Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 10. prosince 2019 20:34

Dadoo jo, souhlas. Pokud mají oba zhruba stejně aktivní přístup, může volné a dobrovolné rozdělení fungovat. 

U nás po přestěhování do domu byla na úvod taky dělba - domácnost a děti moje, dům a zahrada muže.
Problém je v tom, že manžel kolem zahrady a domu pracuje sporadicky, odhadem pár odpolední ročně. To, co je doma a na zahradě potřeba jednorázově dodělat (ploty, zábradlí..), se tím pádem táhne už roky. Rutinní zahradnické práce dělám veškeré já. Takže se mi logicky vtírají myšlenky na to, že by teda mohl přiložit ruku k dílu stran domácnosti a dětí. Když už posledních několik let je jeho život zajištěn all inclusive. 

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 10. prosince 2019 20:36

Garfie díky. Těší mě, že to někdo má podobně. Zatím mi to skoro připadalo, že se obecně ví, jak na to, jenom ke mně se to nedoneslo :)

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 20:37

Jeden ultrablbej dotaz:

Vzít tříletého k nákupu (a tudíž zabijačce) kaprů? U nás doma se pořád něco vraždilo, kuchalo a porcovalo, pro mě to bylo odjakživa přirozené. A byla jsem přesvědčená, že moje děti se s tím, odkud se bere maso, seznámí co nejdříve. Ale teď s tím jeho hysterickým obdobím nevím, nevím. Ale čím později se s tím setká, tím to může být horší, ne? Máte zkušenost? 

Offline 711990
Avatar
17184 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 20:40

Pinot Noir a vy nakupujete kapry z kadi a nechavate na miste zabijet?:( to bych teda a ditetem vynechala....ze dite musi vedet, odkud se maso bere, to souhlasim. Ale teda kapr se da poridit i bez toho kolikrat dost neprofesionalniho pristupu.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 20:42

žluťásek 

Jako v úterý se to ještě dá, stát se tohle v pátek, tak už fakt hrozí, že to někdo nepřežije. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 20:42

711990 Jo. Jak ho mám pořídit jinak?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 20:47

Pinot Noir mně připadá že přesně jak říkáš, čím je to dítě menší tím míň divný se mu to zdá, vůbec bych kolem toho nic nedělala

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 20:48

Pinot Noir Koupí ho ten druhý, který nebude s dětmi?

Offline miuu
Avatar
381 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 20:48

Pinot Noir My jsme byli s triletym na vylovu vcetne zabjeni ryb a v pohode. Vysvetlili jsme mu,ze se zabijou,abychom je mohli jist. Pak se na to jeste nekolikrat rozpomenul a vysvetlovali jsme to znovu. 

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 20:48
Reakce na Pinot Noir:

​Jo, to je fajn. Moje kamarádka to ovšem podstatně vytunila, protože mužův čas v práci považuje za jeho volný čas . Takže od odmaká šichtu a má utrum, protože nastává čas na její volno. 

​a neni on nejaky ten milenial, jehoz prace je soucasne konickem? Tam by to sedelo;) 

Ale ne, tohle je taky dost divny pristup.

Offline Mohučanka
Avatar
6409 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 20:50

Pinot Noir jenom vlastní zkušenost - kapr se koupil živý v kádi na náměstí, donesl v síťovce domů, dva dny plaval ve vaně, pak ho táta klepl, přerušil míchu a přitom vysvětloval, jak se to správně dělá (byl biolog). Pak kuchal, stahoval, porcoval, opět vysvětloval, co je jaký orgán a na co slouží. My děti jsme mu asistovaly od nepaměti, trauma nemám.

Ale je taky pravda, že jako malá jsem byla v kravíně pečená vařená a co jsou to jatka jsem taky věděla dost brzy...

