletým, šmarja!.-)) neschovávám cigarety, když jsem před odjezdem na víkend schovávala klíče od auta

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 22:19

dynda to je tak hezký, jak to píšeš!

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 22:33

Mutziputzi podľa mňa si zatiaľ ani ty ani Jos neviete predstaviť, ako vám to dieťa ukrojí z voľného času. Ukrojí a fest. Najmä v tých začiatkoch ak ešte vychytáš dieťa čo bude mať problém spať a nechce sa od teba odlepiť,tak je dosť problém aj sa osprchovať, vyložiť umývačku, povysávať...Fakt úplne jednoduché veci. Pamätám si ako mi kamarátka, ktorej muž funguje v móde, že doma po práci absolútne nepomáha vravela,že sa raz neosprchovala 3 či 4 dni, lebo muž jej večer nebol ochotný postrážiť dieťa a cez deň sa jej nedalo bez plaču odložiť do postieľky (bolo to malé bábätko,nehccela ho nechávať plakať,večer to nestihla pred tým ako ho uložila a sprcha ho budila) Jasné,že môžeš fungovať ako bosibori a robiť všetko sama, ale môže sa stať, že vyhoríš. Podľa mňa je dobré hocaké nastavenie,ktoré vyhovuje obom a ani jeden nemá pocit,že pri takom dlhodobom fungovaní vyhorí. Úplne chápem model, ktorý vyhovuje Pinot Noir a zároveň chápem aj to, čo hovorí dzizisketa alebo 711990.

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 22:35

viktorka_od splavu 

Kdyz minule to bylo v poho, bez medikace, lesany by mohly zavidet, druhej den by me uz doktor poslal domu a taky mam doma to 12kg zavazi, ktery potrebuju premistovat.Fakt se mi nechce proste. Ale neovlibim to, to je jasny, no letos jsem z toho proste presla.

Pinot Noir Ja taky uplne nechapu jeho motivace, ale strucne, do terminu to nevypada a dite bude velky asi. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 22:38

Pinot Noir toto je náhodou tiež strašne fajn usporiadanie, Tvoj muž je sympaťáka navyše ti umožní si od detí oddýchnuť :) Ja somtiež mužovivravela,že ak sa mu doma nechce pratať, taknech mi jednoduch osyna vezme 2x v týždni navyše na hodinu na prechádzku a zvládnem si vtedy spratať sama, ale on je v tomto smre nastavený v móde, že s dieŤaťom nesmie byť ani náhodou o sekundu dlhšie ako ja, opačne to samozrejme nevadí .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 22:38

Karja 12 kg už se může přemisťovat samo a když ne tak na to budeš mít lidi. budeš ležet a nic nedělat!:-) ne, kecám, držím palce ať to jde beze všeho a hladce

Offline Pinot Noir
Avatar
24459 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 22:39

Karja Hm, to je divný, velikost jako důvod u druhorodičky. Ale tak posoudí to stejně v porodnici, ne? Nebo jak to tam vlastně funguje? Já už poslední měsíc chodila na kontroly do porodnice, veterinář už by neměl vliv

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 22:40

viktorka_od splavu Se prave premistuje samo, ze jo! To leckdy byva problem:-D. Dik, to nejak dopadne!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 22:41

DrowRanger jo to sem měla kamarádku kde si opravdu na hodinkách odměřovali jak dlouho který z nich dítě hlídá... adepti na rozvod blee.. dokonce mi sama říkala že s ním nechce zůstat, že už do manželství šla s tím že se stejně rozvede.. a co myslíš? mají děti dvě a furt jak hrdličky:-))

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 22:42

Karja 

Kolik dceři teď je?

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 22:49

Pinot Noir No moje kamoska to mela presne takhle I u druhyho. Nevim, zda by me objednal uz rovnou do nemocnice k hospitalizaci a tam by se videlo, nebo jeste nejaka konzultace tam, ale uz mi I nadhazoval datum porodu a to je den, kdy se delaji planovane sekce:-D.

Offline dzizisketa
Avatar
7447 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 22:49

Jo CS jako císařský řez, ne Counter Strike

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 22:50

dynda Rok a pul ted bude slavit;-)

Offline Pinot Noir
Avatar
24459 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 22:51

dzizisketa Tak ono je to podobný

Offline Karja
Avatar
35834 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 22:52

Pinot Noir dzizisketa Rezba proste tak jako tak:-D

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 22:53

DrowRanger zas bych je (ty nastávající matky) tak moc nestrašila, já se třeba bojím mít druhé dítě proto, že mám pocit, že je nemožný, aby to byla 2x za sebou taková pohoda. Mám na mysli ten nemluvněcí věk. Měla jsem domácnost v pořádku, chodila jsem na procházky s kočárkem, cestovali jsme, zvládla jsem pracovat i sportovat. To první a to poslední s podporou manžela. Zvrtlo se to když se dítě začalo pohybovat, přibyla l tomu práce, ale ubyl na ní čas, už neleželo pod hrazdičkou, ale chtělo mlátit do klávesnice...Upřímně jsem si nedávno říkala, že mi to mateřství přijde s přibývajícím věkem dcery čím dál tím náročnější. Teď mi hodně ulevila ta školka a hlavně tedy to, že tam dcera chodí ráda.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 22:58

Mohučanka to nie je strašenie, len pohľad človeka s fakt náročným dieťaťom. Myslím,že by sa tu dali dohľadať moje príspevky pred a po pôrode, tiež som si tomaľovala ružovo, ako bude dieťa spať a ja budemmať free, koľko toho nachodíms  kočííkoma akobudúbabičky strážiť kedykoľvek si uzmyslia :) A potom,s  batoľaťom to už je podľa mňa náročnejšie ako s bábätkom, menej spí a chce sa zabávať, tamtoho času cez deň tiež moc nie je (alebo všetko trvá 3x dlhšie za asistencie dieŤaťa :D ).