Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Pinot Noir
Avatar
24413 příspěvků moje polička 21. října 2019 22:52

tina To přejde. První měsíc až dva to byl u nás taky masakr, zlepšuje se to, i když období vzdoru je teď na maximu, takže je těžké říct, zdá ty záseky jsou kvůli sourozenci nebo prostě obdobím. Myslím, že u nás už právě spíš tím vzdorem a sebeprosazováním, než sourozencem, protože ty první dva měsíce to bylo jiné. A přesně, v přítomnosti tatínka ještě mnohem horší. 

dynda Gatita To přirovnání s nově přivedenou ženou jsem taky četla a měla jsem to první týdny pořád na paměti, snažila jsem se miminko obstarat jen tak mimochodem a maximum času a energie věnovat staršímu. Myslím, že se mi to docela povedlo. A samozřejmě to byla další třecí plocha s tchány, kteří ho neustále okřikovali, ať nedělá to a to, protože miminko . Přijde mi fascinující, že starší byl pro ně pořád jako miminko, ale v den návratu z porodnice s mladším čekali, že najednou dospěje a ze dne na den bude rozumný a "velký". 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 21. října 2019 23:32

Pinot Noir 

Já taky někdy cítím, že je potřeba někoho přibrzdit. Tomu miminku se věnujeme naoko jen tak mimochodem. U nás po zjevení miminka určitě pomohla intenzivní péče babiček. Jednu z nich ještě nechce sestře vůbec půjčovat, tak tam máme na čem pracovat.

Offline 711990
Avatar
17101 příspěvků moje polička 21. října 2019 23:57

Gatita jezis ja uz vim! Rikala jsem sambovi, ze co mame Tondu, je mi tehotnejch lito, protoze vim do ceho jdouno tak to je dobry teda:D

Online žluťásek
Avatar
7596 příspěvků moje polička 22. října 2019 00:41

Můžu další lego dotaz?

Bionicle se už evidentně nevyrábí, je nějaká podobná řada, kde by byly ty kloubový figurky, jednoduchý na sestavení? Ideálně taky nějaký bojovníky, příšery. Aby to mělo málo dílků a zvládl si to trochu sestavit 5letej kluk, kterej na nějaký náročný stavby podle návodu moc není.

Koukám na Chimu a Hero factory, ty by asi šly? 

Offline Gatita
Avatar
7128 příspěvků moje polička 22. října 2019 07:40

711990

To je hroznyAle v tom divnem pytliku na cvicky jsem si nesla boty na podpatku! Potrebovala jsem je mit ten den v praci kvuli nejake schuzce, kam mi prislo blbe prijit v sukni v pase na gumicku a "zdravotni" obuvi...coz teda jeste dokresluje obraz politovanihodnosti

Offline 711990
Avatar
17101 příspěvků moje polička 22. října 2019 09:09

Gatita prosimte vubec nejsi politovanihodna!(i kdyz...obecne vlastne jo)

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 22. října 2019 12:50

Damy, mam na vas otazku: mala by niektora z vas zaujem o ergonomicky nosic vhodny od narodenia? Vraj sa daju nosit starsie deti aj chrbtom k nosiacemu ale to nie je vhodne pre detsky chrbatik a ja som tu polohu vyskusala len 2x na par minut a nebolo to pohodlne ani pre mna. Nosenie na chrbte som neskusila lebo som si sama netrufla a asistenciu som na to veru potrebovala. Nosila som teda dieta otocene k sebe. Ponukam za 20€ 


Offline Karja
Avatar
35780 příspěvků moje polička 22. října 2019 13:00

eless Tak jsem o tom premyslela, ale snad podedim po kamaradce;-). Plus si vzpominam, ze mi rikala,ze je lepsi zavazovaci popruhy, ze ji byly vsechny tyhle batohove velke, tak snad budu taky znova stihla;-)

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 22. října 2019 13:03

Hele tohle neni moc vhodný nosítko. eless přeju, ať se ho brzo někde zbaví a Karja ty si takovýhle rozhodně nekupuj. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24413 příspěvků moje polička 22. října 2019 13:06

Tak jsme vyzkoušeli první zeleninku - dýni. Zatímco ten první ve stejném věku hned poprvé spořádaně otvíral pusu a rovnou snědl několik lžiček, tenhle nespolknul ani homeopatické množství, nasadil úplně nevěřící výraz a pak se z toho šoku rozškytal. U následného kojení celou dobu naštvaně huhlal. Tak nic, mixér zase na pár týdnů uklízím

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 22. října 2019 13:14

Pinot Noir 

Dcera krásně jí zeleninu i večerní kaše, ale na ovocné přesnídávky reaguje jako tvůj syn. Dala bych šanci mrkvi a pak zabalila mixér.

