Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline dzizisketa
Avatar
7491 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 19:28

bosibori 

Žena se má prostě pořád víc snažit - když tzv. nestíhá domácnost, když se jí nedaří zhubnout, když si nemůže třeba po rodičáku najít dobré místo. Kdežto chlapi, ti to dělají vždy dobře tak, jak to zrovna dělají, ať je to jakkoli, a opovaž se po nich něco chtít

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 10. prosince 2019 19:30
Reakce na Mutziputzi:

bosibori Nevim no, tak kdyz dojdou hrnky, tak se snad pochopi, kde je najit...ale pokud hrnky jsou, nekomu je to jedno ze mycka domyla, tezko mu to mit za zly, mne kdyz nemam hlad, je taky jedno ze neni vecere

​Myčka je blbina. S večeří je to horší v okamžiku, kdy jsou tu děcka a fakt není žádoucí, aby se nakupovalo/vařilo "až bude hlad", případně vůbec, protože večery holt musí trochu odsýpat. A to teda platí o víc věcech. Nemluvě o tom, že i neudělané blbiny typu myčka člověka zprudí, pokud je jich série. 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 10. prosince 2019 19:32

Mutziputzi Presne tak fungujeme doma. Co je zrovna potreba, tak se udela. Myti oken treba netrapi ani jednoho z nas a zijeme

bosibori A co se stane, kdyz na par dni neco z tech veci proste neudelate? Nedojde pak manzelovi, ze by mohl prilozit ruku k dilu, kdyz nema ani jednu cistou kosili/ma hlad/ musi na tridni schuzky apod...

Offline Mohučanka
Avatar
6406 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 19:32

betsey to se ani trochu nedivím, že nestíháš počítat

Držím palce na rekonstrukci, my tím prošli od března do září, ale stalo to za to

Edit: nikoli počítat, ale dočítat...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 19:32
Reakce na dzizisketa:

​Tento přístup "mně je to jedno" je ovšem v partnerském a rodinném životě velmi omezeně použitelný, a v rodičovství s ním taky daleko nedojdeš. Jen aby ses předem připravila.

​Ja nejsem neempaticky sobec, takze "mne je to jedno" neaplikuju plosne...ja jenom bytostne nesnasim (ted v partnerstvi) vychovavani nebo stav ze neco musim, proto to sama nedelam, muj partner nic nemusi a uz vubec nejedu na reciprocitu, neni mi to vlastni

Offline Catherinne
Avatar
9877 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 19:36

Tak to je pak těžký. 

Třeba je to tím, že v tom vyrostl a přijde mu to normální. A když si o pomoc neřekneš...já vím, že to není nic extra, úkolovat někoho, taky to neumím, ale umím říct,  hele je potřeba udělat nákup a uklidit. Co z toho chceš? Na 100% půjde nakoupit a já mezitím uklidím a pak tak nějak spolu třeba uvaříme. Dáme si k tomu víno, povídáme si. Mluvím teda o víkendu. Přes týden chodíme domů až večer a to tu večeři udělá jeden, druhý třeba vyklidí tu myčku...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 19:37

dzizisketa Ty hrozne volas po rovnopravnosti, ale sama hrozne cernobile rozlisujes, zeny trpitelky udernice vs. macho bezohledny lenosi. Ja se citim zcela rovnopravne i kdybych ruce z drezu vyndala jenom kdyz mi privezou uhli, v delegovani puvodne typicky zenskych praci fifty:fifty na pany ta rovnost a emancipace IMO nespociva  

Offline bosibori
Avatar
příspěvků moje polička 10. prosince 2019 19:38
Reakce na Jos:

Mutziputzi Presne tak fungujeme doma. Co je zrovna potreba, tak se udela. Myti oken treba netrapi ani jednoho z nas a zijeme

bosibori A co se stane, kdyz na par dni neco z tech veci proste neudelate? Nedojde pak manzelovi, ze by mohl prilozit ruku k dilu, kdyz nema ani jednu cistou kosili/ma hlad/ musi na tridni schuzky apod...

​Jednu dobu jsme měli dohodu, že podlahové plochy budou jeho starost. První sobotu bylo opravdu všechno čisté. Pak se ovšem delší dobu nestalo nic. Takže po čtvrt roce (neumývání, nevysávání, domácí zvířata included) jsem je prostě umyla. Když demontoval skříň v dětském pokoji (a slíbil, že ji dá pryč), vynesla jsem po půl roce trosky skříně z toho pokoje do chodby. Je to už myslím ke třem letům, co tam pokojně čekají na svůj okamžik. Nemít doma jídlo s dětmi nejde. Na třídní schůzky chodil, ale už z toho taky sešlo. No prostě nějak mi to doma nejde a občas - jako dnes - mě to trochu dere. 
Ráda bych ale řekla, že i přes své dnešní stížnosti považuji naše manželství za zábavné a šťastné :)




Offline Catherinne
Avatar
9877 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 19:41
Offline dzizisketa
Avatar
7491 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 19:42

Mutziputzi 

Když ty umíš tak krásně minout point, že se člověk někdy ptá, jestli tu diskuzi vůbec čteš.

