Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Garfie
Avatar
23614 příspěvků moje polička 23. října 2019 09:35

Tabea Ocet nebo frknout do mrazáku....

Online letfenixa
Avatar
7807 příspěvků moje polička 23. října 2019 09:35

Capicu davam, ked je teplo, tak siltovku, ked je chladno, bavlnenu, v zime teplu, nosím aj ja.

Offline žluťásek
Avatar
7534 příspěvků moje polička 23. října 2019 10:18

letfenixa to je těžký, no. Dětí, co nosí nějakou pokrývku hlavy celoročně, asi nebude zas tak moc. Když máš vypozorováno, že to synovi způsobí zdravotní obtíže, asi bych poprosila paní učitelku, aby na to dohlídla a synovi čepici vždy dala.

Jestli je učitelka stejně založená jako já, ani ji nejspíš nenapadne, že by měla v deseti stupních zavelet čepice na hlavu :) 

Offline dynda
Avatar
7247 příspěvků moje polička 23. října 2019 10:43

žluťásek 

Když o tom tak přemýšlím, v létě praží slunce, syn nosí kšiltovku, pak se v říjnu zatáhne a začne foukat studený vítr a to přejdeme na čepici. Takže celoročně. U nás teda skoro pořád fouká, v létě je to hodně příjemný.

Offline Pinot Noir
Avatar
24265 příspěvků moje polička 23. října 2019 10:51

Náš taky nosí něco na hlavě celoročně. V létě kšiltovku, pak bavlněnou, v zimě ušanku. Když teď jdeme ráno ven, je deset stupňů a mlha, podle mě to tu tenkou čepici snese. Když vyjde slunko, sundá si ji. Přijde mi, že si to umí řídit sám.

Offline dzizisketa
Avatar
7374 příspěvků moje polička 23. října 2019 10:54

Já malému nedávám čepici pořád,  např. když není větrno a on leží v kočáru pod boudičkou, přijde mi to zbytečné. Ale pak musím z obou prarodičovských stran poslouchat "a proč nemá čepičkůůů?"

Offline Pinot Noir
Avatar
24265 příspěvků moje polička 23. října 2019 10:57

dzizisketa Tak ležícímu v kočárku taky nedávám, když je teplo. 

Offline Gatita
Avatar
7083 příspěvků moje polička 23. října 2019 11:16

Sama cepici nenosim, s vyjimkou hodne studenych ci vetrnych dnu, takze kolikrat mam za zimu cepici na hlave tak trikrat. Proto me nenapadne ji diteti davat v rijnu. Ale je fakt, ze zatimco ja mam na hlave deku, syn ma sestrih 1 cm a jemne detske vlasy...Minuly tyden jsme byli na hristi, jedini bez cepice. No a jak se pak zatahlo a zacalo pofukovat, tak tam nejak ofouknul a uz mu zas tecou nudle. Tak k necemu ty cepice asi budou.

Offline Malenge
Avatar
4217 příspěvků moje polička 23. října 2019 11:59

Myslím, že záleží, jak je kdo zvyklý a taky kde bydlí. Syn třeba nosí na hlavě něco skoro pořád, ač jako miminko nic nesnesl a radši by se na těch šňůrkách od čepičky oběsil. Teď je teda období bez, kšiltovku už odložil a tenkou ještě nenosí. Většinou si ale sám dá kapuci od mikiny, to má rád. Jak ale začne foukat, nosíme něco oba, já úplně nenávidím, když mi foukne do uší, okamžitě mi totiž začne třeštit hlava. I mi přijde, že je lepší mít dutiny v teple. Ale někdo to vůbec nepotřebuje, to je individuální. Celkově je syn dle fotek ve školce jedno z nejméně oblečených dětí, stále nosí tenkou šusťákovku a v šatně už visí zimní bundy, teplé čepice i rukavice.