Teď mně napadá, jestli by nebylo lepší udělat si výlet někam na sádky, tam myslím to zabití těch ryb probíhá profesionálněji.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 20:53

bosibori začnu vtipem: muž přesně ví, co má doma udělat, a není potřeba mu to každé tři měsíce připomínat:-)

šťastné manželství zní výborně, připadá mi teda že ho má zejména pan manžel, představa že budu sporadicky párkrát do roka něco dělat na zahradě a jinak budu mít zajištěné veškeré životní potřeby, děti, jídlo, teplo světlo čistě povlečené manželské lože a na starost jen docházku do práce.. to bych si připadala jako školáček:-) a naprosto chápu že mu to takhle vyhovuje, tyo, komu ne? pokud si teda stěžuješ, ale nic jinýho se neděje, tipuju že pán už to dávno neposlouchá a vypouští, protože.. se prostě nic neděje, jede se furt stejně dál. a jak z toho ven vůbec nevím, když jsem se prvně vdávala tak jsem neuměla vůbec vařit ani nic, žádný domácí práce, jen kydat hnůj a jezdit na koni:-) on se uměl postarat úplně o vše, domácí kutil, výborně vařil, myl okna, věšel záclony.. no prostě ideální partie.-)) a pak když jsem zůstala doma s dítětem tak jsem samozřejmě všechno kolem domácnosti dělala já, to se rozumí.. ovšem když pak šlo dítě do jeslí a já do práce, nesměle jsem se ozvala že by bylo dobrý aby se zas něčeho chopil . odpověď: já jsem si na to takhle zvykl a měnit to nebudu.

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 20:58

Pinot Noir myslim, ze deti jsou celkem pragmaticke. Syn ma moc rad ryby a chodime casto do rybarny, tak dobre vi, jak se na ten talir dostanou a co tomu predchazi. To spis ja musim koukat jinam, kdyz dojde na to zbavovani zivota...

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 21:00

viktorka_od splavu jako ten tvuj byvaly byl taky pekny darecek koukam... 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 21:03

rasaNori tak oni byli dva a i když naprosto jiní tak se to nakonec vyvinulo v téhle oblasti stejně (ani v jednom případě to nebyl důvod rozchodu). právě tou mateřskou, kdy "seš doma" takže to je jasný žejo.. a já se tomu teda vůbec nebráním, i teď je to tak, že muž víc pracuje a já víc zajišťuju tu domácí pohodu, mně to tak i vyhovuje, ovšem ten postoj "seš ženská tak makej" to zvracím odjakživa, ještě ani feminismus nebyl v módě:P

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 21:03

Pinot Noir s dvouletou jsme ted zabijeli ovce, ten prvotni sraz s realitou taky nic moc, omraceni obrecela a to podriznuti uz jsem ji brala pryc. Pak ale u kuchani a porcovani uz asistovala, vysvetlovali jsme ji ze to byla ovecka a ted uz je to masi, ze bude polivka a gulas a nejak to pobrala. Doted o tom mluvi ale prijde mi ze v dobrem a pozitivnim smyslu. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 21:06

rasaNori tjo zabíjení ovce bych nechtěla vidět ani já. ale nevlastní dcera vyrůstala na statku, u nich se mohly zabíjet doma i krávy a brala to úplně v pohodě

Offline Karja
Avatar
36018 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 21:11

rasaNori Jeee, tak tam bych nemohla,to bych obrecela taky!

Offline Karja
Avatar
36018 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 21:15

Pinot Noir Jo, jinak my jsme byli parkrat s mladatama na rybach - 3 roky, 9 let, 5 let a nase. A to zabijeni je hodne zajimalo, max 9 let se osklibala, ze je to nechutny, 5 let furt chteli vedet, co to je, snad kazdy strevo, 3 roky jee a nase teda jen otevirala pusu jako ryba a rikala neeeneee. Takze asi pohoda? Ale prece jen tam to nebyla takova masovrazda, ale myslim, ze to zvladne, prece jen kapr je takovy extra nemy stvoreni a je to rychlovka

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 21:19

Jinak super diskuze ohledne tech domacich praci, je to zajimave videt, jak to ma kdo doma:) Mne je hrozne protivne nekoho ukolovat, ani to neumim udelat tak, aby to k necemu bylo a zaroven to nevyznelo jako pruzeni (protoze zpravidla potrebuju, aby se to udelalo hned, coz toho druheho akorat tak nakrkne, kdyz je zabrany do neceho jineho nebo si proste zrovna jenom sednul). U nas neni potreba, aby muz pravidelne luxoval nebo cidil sanitu, to mam nejak osefovane. Bohate by stacilo, kdyby si nekdy (fakt jen nekdy) vsimnul te mycky nebo pracky, nebo nevyneseneho kose. Jsou to totalni kravoviny, ale kdyz o vikendu kydam x-tou varku neceho, uz si taky pripadam trochu jako blbec. Ale tak jsem asi bystrejsi nebo co, ze si tech blikajicich kontrolek vzdycky vsimnu jako prvni