Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 22. října 2019 14:36

Karja pokial by som potrebovala dieta nosit velmi casto tak by som si urcite tiez vybrala nieco ine. svagrina ma doma nosic slovenskej vyroby sestrice. je drahy a pre deti cca od 3m. zatial pouziva satku co som jej pozicala kym nedorastie dieta na ten nosic

Online Karja
Avatar
35785 příspěvků moje polička 22. října 2019 14:41

eless Hmm hmm, pocitam, ze od narozeni nosit nebudu, jednak jich tolik na trhu neni, a hlavne bude zima, to se stejne tolik nevyuzije;-).

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 22. října 2019 14:49

eless No původně jsi psala, ze si ho vyzkoušela asi dvakrát na par minut a ze nebyl moc pohodlný. A ze je vhodný od narození. Tak jsem reagovala na to. Od narození není vhodný určitě, to bych řekla ze pro mini mimino je spis vysloveně nevhodný. Později bude hlavně nepohodlny a moc dlouho (myšleno věk dítěte) nevydrží.

Karja Haha, já nosila v zimě nakonec nejvíc. Byl malej, vešel se pod kabát a hezky hřál  samý výhody a sociální jistoty. V létě už tolik ne, byl už tezkej a bylo vedro.

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 22. října 2019 14:56

Karja jestli máte regionální skupinu, tak to je úplně nejlepší. Ozkoušíš víc typů, i podobné postavě často sedne líp jiné. Já třeba moc nerada ty vázací, sestra naopak. Já chtěla přezkové s křížením popruhů, někdo to nepoužívá vůbec. Prima jsou šátková nosítka, kombinují výhody šátku a nosítka v jednom :)

Když máš šátek, tak bych to zatím taky neřešila, uvidíš jak bude třeba nosit a akutní situaci vždy zachrání šátek.

A jako tip pro případné krize, pár typů zimních fusaků do kočárku se dá po odepnutí vrchní části použít jako vsadka do obyč zimní bundy a hned máš nosící bundu :) 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 22. října 2019 15:29

MP Meri pisala som ze som skusila asi 2x tu polohu dieta otocene von. asi som to zle sformulovala mne to nositko prislo v pohode. poloha noziciek do M a trosku pevnejsia latka cez chrbat. pouzivala som aj satku a na to spravne ulozenie som si davala pozor.

Online Karja
Avatar
35785 příspěvků moje polička 22. října 2019 16:43

žluťásek Tak to je husty s tema fusakama! Mam asi tri, tak to by bylo aby to neslo! 

MP Meri No, ja to beru tak, ze to noseni bude hlavne na ty vylety a delsi pobyty venku, az to mimino prestane v kocarku bavit. Takze hupsne do nositka...no predstavy jsou ruzne ze, minule jsem je taky mela:-D

Online 711990
Avatar
17108 příspěvků moje polička 22. října 2019 21:41

Je, kdyz uz se tu resi noseni. Pouzivate nekdo ring sling? Mam elasticky satek co vazu na kriz s kapsou ven, ale je desne dlouhej. Ted v patek mi prijde Tula, tak doufam ze to s ni pujde. Ale MOM ted zaclo delat i ring slingy a prijde mi to sympaticky, ale nic o tom nevim vlastne...

Online 711990
Avatar
17108 příspěvků moje polička 22. října 2019 21:42

žluťásek ted meli nosici bundu v lidlu, za petikilo super kup.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 22. října 2019 22:22

711990 Já používám. Na úplný novorozeně to není, ale na větší dítě super. Výhoda je, ze je to ultrarychly, takže ideál na takový to kratší příležitostný nošení. Jak je dítě na boku, je to lepší na některý činnosti. Já to využívám nejvíc třeba při sbírání hub, práci na zahradě, když jsme šli na pláž a celkove na dovoleny atd. Když mám dítě klasicky vepredu v šátku, tak přes nej totiž blbě vidim, neumím se s nim ohnout (respektive už se nezvednu). A taky klasicky úvaz déle trvá a chce to i trochu prostoru. Ten šátek taky zabere víc místa (mám velikost 6, vysoká gramaz, takže už to je celkem balík) tak se mi ho kolikrát nechce tahat.

Nevyhoda RS je to, ze to je proste přes jedno rameno, takže porad je to jednostranná zátěž na zada, tj. není to úplně pohodlný na dlouho. Takže když půjdu třeba na výlet do terénu, kde vím, ze budu nosit třeba hodinu a víc v kuse, tak beru klasicky šátek. Jednoduše řečeno, RS volim všude tam, kde bych jinak táhla děcko na boku/táta na ramenou. Tím šátkem si v tu chvíli dost ulevim.

