Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Karja
Avatar
35807 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 13:42
Reakce na Lamicka:

 Ma mladsiho brachu, jsou kousek od sebe (16 mesicu). Rikaji, ze si prvni rok vubec nepamatuji, ze to pro ne byl strasny zahul. 

​Tve prispevky se mi libi cim dal tim mene! Ale jak rika stejne pozehnana kamaradka, vuubec, bude to mnohem lepsi nez s jednim:-D

Online moora
Avatar
7523 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 13:45

Karja hele, já mám první 2 děti 16 měsíců od sebe (a další dvě rok a trictvrte a dva a půl) a dobrý :-)) 

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 13:47

Karja hele, ono si to sedne a utřepe se to. Jako neříkám, že to není záhul, je, ale dá se to. Navíc mám pocit, že ty to bereš tak sportovně a z toho rodičovství se nehroutíš (to je pochvala).

Online moora
Avatar
7523 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 13:49
Reakce na Lamicka:

moora Ne, neptala. Ja to brala tak, ze jsem ji napomenula a dal to neresila. Veci resim tady a ted, pak uz se k tomu nevracim, ale tady to tema otevreli dalsi lidi. A ja na to taky myslela, protoze ta situace u schodu byla opravdu divna. 

​Jj, já to psala pro ty, co se domnívaly, že se ptala na názor ta kamarádka s agresivní holčičkou a byla jsem líná zmínit asi 5 lidi :-)) (nikoli, že by ses snad do toho neměla motat ty, jak to možná vyznělo, sorry) 

Offline Kokoska
Avatar
28260 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 13:59

Lamicka Zajímalo by mě pak, jak to dopadlo.

Offline Karja
Avatar
35807 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 14:03

moora Ze jo! Jako ja si myslim, ze pro me to bude taky dobry. Pro me je nejhorsi mit cas myslet na kraviny:-D

Online Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 14:03

Lamicka Souhlasím s ostatními, asi bych se na to pokusila nějak taktně upozornit. Ono to nemusí být nějak tragické, třeba tu malou opravdu něco trápí. Já teď byla taky na společné dovolené s dětmi a jedna holčička (ani mě moc nezná) od kamarádky se na mě pořád lepila, chytala za ruku, na túrách si se mnou povídala...je jí při tom už deset! Pak jsem si uvědomila, že rodiče trochu upřednostňují jejího bráchu :-(

Moje dcera měla ve školce takového sígra, ale opravdu zákeřného, bil děti, jednu holčičku dokonce škrtil tak, že jí zůstal šrám do dalšího dne...ovšem toho kluka opustila maminka, nechala ho nevlastnímu(!) tátovi-a ještě si odvedla mladšího brášku.

Offline Karja
Avatar
35807 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 14:06

MaeGandal Tak ja si dala depku ten prvni pulrok, ze jo:-D, tak mam vybrano:-D. Ale ja jsem rada, ze dam takovej rodinnej full time a nebudu myslet na to, jak se musim seberealizovat a prace a kdovi cosi. Jen teda jsem z nevyspani byla dost casto nemocna, to budu muset nejak ze sebe dostat, aby to nenastalo:-D

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 14:12

Karja moje sestrenice si takhle maly odstup hrozne chvalila, ze deti odpiplala najednou, ze jsou partaci, ze se ve stejnou dobu uci podobne veci. Ono to chce asi u spousty veci zavrit oci a neresit. Ja mam deti 3 roky od sebe, byla to pohoda, ale ted se zacinaji objevovat treci plochy, protoze on je hodne detsky a ona zase mala slecna. 

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 14:15

Kokoska dam pak vedet

Garfie no to je sila :( to je tak smutne

Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 14:24

Karja 

U Nas uz nastala prvni treci plocha, a to druhe mimino jeste neni na svete. Jsem vcera seskladala druhou obyvakovou postylku a dite odmitalo pochopit ze ona haji delat do postylky nejde a snad pul hodiny se do ni pokousela vysplhat a byla dost vytrvalajestli to tak pujde se vsim tak nevim nevim:D

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 14:31

Garfie Mě tyhle "trápení" větších dětí vždycky spolehlivě rozesmutní, ani nevim proč. Nedávno jsem skoro zaslzela u zpráv na TV Nova (), když tam vysílali reportáž o nějakém klučinovi a jeho dědovi, co je kdesi v lese poštípaly vosy. Pouštěli tam záznam, jak ten kluk volá na tísňovou linku ... a ten vyděšenej dětskej hlas, to já vůbec nedávám. 

