Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline rasaNori
Avatar
7680 příspěvků moje polička 23. října 2019 17:24

711990 mozna mas moc mekky satek (na malou vahu) zalezi taky jak ti jde utahnout. Ja ho mam hodne lehce utahnutelny tim padem tam saru utemuju a drzi no:D v nedeli ma bracha prisahu na hrade ale nevim jestli budu mit cas se nekde prohazovat. 

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 23. října 2019 17:36

Dítě má rok, takže se dojímám a bilancuju. Mám potřebu si sem kousek odložit, protože logicky se tu většinou píše hlavně to negativní (i já a díky za tu možnost), takže abych to trochu vyvážila ... Čtou to tu určitě i nějaký nerozhodnutý potenciální budoucí matky, tak ať je ten obrázek i trochu reálnější. 

Poslední měsíce mám pocit, že už je to fakt dobrý. Už se cejtim zase sama sebou, řekněme, že tak z 80 % mám pocit, že mám svůj život zase zpátky. Jasně, nechodím na full time do práce, každej tejden na pivo a někdy v noci skoro nespim, ale to k tomu tak nějak patří. Ale co se týče takového toho "domácího života", není vlastně nic, co bych nezvládala nebo nestíhala. Nejsem nijak uhoněná, doma není bordel, kupodivu máme i co jíst. Stíhám koukat na zbytečný seriály jako dřív, plkat na internetech jako dřív, chodit po kavárnách (tady je teda výměna za hospodu ). To se nechlubím, fakt ne, to prostě jenom chci říct, že ten malej člověk je tak úžasnej, že si celý dny hraje sám a vůbec je takovej všemožně hodnej a šikovnej. Vlastně musim říct, že jsem to touhle dobou čekala mnohem horší, nepotkalo nás díkybohu skoro nic z toho, na co jsem se v duchu připravovala (prořvané noci kvůli zubům, koliky, bojkot kojení, pády, separační úzkost, noční děsy). Já vím, že něco z toho přijde a že počkej až začne chodit/běhat/školka/škola. Já vím, že tyhle věci nastanou, ale prostě už nevěřim, že to bude tak hrozný. Tak nějak mám prostě pocit, že to nejhorší už máme za sebou. 

Potomka jsem nějak zásadně nechtěla, bylo to spíš racionální rozhodnutí. Po porodu se nedostavila euforie, ale hluboká krize. Mít mimino mě ukrutně nebavilo, větší prudu jsem asi nezažila. Ale mít dítě, to už mě baví hodně. Tak přeju pokud možno pohodu i ostatním a hlavně nedělejte tu chybu a nepořizujte si druhý, ať si to nezkazíme  

Offline Pinot Noir
Avatar
24265 příspěvků moje polička 23. října 2019 17:59

MP Meri Tohle můžu podepsat, až na ten konec. Naopak říkám, nebojte se druhého, podruhé je všechno tak tisíckrát jednodušší a mateřská láska podruhé naskočí okamžitě a celkově se nikoliv zdvojnásobí, ale snad umocní

Offline 711990
Avatar
17034 příspěvků moje polička 23. října 2019 18:35

rasaNori no je to pruzny satek, Boba wrap. Ale Tonda ma "jen" 5 kilo...hele v pohode, treba vyhledove, at se nekdy taky vidime:))

Offline rasaNori
Avatar
7680 příspěvků moje polička 23. října 2019 18:40

Pinot Noir no:D rozbilo se mi mladsi dite tzn. ze kazde odpoledne cca od 3 do doby nez jde v o pul 8 spat ji musim mit bud na rukach a nebo imrvere rve. Uz me to dost nebavi nehlede na to ze lautr nic neudelam. A to me teda sejri dost. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24265 příspěvků moje polička 23. října 2019 18:52

rasaNori Ono to "tisíckrát jednodušší" hodně záleží, jak složitý to bylo s tím prvním, no ;) 

Tenhle problém jsme ale taky měli a vyřešila to flaška Kendamilu

Offline rasaNori
Avatar
7680 příspěvků moje polička 23. října 2019 18:56

Pinot Noir myslis ze ma hlad? 

Offline Garfie
Avatar
23614 příspěvků moje polička 23. října 2019 18:59

A já si dnes dobře zavzpomínala, sestřenice má novorozeně a dnes mi líčila, jak o víkendu ráno dítě nakojila, strčila ho manželovi a šla si lehnout. A když o cca dvě hodiny později vstala, sešla do přízemí a nevinně se zeptala "proč je tady taková tma?" a muž po ní vystartoval jakože jestli si myslí, že měl čas roztáhnout závěsy, tak je blázen!!!

Offline Pinot Noir
Avatar
24265 příspěvků moje polička 23. října 2019 18:59

rasaNori Náš měl. Začalo to cca v šesti týdnech, celý den spokojený, ale zhruba od čtyř odpoledne až do usnutí jsem ho nosila, kojila nebo hrozně řval. A fakt to byl hlad.

