Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Lamicka
Avatar
13337 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 14:42

VeronikK tohle je bohuzel marny boj :( uz jsem to zkousela.

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 14:55

Lamicka chápu, ale někdy je třeba být vytrvalý, ono to občas povolí - koneckonců, je to jejich práce. A kdyby náhodou, zkuste písemně, na písemnou žádost/stížnost by měli nějak reagovat. Dokonce mi několik lidí radilo poslat fotky situace, že na to reagují nejlépe. Jenže fotky z křižovatky asi úplně nejdou, to je blbý. Držím palce, ale radím, zkuste být otravná. A zkuste někoho přibrat, ať to taky zkusí, vždycky se dá něco dělat. Minimálně ty měšťáky si oni můžou nějak domluvit :-)

Offline tzaziki
Avatar
1122 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 15:05

Je pravda,ze kdyz doma nikdo nebude nebude se ten bordel tolik tvorit, kez by:-)

Vymena satniku bude nutna, ze spousty veci jsem vyrostla a neco uz neni uplne v kondici.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 16:04

Lamicka Pokud tou křižovatkou chodívá víc dětí, zkus to probrat i třeba ve škole, nebo přímo u měšťáků. Oni můžou na tyto dopravně složitá místa najmout dobrovolníky-často to dělají vysokoškoláci nebo důchodci, kteří tam budou třeba jen ráno ve vestě hlídat přechod. Dostávají od policie i nějaké označení, nebo možná přímo ty vesty, teď nevím. 

Offline eless
Avatar
1986 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 16:22

Lamicka ked zlyha vsetko uvedene tak by bolo fajn keby tam niekto bol s kamerou a natocil situaciu. Zavesit na soc siete a medializovat. Bohuzial zijeme v dobe kedy sa problemu nepredchadza ale riesi sa az sa stane nestastie. 

Offline Lamicka
Avatar
13337 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 17:21

VeronikK Garfie eless povzbudily jste me, mozna to jeste na radnici a mp zkusim. Ono ani nejde o rano, to byvaji straznici vsude, ale o odpoledne, kdy by sla ze skoly na krouzek. Je mi jasne, ze tam nemuzou stat od rana do vecera, ale mozna nejake narazove akce by neskodily. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 22:14

Strašne chcem, aby syn už spával v noci bez zobudenia sa. Nevládzem už takto ďalej fungovať, môj spánkový režim je úplne v keli, syn sa budí ako hodinky medzi 21:-22:00, od 23:00 do cca 01:00 a potom ešte niekoľko ráz až do 5:45 kedy vstáva. Za posledný mesiac sme mali doma asi 2 či 3 noci, kedy som spala vkuse viac ako 2 či 3 hodiny, obvykle spávam max. 5 hodín za celú noc čo mi zúfalo nestačí. A netuším čo ešte spraviť inak, netuším prečo sa budí, preotže to vyzerá, že nie je hladný, nič ho nebolí a nie je mu ani zma, ani teplo...

Offline rasaNori
Avatar
7704 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 22:26

DrowRanger o vikendu meli dceru nasi na chate, z ne na po spala u sebe v pokoji celou noc, rano ji muz nemohl v 8 skoro vzbudit. Ted posledni dve noci spim s nastrazenyma usima neb se z pokoje ozyva same mamo a au au, netusim co se deje ale uz dvakrat za sebou vartovala u dveri (nedosahne na kliku, nastesti dupe jak slon). Do toho nekolikrat za noc litam na zachod, do toho mame v podkrovi hic takze otevrene okna ale venku se mrouskaj kocky imrvere a pes dostane brzo backory nebo ho zahlusim. Misto aby spala dole kde je jakztakz chlad, rve se nahoru a celou noc popochazi a funi! Jak ja ti rozumim:D

Offline Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 23:00

DrowRanger Ono asi nejde.udelat nic jinak, to uz by si davno vedela. A ta spankova poradkyne vam na to nic nerekla?

Mne se dcera taky budiva dost, ale jen u sebe v postylce, takze na prvni vzbuzeni ji prenesu do postele k sobe, tam se sice budi, ale hned usne, je to takovy mikroprobuzeni, kdy ji pohladim nebo ona se o me opre, zjisti ze chrnim a spi. Ona je proste takova jakoze nemuze byt sama ani pres den, hodne kontaktni bych rekla, takze asi I v noci musi vedet, ze s ni jsem. Jak to budem delat s miminem to nevim, to asi budeme separovat:-D

Offline Karja
Avatar
35786 příspěvků moje polička 21. srpna 2019 23:09

Jinak s dcerou je to ted narocny, ale ona je hrozne vtipna! Vubec nevim, kde ty srandy bere. Treba dneska mi otevrela dvere na zachod a pak behala a predstirala,ze narazi do zdi, mava na auta a s lidma si chce placnout (doufam, ze se to nebere jako obtezovani cizich detmi).Uz rozumi, co chci, takze mi leccos poda, donese, dojde si sama atd. Tak to me bavi, ze kazdej den zkusim, jestli necemu rozumi a ona tomu rozumi. Treba dneska ji rikam, zda se pujdem vykoupat, ona vstala s vykrikem ,,ooo kopky,, se odebrala k vane a zacala se svlikat! 

Offline letfenixa
Avatar
7937 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 00:22

Karja presne, syn je tiez velmi kontaktny, dnes som ma zahradke cupela a plela, zavalil sa mi na chrbat a povedal, ze sa ku mne tuli :) a par poslednych noci bol na mne nalepeny ako prisavka. Viem, ze v noci si preziva zazitky zo dna, tak viem, ze ked zacne skolka, budu nocne place :(

Vcera zacal babke rozpravat, ako v jaslickach plakali deti! A to tam bol spolu 4 dni a pred viac ako 4 mesiacmi.