Offline Karja
Avatar
35780 příspěvků moje polička 22. října 2019 13:21

MP Meri Jo,ja se na to musim fakt podivat, s druhym mladetem budu vic v trapu, satek mi nevyhovoval, to bylo na me moc komplikovane, tam jsem si dceru vazala jen v noci, kdyz byla nemocna a nemohla jsem ji uz chovat... Ale fakt si vzpominam, jak ta kamoska mluvila o tech zavazovacich reminkach, ze my jsme stihle:-D Tak snad je budu potrebovat!

Offline Karja
Avatar
35780 příspěvků moje polička 22. října 2019 13:22

Pinot Noir :-D Strasne to utika, clovek by rekl, ze mas tak osmitydennni mimino a von uz se osklebuje nad zeleninou!

Online dzizisketa
Avatar
7435 příspěvků moje polička 22. října 2019 13:27

Dnes jsme se u pediatry sešly ty samé tři matky s miminy jako minule. Po očkování jsme všechny tři vytáhly prso, děti nakojily a ty usnuly

Offline Pinot Noir
Avatar
24413 příspěvků moje polička 22. října 2019 13:31

dynda Kašlu na to, nijak jsem to neplánovala, jen starší šel s babičkou na nákup, dýně se tu válí, tak jsem to zkusila (místo abych šla dělat něco užitečného - je tu tolik práce, že nevím, čím začít, tak nedělám nic).

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 22. října 2019 13:51

Karja MP Meri pouzivala som ho prilezitostne ked som vedela ze neprejdem s kocikom. zijeme na kopci kde je vela schodov a v zime ked nasnezilo tak sa s udrzbou moc nezaoberali. takze rychly nakup alebo pesi presun k rodicom zvladol syn bez nasledkov. doma vynimocne nosenie ked isli zuby alebo bol velmi mrzuty zo soplika a pomohol aj do lietadla ked som ho potrebovala na palube uspat a inak by mi ruky odpadli. takze uhojdat a posadit sa opat na sedadlo aj s nositkom bola zachrana pre moj chrbat aj ruky. urcite su lepsie nosice ale ku mne sa dostal tento a ucel splnil.

Online Mrakoplas
Avatar
8782 příspěvků moje polička 22. října 2019 14:04

Karja Ja mam teraz pozicany Monilu uni start, je to cesky nosic a je zatial najlepsi co som mala a nastavovat sa tam da snad vsetko! A je aj pre stihle Inak zo zavazovacich mam este fidellu fly tai za hrozne prachy ale nakoniec ho vobec nepouzivam lebo mi vadia tie stuhy co visia az po kolena. Inak je super. Aj by som ti ho kludne poslala a pozicala  ale je nerastuci a tento moj nie je od narodenia.

Online dzizisketa
Avatar
7435 příspěvků moje polička 22. října 2019 14:07

Mrakoplas

TTuhle Fidellu má ségra, ale její holčička nošení odmítá, tak ji asi podedime my. Cancoury po kolena mi nevadí, jsem zvyklá ze šátku.

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 22. října 2019 14:18

Karja jestli si chces porizovat nositko, tak oprvadu ven nejake kvalitni. Ja mela pujceny nejaky obyc od kamaradky, bylo to trapeni pro dite i pro me, vydrzela jsem to chvili. S Manducou uz bylo vsechno v pohode. 

Offline Karja
Avatar
35780 příspěvků moje polička 22. října 2019 14:19

Mrakoplas Dobry, my tu mame nejakou skupinku na pujcovani, takze mam kdyztak kde ozkouset. Ale tak nejak doufam, ze neco poridim pred porodem a bude to uolne super a nebudu se tim muset zabyvat;-)

eless Jasne, v pohode, ja mela/mam taky jeste chicco nosis rozpadajici, uplne desnej, ale kdyz byla dcera nemocna a v noci jinak nez nosenim neusnula, tak se hodil. Ono zalezi, jak to kdo pouziva, ale tohle uz chci fakt I na vylety, bohuzel druhe dite proste MUSI byt na rozdil od dcery uz prizpusobive a uz se bude vyrazet;-)