Offline rasaNori
Avatar
7680 příspěvků moje polička 23. října 2019 13:00

Ja prvni nosila ve Storchenweige satku, nic moc vzhledny ale na malose dokonale nosny a mekky, v lete jsem používala u vody water RS Sukkiri, a normalni RS od Oscha. A nositko KiBi. V tom uz jsem ji nosila i na zadech. Na mimino jsem koupila ted satkove nositko od Love&carry mei tai, ale davam mu tak jeste 2 kila a jde z domu a nastane KiBi cas:)

Starsi na mladsi zarli ale tak hezky :D vsechno co dela Sara musi i ona. Ted tu behala odpoledne s dudlikem a volala Bara cuca:D akorat ted mela týden volno od skolky, jsem ji tam vcera vezla a uz v aute brecela ze nechce, no predavala jsem ji s brekem, tak jsme se s tetama domluvily ze kdyby to bylo moc zly, tak at zavolaji ze pro ni sjedu. Ale pry brecela uz jen chvilku a pak uplne v pohode. Dneska to stejne... Odpoledne ji od tama nemuzu dostat:D

Koupila jsem vcera v Lidlu tu soupravu Crivit funkcniho obleceni, velikost 158-164 pro me a 2 velikosti pro malou, po 2 stovkach za set mi to prijde zlate tak jsem zvedava na kvalitu. A uvazuju o tom merino kojicim triku co tu nekdo daval odkaz na slovenskou firmu. Ten Crawler ma to kojici triko desne nevzhledny. 

Offline Karja
Avatar
35503 příspěvků moje polička 23. října 2019 13:09

Zalezi, kde kdo bydli, ono I u nas v CR se ty teploty a povetri dost lisi a taky na tom, kolik na to decko vlasu. Dcera je vlasata jak dospelej a sambo takto take vlasove postizen, me uz dostatecne poucil, ze ji nesmim tu hlavu sparovat a ze naopak ani prebehnuti chvilku pres slunicko cernymu vlasatymu decku nic neudela. Takze proste myslim, ze je to individualni, zadny doporuceni nelze brat plosne;-/. Ale ja hrozne tapu I v oblekani no....momentalne ma dcera asi teplotu, takze asi tapu opravnene....

Offline Karja
Avatar
35503 příspěvků moje polička 23. října 2019 13:11

rasaNori Ty jo, ja vcera objednala v Lidlu za trojku (jako nastesti v tom byla I destka kuchynka:-D:-D), ale I tak no. A to fubkcni obleceni pro dite me nenapadlo, na zimu by se ji jedna sada hodila, bude venku furt!

Offline rasaNori
Avatar
7680 příspěvků moje polička 23. října 2019 14:23

Karja jsem to vcera na dite zkusmo navlekla a pak jsem ji z toho nemohla dostat:) 

Offline Karja
Avatar
35503 příspěvků moje polička 23. října 2019 14:28

rasaNori Jo, moje si taky rada zkousi a nechce to sundat, proste po mame;-

Online letfenixa
Avatar
7807 příspěvků moje polička 23. října 2019 14:59

Gatita ano, syn ma jemne detské vlasy, kratučké, je to rozdiel mat huste, prip. este aj dlhe.

Offline Pavlena
Avatar
6539 příspěvků moje polička 23. října 2019 15:11

ziginka tak ono záleží, co máš za materiál, pokud je tvé dítě něco jako byla ve školkovým věku moje dcera (rýma furt a často zpestřeno záněty všeho druhu), tak pak je čepice potřeba. Když nebyla po nemoci, tak na ni zpravidla něco lezlo... A tak až do jara, pak čepici sundala a nejpozději v říjnu to jelo nanovo...

Offline 711990
Avatar
17035 příspěvků moje polička 23. října 2019 16:14

rasaNori tak kdybys jela okolo a naucila me s tim ring slingem, to by bylo superjinak kdyz ho mam v satku, tak mam dojem ze nemuzu jit rychle, ze mi tam moc pak jako skace. Zvyknu si nebo delam neco blbe? Uvazanej by mel bejt dobre, to mi potvrdila ta laktacni zena...

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 23. října 2019 16:20

711990 Záleží co je rychle. Když spěchám na trmavaj, tak to teda děcko hopsá

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 23. října 2019 16:21

711990 Jinak na ring slingu nic není, fakt ... Naučil se i sambo za chvíli (naučil se teda i klasickej šátek, ale RS hned). 

Offline Pinot Noir
Avatar
24265 příspěvků moje polička 23. října 2019 16:22

Připomněly jste mi, jak jsme jeli autobusem a naproti nám seděla paní s dítětem v nosítku a Ríša byl z toho u vytržení a celou dobu pokřikoval, že "paní má kluka v batohu" a děsně se tomu smál