Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 11:47

Lamicka 

Proč zvláštní? Já jsem taky nevstávala, kdykoliv si synek vzpomenul že nebude spát... jako když nechodí do školky/školy, t.j. nemusí se vstávat, neviděla jsem důvod proč vystřelit z postele v pět šest hodin ráno a začít posluhovat. Normálně jsem spala dál a jak píšeš, dítě si mezitím hrálo. Oni se to naučej, že nejsou sami na světě... a že kvůli tomu, že se jim spát nechce, nemusí bejt auf celej barák.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 11:53

Kokoska 

Že jsem tak vyřešila to mimino, co už nabíralo... To jsem tam v samé euforii nenapsala.

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 12:18

dynda no vždyť to je v pořádku, ne?

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 12:19

barbucha asi je zvláštní, že si hraje ve tři ráno :-) To podle mě zvláštní je, to, že si hraje asi ne. Prostřední synek taky zkraje života myslel, že se vstává tak v 5, v půl 6. Já jsem si řekla, že před šestou vstávat nebudu a dělala jsem, že spím. Tak vydržel v klidu, usnul nebo koukal, třeba do půl 7 do 7. Pak už spal rovnou do těch půl 7 :-)

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 12:37

VeronikK 

No jo, pro mě tři v noci je stejný jako pět ráno, prostě nekřesťanskej čas, ale haranti jsou malí ďáblové a žádná hodina jim neni svatá... takže u nich mi zvláštního nepřijde nic

Offline Mrakoplas
Avatar
8810 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 12:50

VeronikK to aj ja robím pri detoch ale rano mam az o siedmej pred siedmou sa nevstava a basta. Tvarim sa , ze spím alebo aspon lezime spolu ticho v posteli (samozrejme neplati pre hladne babatko) syn sa tiez naučil vstavat az po 7, mq ta metóda čosi do seba!

Offline Lamicka
Avatar
13358 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 12:56

barbucha me prislo zvlastni, ze ma dite takovou nocni chvilku. Pohraje si a jde zase chrnet, ale mas vlastne pravdu . Rano jsem taky nevstavala, jsem spac.

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 12:59

Mrakoplas jasně, on přibíral raketově, takže to jsem strach neměla :-) Aasi ve třech měsících pak asi dvakrát po sobě zvládl spát od 7 do 7, takže jsem to k tomuto modelu směřovala a bylo to super. Ale spal málo přes den. Každý to má nějak, a pokud vím, že netrpí, tak si umím udělat pohodu, no :-) 

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 13:03

Dnes tu mám 6 chlapců ve věku od 12 do 5 let (z toho 3 svoje). Nepíšu to do stížností, dnes nezlobí (včera večer byli 4 a myslela jsem, že toho navíc pošlu zpět). Ale úplně chápu, proč v chlapeckých internátních školách vznikly hry jako fotbal a rugby. Mrzí mě, že nemám po ruce hřiště, řvou a běhají po zahradě, hrajou si...

Offline Kokoska
Avatar
28311 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 13:29

VeronikK mě vždycky fascinuje, jak stojí dvě děti vedle sebe a řvou na sebe jak na lesy. A není to hádka, normálně si něco sdělujou. Pak se divím, že nevnímají, když na ně mluvím normálně, asi potřebujou tu vyšší hlasitost.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 14:08

Lamicka posledných pár nocí je normálne určitú dobu bdelý, predtým keď sa zobudil, tak som ho vzala na ruky, ukľudnila, položila do postieľky a tam ďalej normálne spal. Teraz sa mi zdá, že si plačom vynucuje aby som ho brala na ruky, čo teda odmietam (pretože to nosenie nepomáha, on sa chce v noci zabávať a obzerať po byte a to teda nechcem praktizovať), tak som včera asi 45 minút strávila tým, že som ležala na posteli otočená k nemu chrbtom, ukľudňovala som ho hlasom a on sa za mnou v psotieľke rozčuľoval až kým nezaspal...Ale o štvrtej to začao zas, skoro ma porazilo...

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 16:13

Dneska jsem v MHD viděla maminku s cca půročními trojčaty - dva kousky ležely v kočárku, třetí měla zavěšené na břiše. Maminka byla slušně oblečená, obě boty stejné, vypadala celkem příčetně. Má můj hluboký obdiv.

Offline Malenge
Avatar
4263 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 16:59

Hanka H mě by zajímalo, jak se to dá zvládnout, fyzicky i psychicky. Musí to být neuvěřitelný zápřah! 

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 17:44

Malenge 

Ta fyzická stránka musí být hrozně náročná všechno to tahat 3x. Jinak si myslím, že všechno krát tři znamená, že každý den uteče jak lusknutí prstů a rodiče se celí vyždímaní probudí z mrákot v okamžiku, kdy ty děti odevzdají všechny do školky na celý den. Ono to v nějakém okamžiku přinese výhody, že se všechno řeší najednou, ale ty jsou sakra zasloužené.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 17:59

dynda Jenže půlroční děti do žádné školky/jeslí většinou matky neodevzdávají. Nevím, zda stát poskytuje nějakou pomoc ve formě bezplatné ošetřovatelky apod., každopádně nedovedu si každodenní realitu matky představit. Výhody možná nastanou v době, kdy se děti zabaví - kamarádka má dvojčata (teď už dospělá) a libovala si, že si od tří let holky vystačily samy.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 18:26

Hanka H 

Já jsem nikde neřekla, že půlroční, první dva tři roky jsou prostě hrozná šichta.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 18:28

Hanka H kolegyne ma rocni, teda “jenom” dvojcata ale k nim jeste jedno o chlup starsi skolkovy - a na “materske” je s nimi manzel:-) takze zjevne to nejen jde, ale zvladaji to i chlapi;-)

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 18:45

Hanka H ja som chodila so synom na plavanie (uz mali plno tradicne dni) kde nas vzali do mimoriadneho kurzu k trojickam. Dievcata a museli mat vsetko rovnake inak sa dokazali pohadat o kazdu blbinu. Boli tam s nimi este stari rodicia a babka hovorila ze zo zaciatku to bolo velmi tazke ale pomahala cela rodina. Deti boli dlho ocakavane a vytuzene. Tiez mala mamina moj obdiv. Ja mam doma jedno zive dieta z ktoreho niekedy padam na hubu ale ona ma 3!!!

Offline Malenge
Avatar
4263 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 18:48

viktorka_od splavu myslím, že dvojčata a o chlup starší školkový je přece jen jiný level než ta trojčata. Jenom než je člověk oblékne, přebalí, nakrmí, nechá odříhnout a umyje a uloží ke spánku všechny tři, to je pro mě v jednom rodiči, když ten druhý dost nutně musí vydělávat, vážně skoro nepředstavitelné. To starší školkový bych čekala, že bude bez plen, nají se a oblékne samo, byť třeba ne vždy a ideálně, taky už bude mluvit a aspoň někdy poví, co chce/potřebuje/ho bolí... takže o 1ks bezmocného závislého králíčka míň. 

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 18:56

Malenge u nas sa narodili trojcata dvakrat, myslim mesto a mamicky dostali kazda na pol roka opatrovatelku a prispevok na plienky mesacne od mesta