Offline Karja
Avatar
35503 příspěvků moje polička 23. října 2019 19:05

MP Meri :-D:-D Hele ja az s cekanim na druhy jsem se trochu vyklidnila, driv to furt bylo, co doma, mela jsem pocit, ze musim neco delat, drzet krok s bezdetnejma kamaradama a az ted mam pocit, ze ne, ze mam bejt fakt doma a.par let proste pracovat na tyhle sichte a taky je divny, ze mi to narozdil od poporodnich casu vuubec nevadi!Ale vono me to prejde:-D. PS.: Jsem byla ze jo u toho psychologa, ze jo a tam si to tak pekne shrnula, ta zenska ze me byla hotova, myslim, ze mi chtela nabidnout svoje misto:-D:-D

Dnes ma chudak dcera horecku, nevim z ceho, snad se to nezacne projevovat uz v noci, sambo je pracovne pryc, ja rano problila a pobrecela si. A do toho babicka, ktera vcera navnadila, ze uvari kvetak, tak jsem se tesila, ze mi jednou odpadne aspon vareni, v 11 oznamila, ze dela flicky (z uzenyho uvarenyho od pondeli, no tvl).... 

Offline Karja
Avatar
35503 příspěvků moje polička 23. října 2019 19:11

Garfie :-D:-D Kamosku takhle jednou budil manzel po hodine a pul, ze uz si nutne musi dojit na zachod...

Offline rasaNori
Avatar
7680 příspěvků moje polička 23. října 2019 19:34

Pinot Noir ty vado zitra letim pro kendamil jinak mne jebne brzo. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 23. října 2019 19:49

MP Meri no ja stíham tiež všetko čo chcem, len ten bordel je u nás čím ďalej tým horší. Asi mi chýba nejaký upratovací gén

Offline Karja
Avatar
35503 příspěvků moje polička 23. října 2019 19:55

betsey To je tim ditetem, ze roho vic roztaha a rozspini;-). Ted jsem byla ale na navsteve u znamych a ti teda meli uklizeno, jak kdyby zadne dite nemeli, to jsem nechapala, jak to udelali. ale mimo hracek v rohu, jidelni zidlicky a samotneho ditete po nim nikde nebyly stopy! A I ta zidlicka vypadala jak vytazena nove z krabice, normalne jsem z toho druhy den pul dne uklizela a nasi jidelni zidlicku zavrela na par minut do sprchoveho koutu na razantni parni lazen!

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 23. října 2019 20:08

Karja jj, a dieťa dnes rozsypalo po celej kuchyni kurkumu

no a ja mám kamarátku, ktorá má dvoch malých synov a doma vždy dokonale upratané. Ešte stíha aj okná umývať! Ale tak ona tvrdí, že upratovanie ju fakt baví a naviac nie je registrovaná na parfumanii :-)

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 23. října 2019 20:42

Pinot Noir Vcetne sledovani zbytecnejch serialu? Ale ne, ja to stejne nebudu zkouset, abych to zjistila

Garfie Je fakt paradoxní, že něco, co vlastně pořád jenom leží, zabere tolik času. Ale je to tak, děsný vzpomínky

Offline Gatita
Avatar
7083 příspěvků moje polička 23. října 2019 20:47

Cha chá, kdyz jsem byla doma s miminem, tak uvareno a uklizeno bylo bych rekla nadstandardne. Ale byla to pekna blbost, vubec nevim, proc mi to prislo tak dulezity (mozna proto, ze se v tom celodennim revu nedalo delat nic lepsiho, nez to prehlusit vysavacem a roztocenymi kohouty  s vodou) lip by mi i s miminem bylo nekde v parku nebo v kavarne nebo proste kdekoli, kde by se ten brek lip vstrebal;)

Offline Gatita
Avatar
7083 příspěvků moje polička 23. října 2019 20:54
Reakce na MP Meri:

Garfie Je fakt paradoxní, že něco, co vlastně pořád jenom leží, zabere tolik času. Ale je to tak, děsný vzpomínky

Kamaradka ma ted cerstve mimino a dost se me vyptava na nejake prakticke rady. A jak jsem to uz vytesnila, tak se mi z te predstavy uplne rosi celo. Byla taky takova zarazena, ze na ten dril s krmenim, vymyvanim lahvicek a prebalovanim padne cely den. No je to tak, no...

Offline Karja
Avatar
35503 příspěvků moje polička 23. října 2019 21:10

betsey :-D Hele kurkumu zvlad rozsypat minuly vikend I sambo, na to netreba mimina, jako vymejvala jsem ji jeste za tri dny, to je takovej smolar, ze mu to spadlo I do pootevrenych supliku. Ja mam kamaradku, co ma taky naklizeno, ale ma dve deti a sestiletym rozestupem a hlavne rikala, ze vlastne moc nevari, takze si nic neuspini a ma cas na uklid;-)

Gatita To je mozna tim, ze clovek travi doma vetsinu dne, tak chce byt proste v peknym prostredi no;-)' Ale s miminem to bylo v pohode, to jen neporadek vyrabelo bobky a spinilo si obleceni:-D

Offline dynda
Avatar
7247 příspěvků moje polička 23. října 2019 21:10

Gatita 

Ono je zas na tom dobrý, že ten den rychle uteče