Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline brrr
Avatar
10011 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 17:04

Zlatá vesnice, tady litají děcka po venku stále. Akorát je to 14 dnů zpátky přišli ze školy s tím, že někoho srazilo cestou do školy auto. Na jaře taky, ale tam to byla chyba holčičky. Naštěstí se nic nestalo.

Mimochodem, docela mě štve zacpaná ulice autama ráno před školou, nemám kde zaparkovat Vození děti chápu, já taky jedu do práce, tak je vezmu sebou, protože to mám po cestě, ale trhá mi žíly, jak lidi neumí parkovat, resp. parkují jak ho..da. Je to uzká ulice a když stojí po obou stranách auta, tak nejde projet a pak experti, co zastaví na nebo těsně u přechodu.

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 17:42

moonlight manduca se pořád hodně prodává, klidně i na sbazaru nebo na marketplace. Případně existují speciální bazary nosících potřeb. Nevím, jak se pohybují ceny, ale určitě prodáš bez problémů, pokud nebudeš chtít zpět plnou cenu :)

Jen se ti může stát, že někdo bude chtít detailní fotky různých komponent. Manduca se hodně padělá a ta originální má několik jasných poznávacích znamení, díky kterým se dá odlišit od padělků. Jestli k ní máš třeba i krabici a nějaký paragon, tak to je úplně nejlepší, ale dá se samozřejmě prodat i bez toho.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 18:33

Predstava ditete hrajiciho si na Jizaku mezi pancusama me uplne rozrusuje, jak v Pripjati mi to prijde!

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 18:38

Mutziputzi pančus je panelák? Sis nikdy nehrála na klepadle nebo co? Krvavý koleno a ucho?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 18:43

žluťásek To jo, pred odpoledkou jenom, ucho teda ne, to neznam, gumu znam, to mi slo

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 18:46

Mutziputzi ucho je taková slepá bába na prolejzačce. Jeden má zavřený oči, ostatní lezou různě po prolejzačce a on se je snaží po hmatu a sluchu najít. Bezva způsob, jak si rozbít minimálně pusu nebo koleno.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 18:48

žluťásek jo tak to jo, znam

Offline dynda
Avatar
7250 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 19:15

Lamicka 

Manžel na pražské dětství hrozně rád vzpomíná, lezli po Grébovce, v Botiči, hráli si na ulici, po dvorcích. Dneska jsou dvorky zamčené, jeho ulice vypadá jako parkoviště a je teď hrozně in, jako místo, kde by dítě mohlo strávit odpoledne venku s kamarády, to už moc nevypadá. 

Já jsem teď ráda za venkov, děti tu běhají po venku, na silnici obrázky, skákací panáci, kluci padaj do rybníka a tak. V Praze jsme bydleli na skvělém místě, ale že bych děti vypustila samotné ven by asi hodně dlouho nehrozilo - moc rušná ulice.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 19:54

continuity jako řidič co jede každý ráno kolem několika škol musím říct, že děcka většinou dávají opravdu pozor, ale co nechápu jsou rodiče s malýma děckama - lezou jak chomouti rovnou pod auto, děcka postrkují před sebou... kolikrát fakt takovej příklad/výchova jako by se jich chtěli zbavit posledně paní v šátku se dvěma malýma dětma za ručičky šla po chodníku ve směru jízdy (frekventovaná silnice auta+šaliny) a najednou vkročila do silnice aniž by jen maličko otočila hlavu (zmiňuju šátek, protože tím pádem měla zakrytou celou tu stranu zornýho pole že nemohla vidět ani periferně, jestli něco jede. a jelo. teda jela, já dobře to dopadlo ale že lidi nemají pud sebezáchovy ani nijakou snahu naučit to ty děti?

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 20:09

viktorka_od splavu když vidím malé děti, i s rodiči, nebo nějaké zvíře, i s člověkem, tak radši předpokládám, že mi může hupnout pod kola. Co občas překvapí, jsou dospělí jedinci vyskakující do vozovky ze živých plotů mimo přechod, tuhle dokonce strkala jedna matka z toho křoví nejdřív kočárek. Fakt těžko pochopit.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 20:18

Kokoska viktorka_od splavu mame takto raz na ceste mimo prechod skočil pod auto starý pán na bicykli, chcela ho odviezť do nemocnice a on bez slova nasadol na bicykel a vraj doslova ušiel...Viem,že jej vtedy dával ďalší vodič kontakt na seba ak by z toho boli v budúcnosti dáke opletačky.