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 14:41

Jinak my meli v patek sileny zazitek. Byli jsme na chalupe, dospelaci venku, syn se synovcem uvnitr. Nepohodli se o orisky v misce, syn upadnul na misku a o strep si porezal zapesti. Nastesti to neslo hluboko, krev tekla jen malo, ale bylo to dlouhe a ja jak to videla, tak jsem totalne zpanikarila, to mam 2 kurzy prvni pomoci a PP jsem uz poskytovala, ale jak slo o vlastni dite, vubec jsem nevedela co delat. Svagrova zachovala chladnou hlavu, ani to nebylo na pohotovost, ale kdyz si predstavim, co se mohlo stat, tak je mi spatne jeste ted .

Online Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 14:42

MP Meri No přesně a je to s věkem čím dál horší! 

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 14:56
Reakce na Lamicka:

slniecko omlouvam se, nevsimla jsem si hned tvoji odpovedi. Ona se neptala maminka te holcicky, ale jina (maminka te male). Ma mladsiho brachu, jsou kousek od sebe (16 mesicu). Rikaji, ze si prvni rok vubec nepamatuji, ze to pro ne byl strasny zahul. 

​Aha, tiež som to zmotala. To verím, taký malý rozdiel medzi deťmi. Tá žabka môže proste na deti aplikovať, čo sa naučila, že funguje doma, že ak jej nikto na to nepríde a nahovorí mlašieho súrodenca na niečo, čo nesmie, tak je potrestaný, čo je vlastne prenesenie toho, čo by mu chcela spraviť ona, ale vtedy by bola trestaná. Takisto tie ostatné veci. Deti, keď žiarlia, tak sú neuveriteľne vynaliezavé. A vo väčšej skupine detí - kde tobôž nemá výlučnú pozornosť - môže tá nespracovaná žiarlivosť ešte eskalovať. Holt, odborník by bodol a asi bude potrebovať, aby jej venovali aj samej nejaký pozitívne prežitý čas.

Offline Karja
Avatar
35807 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 15:14

rasaNori Hmm, tak na to, ze moje dcera postylku nesnese, tak abych taky nejakou novou sestavila:-D:-D

Lamicka Ja spoustu veci neresim od prirody, plus jak jsem.tehotna. proste chci prezit den a je mi ukradeny, jak to bude za mesic. Takze krmeni na zemi, spani se mnou v posteli, dcera muze temer vsechno, co neni zivotu nebezpecne...ale jako ten okamzik je pro me dulezitejsi nez nejakej budouci odraz:-D

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 15:15
Reakce na Garfie:

MP Meri No přesně a je to s věkem čím dál horší! 

​Smarja hur snad uz nebude. Minule jsme mijeli nejakou fakt osklive vypadajici autonehodu na D1, ve mne se uplne srdce zastavilo, kdyz jsem videla venku ty detsky autosedacky ... Jako nakonec byly decka v poradku, staly tam s mamkou ve vystrazny veste u svodidel, kolem svistela ta auta, deti ty vydeseny vyrazy, mama plakala ... jako asi se hovno stalo a odnesly to jenom plechy, ale uaaaa, ja to fakt nedavam, ja mam proste nejakej extra silnej soucit s tema vystrasenejma malejma lidma ... pritom jinak se mnou pohne fakt jen maloco

Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 15:25

MP Meri my jsme takhle mijeli motorkare pod plachtou u Jaromere a ja hned volala tatovi kde je, pritom na motorce jezdi vsude mozne po svete a vi co si muze dovolit ale proste to bylo silnejsi nez ja...

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 16:14

MP Meri ja to mám presne tak isto, naviac teraz zomrela jedna žena, čo som ju poznala, a nechala po sebe 8 ročné dievčatko a 2,5 ročného syna. Keď som sa to dozvedela, úplne mi zovrelo srdce pri pomyslení na tie deti, a myslím na ne stále, aké strašné to pre ne je

Offline Kokoska
Avatar
28260 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 16:23

Karja budu teď protivná, ale asi by dcerka měla mít nějaké hranice, protože až se narodí mimino, bude občas muset udělat něco, co teď nemusí nebo nesmět něco, co teď smí... koleduješ si :D Ale chápu, že člověku je všelijak a fakt jsou momenty, kdy je to boj o přežití. Držím palce.