Online 711990
Avatar
17108 příspěvků moje polička 22. října 2019 22:46

MP Meri tak presne takovy mam ocekavani! Jen teda nevim, mam cekat az udrzi sam hlavu?

Online Karja
Avatar
35785 příspěvků moje polička 22. října 2019 22:47

Dneska jsme s dcerou potkaly skolku, kam chodi oba synovci a neter, kteri mi udelali hroznou radost. Hrozne hezky na nas volali a mavali, neter posilala vzduchem pusinky, az jsem si pripadala jak nejaka hvezda ci spis jak jedina osoba, co jim treba dava darky:-D. Na me volali hrozne roztomilou zdrobnelinou jmena, az sestra odpoledne volala, ze si ucitelky mysli, ze se tak jmenuje dcera, ze je nenapadlo, ze tak volaji na dospelou zenskou. No to jsou takovy blbosti, co uplne zahrejou;-)

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 22. října 2019 23:05

711990 Já bych pockala. Někdo v tom nosí i čerstvá miminka, ale mne to pocitově nepřišlo vhodný. Já jsem dost hubena a to malý dítě bylo kolem těch mejch kostnatejch boku tak nějak divně zkroucený, jestli je to pochopitelný. Ale kazdej má tu postavu jinou a taky existujou i na RS různý uvazy, dá se nosit i vepredu (tam je to ok klidně od začátku). Já bych odhadla tak cca od 3 měsíců mi to přijde ok, pokud se bavíme o nošení na bok, ale teď říkám fakt jen svůj osobní pocit.

Offline tv
Avatar
3535 příspěvků moje polička 22. října 2019 23:05

Karja

Ja dnes potkala tridu, kam obcas chodi synacci, kdyz se odpoledne spojuji dve tridy ve skolce a deticky volaly: "To je Metůdkova maminkáááá!"

Online 711990
Avatar
17108 příspěvků moje polička 23. října 2019 00:24

MP Meri diky moc:) ty uvazy musim nastudovat!;)

Offline letfenixa
Avatar
7936 příspěvků moje polička 23. října 2019 00:27

Toto "posilňovanie imunity" nástupom do skolky mi ide pekne na nervy! 

Dnes mama videla syna v ramci vychádzky a všetky deti boli bez čapice, v 10 stupňoch, fakt super, hlavne ze škôlka je prekurena. Syn je viac doma ako tam, co samozrejme pri opätovnom nástupe prináša opäť ranný plač

Offline ziginka
Avatar
676 příspěvků moje polička 23. října 2019 06:52

Ja se blbe zeptam - jsou nejaka lekarska doporuceni na noseni cepic u deti? Ja totiz deckam davam jen zimni merino kukly, kdyz uz je fakt zima. Ale od jara do podzimu jsou bez cepic. Takove ty bavlnene cepice, co vidam ted na ostatnich detech, ani nemame. Nedavno jsem videla skolni tridu asi prvnaku na vychazce a ucitelka je napominala, ze si maji nasadit vsichni cepice. To uz me prislo trochu prehnany vzhledem k veku deti.

Offline Tabea
Avatar
4663 příspěvků moje polička 23. října 2019 08:16

Vyprala jsem dětem batohy, co si v nich nosí do školky svačinu, protože byly zvenku špinavý. Teď jsou čistý, ale smrdí, jak kdyby do nich někdo nazvracel. Nějaký tip, co s tím? Větrání moc nepřineslo...

Offline kocoureksuggy
Avatar
1260 příspěvků moje polička 23. října 2019 08:18

Tabea 
Zkus je vytřít octovou vodou opakovaně

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 23. října 2019 09:10

Jak ho všude chválim, tak teda musim říct, že směšnej kočár, designově nepochopitelnej, je pro mě tohle, nikoli Buggaboo.

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 23. října 2019 09:29

ziginka taky čepici dávám jen v zimě nebo případně když hodně fouká silný studený vítr. Čepici měl tenhle podzim syn jednou večer, jinak se mi na ni zdá ještě teplo.

Tenkou bavlněnou jsme pořídili loni z Tchiba, v setu s tunelem a zdá se mi fajn. Je i taková rostoucí, tak s ní třeba vydržíme několik let. Mateřský plurál nepoužívám náhodou, sedí dobře i mně