Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline rasaNori
Avatar
7684 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 07:31

Pinot Noir nejhorsi je ze mlika mam dost, teda mimino si to ted urcite nemysli, kdo vi co by jine matky za to daly, ale ty noci jsou desny proste a to dlouhodobe nedam, pak jsem protivna z nevyspani na dceru i muze a to taky neni idealni... 

Offline Pinot Noir
Avatar
24387 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 07:39

rasaNori Měla jsem mlíka taky dost, ale malej žroutek vysaje 200 ml během pěti minut, to by z prsa sosal nejmíň 40 minut, a on u kojení spolehlivě do 15 minut usne, bez ohledu na to, jak je vyspaný. Zkrátka ho to pomalé tahání uspává. Takže vždycky vlastně usne sotva polosytý. Flašku vycucne rychle a je spokojený. Nezaručuju samozřejmě, že to bude fungovat všude ;)

Offline dzizisketa
Avatar
7424 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 08:06

Mně to přijde škoda, kdybych druhé nekojila, i kdybych měla dost mléka. Hlavně když jsou ta miminka úplně maličká. 

Offline rasaNori
Avatar
7684 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 08:12

dzizisketa ja si myslela taky ale jak potrebujes fungovat tak proste musis volit jestli mas cas 40 minut nekolikrat denne venovat kojeni a tim upozadit druhe dite nebo dostane flasku a je vyreseno...

Offline Pinot Noir
Avatar
24387 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 08:16

dzizisketa Pořád ještě kojím, na pomazlení to stačí ;)

Offline continuity
Avatar
33394 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 08:17

dzizisketa neboj, jde to Ja kojila obe a s druhym mi to prislo mnohem jednodussi v tom, ze telo uz vedelo, co ma delat, a mleka jsem mela dost bez nejakych kejkuli s odsavackou. 

Offline Kokoska
Avatar
28172 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 08:40

rasaNori ty jsou jak přes kopírák

Offline Lamicka
Avatar
13328 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 09:59

dynda tady mistni vzpominaji, jak byly vsechny vnitrobloky otevrene, jak prelejzali z jednoho do druheho, same dobrodruzstvi. To muselo byt super. Tady deti ven docela sami chodi, treba tak kolem 10 let, jsou tu velka hriste a plno zelene, byla by skoda je nevypustit, i kdyz my bohuzel bydlime u rusne silnice. Zase mame stesti, ze mame nadherny vnitroblok, tak tam je vypustim a nechavam je byt, maji tam plno kamaradu a prostor sami pro sebe. 

Offline Karja
Avatar
35710 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 10:28

dzizisketa Zas na druhou stranu pokud jsi unavena, ze pres den sotva vidis a div dite neupustis, tak zas je to umely mliko lepsi:-D. Ja jsem zvedava na sebe, ,,planuju,, ze dam aspon sestinedeli,ted k tomu vsemu budu muset pristupovat hodne macessky;-). Dnes me dcera zmydlila detskou zidlickou, takze mimino NIKDY nesmi prijit na zem, nevim teda kdy zacne lezt. Ale spousta maminek to druhy normalne ukoji v klidku, I kdyz je mezi detmi maly rozdil a ty starsi deti jim visi furt na krku....nevim jak to delaj, ale delaj;-). 

Offline 711990
Avatar
17087 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 10:47

Pinot Noir rasaNori prosimvas jak to delate, ze vase deti by jedly 40 minut? Ten nas trouba po peti minutach usne a na druhy prso ani nepomysli. Ted teda trha rekordy, rano pil i skoro 10 minut! 

Offline Lamicka
Avatar
13328 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 10:58

711990 a stihne se napit? Protoze syn pil 13 minut, vytahnul vsechno a spal 2,5 hodiny. Dcera po par minutach usnula, musela jsem ji budit, trvalo to tak tech 45 min, nestacilo ji to, za hodinu a pul uz mela zase hlad. 

Offline Karja
Avatar
35710 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 11:18

711990 Moje dite taky usinalo, musela jsem ji furt budit a stouchat do ni pri kojeni, ona docela ubrala vaze, tak jsem ji pak musela budit I v noci, kdy teda prvni dny budil pritel obe, protoze jsme usnuly obe dve. Treba jsem to nemusela delat a byl to takovej ten ,,prirozenej,, ubytek, ale doktorce se to vubec nelibilo, tak jsme to tak delali no... Takze pokud prospiva, tak proc ne, kamoska taky kojila 10 minut snad od prvniho dne a vsechno v pohode;-)):)

Offline Pinot Noir
Avatar
24387 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 11:26

711990 Přesně, jak píše Lamicka . Usne po chvilce, pořád ho musím budit, trvá to nekonečně. Když ho nebudím a nenutím pít, za půlhodiny chce znovu. To se dvěma prostě nejde. 

Offline Mohučanka
Avatar
6385 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 11:39

711990 dcera pila taky krátce, vzpomínám si, že když jednou dala 10 minut, tak to byla veliká sláva. Ale neusínala u toho, spíš jí stačilo, že se trochu nasytila a pak jí to přestalo bavit. Což jí vydrželo dodneška A pak spala krásně, takže jsem délku kojení neřešila. Napřed jsem ji taky na popud doktorky budila, dokonce po dvou hodinách, pak jsem se na to vykašlala, protože někdy jsem jí ani nedokázala vzbudit a když už, tak se ani nenapila, a přibírání šlo stále konstantně (netabulkově) pomalu. Respektive ono to asi šlo i tabulkově, ale na věk a váhu to bylo podprůměrné. Pak mi doktorka řekla, že mám přidat nutrilon a slibovala si od toho, že miminko přibere, ale miminko se na nějaké přibírání může vykašlat, raději to žene do délky

Problém je s kalhotami, naštěstí máme babičku zdatnou v šití, tak ta teď přidělávala do všech kalhot a elasťáčků gumu...

Offline rasaNori
Avatar
7684 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 12:30

711990 no problem je ze ja ji mam treba 40 minut u prsa, ale realne moc nevypije, chvili spi a pak s jekotem vztyk a znova. A to se dvema proste nejde. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 12:47

Janulik03 co?

Offline Garfie
Avatar
23813 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 12:58

A mně říkal doktor, že kojit max. 20 minut, pak už si dítě jenom hraje....taky jsem ho musela budit, ale brzo jsem se na to vykašlala (teda na noční buzení), neměla jsem to srdce. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24387 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 13:05

Garfie Já neměla na mysli noční buzení, ale buzení několikrát během jídla. Do pěti minut je tuhej a kdybych ho nevzbudila, spí dvacet minut a chce jíst znovu. To jsem mohla dělat s prvním a taky to dělala, ale celej den jsem vlastně kojila a lezlo mi to slušně na mozek. Podle mě je to kombinace množství mlíka, síly je ho proudu a typu mimina a nemá to jiné řešení, než buď teda celé dny a noci kojit, nebo dát flašku.

Offline Garfie
Avatar
23813 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 13:06

Jinak teda ještě k tomu běhání dětí po venku, u nás pochopitelně na pohodu, ale dneska přišla dcera s tím, že se s holkama domluvily, že pojedou autobusem do velkého obchodního centra a tam si budou hrát na schovku  Naštěstí jsem to nemusela řešit, protože máme jiný program a dcera sama konstatovala, že jsou holky praštěný. 

Offline Garfie
Avatar
23813 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 13:07

Pinot Noir jj, to je asi pravda, já to první dítě měla taky "trvale" napojený. Stejně nepřibývala, nakonec jsem musela dokrmovat, s druhým by to nešlo už vůbec.