Offline Pinot Noir
Avatar
24597 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 19:45
Reakce na DruI:

Mně je tady teda zatím nejsympatičtější uspořádání, kde se hlídá to, aby oba partneři měli cca stejné množství volného času.

​Jo, to je fajn. Moje kamarádka to ovšem podstatně vytunila, protože mužův čas v práci považuje za jeho volný čas . Takže od odmaká šichtu a má utrum, protože nastává čas na její volno. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 19:46

dzizisketa Nectu, generuji zde napric random slova

Offline Sweet Potato
Avatar
34880 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 19:47

Pinot Noir No s miminem jsem to tak fakt cítila! Společensky se tam vyžívá, na oběd chodí jako člověk, nikdo na něj celé dny nevříská...

Offline Lamicka
Avatar
13376 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 19:48

Mutziputzi no to je presne pripad te zname, co rika, ze je muz sulin, protoze neumyl po veceri nadobi, kdyz mu to nakazala

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 19:50

Pinot Noir Lamicka voboje hrozný!

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 19:56

Mutziputzi Já s tebou úplně souhlasím a tvůj přístup je mi blízký. A ano, jde to krásně i takhle.

Jenomže tohle funguje pouze v případě, že oba mají stejný, aktivní přístup k domácím činnostem. Pokud bys ale měla být doma jen ty jediná, která bude dělat úplně všechno, jsem dost přesvědčená, že zrovna ty bys doma služku dlouho nedělala. 

A naprosto souhlasím, že rovnoprávnost není v to, že musí doma luxovat oba, stejný dílem. To mi přijde spíš směšné.

U nás to bylo tak, že manžel dělal venku a já doma. (A protože byl vždycky perfekcionista a rád prudil, co se mu nelíbilo jak dělám já, následně jsem mu přenechala, aby to dělal líp. )

Ale běžně stávalo, že třeba večer chtěl mýt nádobí sám, protože měl od dříví ruce od smůly a v horké vodě se pěkně odmočil

Fakt nechápu tohle zuřivé hlídání, aby jeden náhodou neumyl o talíř víc, protože by to nebyla rovnoprávnost.

Offline Pinot Noir
Avatar
24597 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 20:03

Aktuálně je muž na služební cestě a s čistým svědomím říkám, že vygruntovat celý barák, umýt všechna okna, zrýt celou zahradu a uvařit pět chodů je nic proti tomu být na ty hady sama! I kdyby doma nesáhl na práci, tak to, že od svého návratu z práce až do chvíle, než zalehnou, je s nimi, je ta největší pomoc

Offline Garfie
Avatar
24030 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 20:21

bosibori Já ti rozumím, mám to podobně, navíc s rozložením, že pracuju z domu, zatímco muž je v práci běžně deset hodin-a pracuje hodinu cesty od domova. Když stihne jednou týdně 18:45 vyzvednout děti z kroužku, cítím se opravdu vděčně (povede se mu to tak 1x do měsíce). Mně se opravdu nechce společný čas trávit úklidem, prostě dělám všechno sama. Když ho poprosím, udělá cokoli, ale musím to být já, kdo řekne...v zásadě jsem s tím smířená, ale občas jsem z toho vyčerpaná, navíc jsem si to nevybrala dobrovolně, prostě to tak vyšlo. Někdy před půl rokem jsem bouchla, shodou okolností byl bez řidičáku a vozila jsem ho ráno do sousední vesnice, kde ho nabíral kolega, normálně jsem se ráno rozbrečela v tom autě, jak nějaká hysterka ....pak jsem svolala rodinnou radu a s každým členem domácnosti jsme vymysleli jednu-až dvě povinnosti, za které plně zodpovídá. Jako nefunguje to úplně 100%, ale pomohlo mi to. 

Offline Garfie
Avatar
24030 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 20:22

A co se týká času na mateřské, úplně si vybavuju, jak jsem nesnášela, když se muž vrátil domů těsně poté, co jsem uložila děti  Jako buď tak, aby mi pomohl, nebo naopak později, abych měla chvilku klid a mohla být sama!! 

Offline Karja
Avatar
36014 příspěvků moje polička 10. prosince 2019 20:25

Pinot Noir To podepisuju!