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 00:43

DrowRanger je to blbý, ale často nejde udělat nic, jen to prostě vydržet. Syn se mi takhle třeba co dvě tři hodiny budil v noci nejmíň do dvou let, možná i dýl. Už jsem to radši vytěsnila až teď ve 2,5 je víceméně schopný spát celou noc.

Evidentně máte hodně citlivý dítě, potřebuje čas a dozrát, no. Pomůže leda jít spát co nejdřív, abys naspala co nejvíc v době jeho nejtvrdšího spánku. S mužem se střídáte, nebo seš na to v noci sama? Je to záhul, když k tomu pracuješ. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 01:40
Reakce na Karja:

Jak to budem delat s miminem to nevim, to asi budeme separovat:-D

​No, u nás je fakt separovaný chudák mimino! Ríša spí s námi, zvykl si na to v těch jarních vedrech, protože jeho pokoj je jediný, který nemá klimatizaci, a neměli jsme to srdce ho tam nechat denně vařit ve vlastní šťávě (to není přehánění, tam fakt bylo večer přes 30 stupňů). Pak jsem byla v porodnici, tak byl taky v ložnici s tatínkem, pak jsme ho nechtěli vyhnat, aby nežárlil na miminko, ovšem kojení ho budilo a on pak usínal dlouho a rušil mě, která jsem potřebovala usnout rychle, protože za chvíli mě čekalo další kojení... Výsledkem je Ríša v ložnici a miminko v pokoji pro návštěvy

Offline Mrakoplas
Avatar
8788 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 07:46

DrowRanger ono to asi bude reakcia na nove podnety. Este ma napadlo ako zaspava? Syn sa vue tiež obcas v noci budiť s placom a je to vtedy ak nezaspi v pohode (ze uz sme nervozni, ze nechce spat a vymýšľa a vyhresime ho atd), takze sa snažím aby zaspaval ukludneny a spokojny. Alebo este ked mam den blbec a som nervozna na vsetky strany. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 08:33

DrowRanger ja ti poradit neumim, ale lituju moc, decko bude plnolety ale furt jsem to nevytesnila, uplne se mi dela zle jak to ctu, vraci se mi ta hruza. a spani mam uz asi nadobro pokazeny:-(

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 08:51

Karja ja ho v posteli mať nemôžem, nespí o moc lepšie a ja vtedy nenaspím absolútne nič, lebo sa strašne mece a presúva.

Mrakoplas zaspáva práveže úplne v pohode, dám ho do postieľky, dostane mlieko, dopije, otočí sa na bok a ja môžem pokojne odísť preč, zaspí sám. Akurát teraz posledné noci sa okrem budenia pridala aj jeho neochota nechať sa položiť do postieľky, takže väčšinou od 23:00 do 1:30 máme doma róde, key sa ho snažím dať do postieľky a neprizabiť...Včera som len ležala u neho v izbe chrbtom k nemu a onv tej postieľke mrnčal, zlostil sa a dožadoval sa toho, aby som ho vzala na ruky, nakoniec po 45 minútach zaspal sám, ale o 4:00 sa to opakovalo. Na porazenie. Neviem vôbec čím to je, nové nejak nezažil nič (rovnaké miesta na vychádzky aj ľudia a deti), chodiť sám ešte nezačal... žluťásekposledné 2 noci sa striedame, už som ho donútila, inak fakt neviem, ako by som sa zachovala, včera som už bola naozaj naštvaná a frustrovaná, že syn nespí, musela som od neho z izby preč.... Spať skôr fakt nepomôže, syn zaspáva okolo 18:30-19:00, okolo 21 30 je už 1x hore a potom sa to opakuje, takže človek zaspí a hneď je zas hore...navyše ja už týmto nočným vstávaním mám tak rozbitý spánok, že tak skoro nezaspím...

viktorka_od splavu asi dopadnem rovnako...

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 08:53

Jsem hrozná, dala jsem synovi velkou vkládačku, protože se vrací k miminím hračkám, k miminku na podložku, než to tam všechno nastrkal, mimino mělo zábavu a já se nasnídala. Musím to tak dělat častěji.

Offline rasaNori
Avatar
7704 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 09:36

Jako jo, sebrani plinek pres den docela funguje, ale po 3 tydenni dovolene v prirode mame ted doma tak trochu zviratko. Na nocnik jen za pouziti nasili, chodi zasadne curat ven do travy, bobek hlasi taky jako ciii a neumi to zatim rict driv nez zacne konat. Takze s pupkem pres ktery se poradne neohnu a nevidim mam pomerne dost veselo

Offline Lamicka
Avatar
13337 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 10:02

DrowRanger a on se budi nebo i vstane, ze bdi? Protoze nas se budil do tri let, bylo to hrozne, a ani ted v 5 letech nespi tak dobre jako dcera. Je taky hrozne vnimavy, zdaji se mu divoke sny, asi to mozek v noci zpracovava...kdyby byl uplne vzhuru, tak bych ho nechala stavet kostky a sama podrimovala, tak to delala kamaradka. Jeji dite se ve 3 vzbudilo a hodinu si hralo, ona spala. Je to zvlastni, ale jim to fungovalo. 

Offline Kokoska
Avatar
28235 příspěvků moje polička 22. srpna 2019 11:47

dynda co je na tom hrozného?