A ja u nás na niektorých prechodoch s kočiarom bežne stojím aj 5 a viac minút, kým ma niekto pustí prejsť, s kamarátkou nás minule skoro prešla dodávka, fakt som myslela,že mu zo stresu rozbijem čelné sklo, do križovatky vchádzame s kočíkmi zo zásady tak, že ich ťaháme za sebou, ak by sa našiel presne takýto blbec...A to nebývam v hlavnom meste :)

Offline Kokoska
Avatar
28280 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 20:26

DrowRanger hlavní město na blbce nemá monopol :D Ale víc lidí, víc blbců, to se nabízí. I když daleko nehorší bylo jezdit kolem Kroměříže. Ještě než tam postavili tu novou silnici a jezdilo se od dálnice okreskama přes vesnice. Domorodci, kteří to tam znali, navíc když viděli pražské auto, dělali neuvěřitelné kusy.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 20:37

Kokoska ja som to skôr myslela na vyťaženosť ciest, paradoxne mimomestskí (a najmä tí z hlavného mesta), nás púšťajú cez prechod vždy a okamžite.

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 20:49

Mutziputzi I mezi tema panelakama se daji najit pekny mista, kamoska bydli na Chodove u Krcaku a neni to tak spatny, decka si vyhrajou, dost, ale neprijde mi, ze by tam litala sama bez rodicu. Ale treba jako nase vesnice I mesto je hrozne trapny, zlaty pancusy, normalne nemame slusny hriste! V zastupitelstvu nasi obce (a jako u nas je deti jak na tom sidlisti, fakt moc, ted je tu hodne mladych rodin) jsou samy stary mladenci a hriste jim prijde dost zbytna vec. Vedlejsi mesto ma panelakovy mini hristatka, ale nic kam by se s ditetem dalo jit nebo ho bezpecne vypustit, tj. park ci hriste vetsi jak 10 na 5 metru......

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 21:30

žluťásek Jojo, pochlapím se a někde ji střelím, je to škoda, že tu takhle leží... už ji asi fakt nevyužiju, ani nikdo známej. Ale přesně jsi trefila, proč prodej moc nepraktikuju.

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 21:34

Karja to je u nas herni raj. Mezi dvema panelaky je vzdy ohrazene hriste 20×20 nebo i vetsi celkem jich mame v dochazkove vzdalenosti myslim 6 a jsou pro ruzne velke deti. Vetsi muzou na fakt hezke skolni hriste nebo je to dost hezkych vzrostlych stromu . Do lesa 10 minut rychlejsi chuzi a nemusi pres jinou cestu nez lokalni jednosmerku. 

Jeste by mohli dostavet ten bazen kam se dovezu za chvilku autobusem a bude to uplne super. 

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 19. zaří 2019 23:55

Karja Nó, tak my tady mezi panelákama máme hřiště na každém druhém rohu, ale některým lidem to asi nepřipadá ideální. Tuhle jsem na jednom seděla, dcera a jedna další holčička si vedle sebe tiše hrály na písku a k hřišti přišla nějaká ženská a zařvala: "Klidněte si ty děti, ať nedělaj takovej rámus!"

A pak jsme dostaly přednášku, že ten dětský řev se mezi těma panelákama hrozně nese a jak k tomu ona přijde, že nemá doma klid :o)

Offline rasaNori
Avatar
7715 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 07:24

Pinot Noir 

Taky to znam, ale mam narozdil od tebe do ruzova nevyspano, naopak je to v noci cim dal horsi, dneska byla vzhuru co hodinu. Jako ja chapu ze spurt  a kdovi co, ale jeste pockam do pondeli a na noc dostane UM, musim proste pres den fungovat a po takove noci nejsem schopna niceho a bojim se sednout za volant

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 07:27

rasaNori ano... najkrajsi pohlad na deti ked spia

Online Pinot Noir
Avatar
24455 příspěvků moje polička 20. zaří 2019 07:28

rasaNori Zlatíčka

Se dvěma dětma už se ty kojicí kejkle fakt provádět nedají, vyzkoušej to, třeba plné bříško zabere!