Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Lamicka
Avatar
13369 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 07:36

Karja my taky meli zdrhaci /vyparovaci metodu, ale jen kdyz hlidal nekdo jiny, deti casto ani nezjistili, ze tam nejsme. kdyz jsem zustavala ja nebo muz, tam probihalo normalni louceni s tim, ze se maminka/tatinek vrati. Jenze nasi byli drsnaci, jim nikdy nevadilo byt s nekym jinym. U citliveho ditete bych to nepraktikovala. 

Pak mame jeste jednu zasadu. Nevolame detem ani oni nam, kdyz jsou u prarodicu. Ted uz treba i jo, jsou vetsi, ale male deti to spolehlive rozhodi. 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 08:43

dynda Malému nezabralo nic, přešlo to časem samo. Já s tím mám ale problémy celý život, tak možná to má po mně. 

Každopádně kůže celkově (atopický ekzém) se mu opravdu zázračně zlepšila po asi už dvou koupelích v meduňkovém koupacím oleji od Hádka. Od té doby po ekzému ani stopa. Koupu ho v tom preventivně teď podle nálady, asi tak jednou týdně. Většinou když si dáváme vanu spolu, já zbo6ňuju tu vůni A nezdá se mi, že by to byla náhoda, ten ekzém mu zmizel fakt ze dne na den.

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 08:57
Reakce na Karja:

barbucha No ja to delam kvuli hlidacum, pac mne je za dverma jedno jestli rve, ale ti hlidaci to prvni pulhodinku budou mit tezsi. Ja myslim, ze to takhle vyhovuje vsem a ze je jeste mala, abychom ji vysvetlili, ze jdeme pryc a ze bude s babickou/tetou a ona na to kejvla, kdyz s nima proste zas tak rada neni. Kdyz nekam odchazim sama, tak pohoda, to mi jeste zamava, I vecer pred spanim. Ale myslim si, ze kdyby zustavala u nekoho, koho fakt zere, tak by to bylo v cajku a jeste by nas vyprovodila:-D

​Hlídači to vydržej (anžto jim nic jinýho nezbejvá). Hele z dlouholetý zkušenosti můžu říct, že harant ječí jak když ho vražděj, pokud je matka v dosahu (byť už mezi dveřma, nebo právě proto), ale jakmile je mu jasný, že mamina ho už neuslyší a nepomůže , tak řvát přestane rychle. Voni nejsou blbý

Já to vidim i ve školkách, mám dvě hned pod balkonem - dítě vřeští jak pavián, drží se plotu, matky, kliky... a po odchodu nebohý vystresovaný tetiny (většinou rovněž v slzách), řev utichne jak mávnutím proutku.

Ale ne každej na to má nervy, vo tom žádná.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 09:18

K odchodům - já když opouštím dítě, tak nadšeně mávám Ale jako mně se to snadno říká, ten náš je ku.va prodejná a jde s každým. Fakt je schopnej odejít i s podivně vypadajícícm strejcem, kterýho vidí poprvý v životě. 

Jediné co, tak začal teď plakávat, když odchází tatínek. Vídají se momentálně tak 3 krát týdně na deset minut ráno, plus třeba jednou týdně se povede půlhodinka večer. Je mi to dost líto, co malej, ten se oklepe hned. Ale vidím, jak to samba trápí, už takhle je to pro něj těžký a do toho ještě ten srdceryvnej pláč ...

Offline Karja
Avatar
35970 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 09:18

barbucha Jj ty skolky jsou presny. Ale hlidaci to, nevydrzej, protoze jim nic jinyho nezbejva, jim vzdycky zbejva se na to priste vykaslat:-D. Takze si to nelajznu;-)))

Offline Lamicka
Avatar
13369 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 09:46

Omlouvam se za dlouhy prispevek, ale mam toho v hlave nejak moc.

Kdy zpozornet, kdyz je dite agresivni? Mam totiz kamaradku, ktera mu petiletou holcicku a odmalicka byla trochu nezvladatelna a oskliva na ostatni deti, bohuzel az tak, ze treba moje deti se ji zacaly vyhybat. Moje kamaradka to moc neresila, ale to jsem nechavala na ni, cizi deti nevychovavam, navic jsem asi trochu prisnejsi, nez ostatni, tak mam jina meritka.

Jenze jak jsme byli jako parta s detmi na letni dovolene, tak mi prislo, ze ta holcicka dela ostatnim takove divne naschvaly. Casto deti bije (to obcas mama zakrocila). Jednou jsem videla, jak se rozhledla, jestli nekdo nekouka (nevidela me pres zaclonu) a z niceho nic strasne stipla brachu, az tam mel nekolik dni modrinu.

No a pak tam byly takove prudke venkovni schody, ktere vedly do pokoje v patre. Deti po nich normalne chodily, ale vsichni jsme hlidali, aby na ne nelezla (nejmladsi z party) dvouleta holcicka. Deti, kdyz videly, ze tam leze, tak hned na nekoho zavolaly. Neco jsem poklizela kousek od tech schodu, ale byla jsem jako za rohem, takze na me nebylo videt. Slysim, jak ta petileta holcicka rika te dvoulete, ktera si do te doby hrala na pisku, at jde na ty schody, ze nahore na ni ceka maminka (coz nebyla pravda, vsichni byli na jinem dvore). Tak jsem vysla a ptala se, proc ji laka nahoru, ze tam nikdo neni a ze vi, ze tam mala nesmi. Ona se na me podivala pohledem, ze ktereho se mi stahnul zaludek, jakoze moc dobre vedela, co dela. 

Nikomu jsem to nerekla, jenze jeji chovani po dovolene zacal z niceho nic resit muj muz, ze je strasne zla, ze to takhle nejde dal. Druhy den mi volala maminka te male, co si o te holcicce myslim, ze jeji muz ji tvrdi, ze jednou nekomu ublizi, co si o tom myslim. Ted jsme to trochu probiraly s kamaradkama a dalsi mi rekla, ze musime svoje deti hlidat, kdyz budou s ni. Mam to od te doby v hlave a rikam si, jestli bychom na to ty rodice nemely nejak upozornit, ale na co vlastne? Kde je hranice, kde konci zlobeni a zacina skutecny problem? 

Offline Mohučanka
Avatar
6403 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 09:49

Já se právě kvůli školce snažím vždycky zadat přesný čas, kdy se vrátím. Třeba řeknu: dnes dopoledne půjdeš s babičkou na procházku, zatímco já půjdu do práce, a sejdeme se u oběda. Papa. A jdu. Doufám, že si zvykne, že se pro ní vrátím a bude to vědět i v té školce.

Dělám to tak od začátku, bylo krátké období, kdy dcera řvala, ale babička je naštěstí dost vynalézavá a dokázala rozpýlit řev během půl minuty. 

Offline brrr
Avatar
10053 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 09:55

MP Meri Haha, k..va prodejná, máme doma dvě. Jednou třeba dítko nechtělo opustit stanoviště, tak na něj nějaká paní začala, že jestli nepůjde s ní. Ta se divila, když s ní suverénně odešlo a nechtělo být vráceno.

Online 711990
Avatar
17172 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 09:59

Lamicka fuuu to uz zni docela huste. Ja byt rodicema, asi se snazim zjistit jak funguje ve skolce. Tam musi mit nejlepe vypozorovane, jak se opravdu chova mezi detma. Ale jako nechala bych ji vysetrit v poradne. Mamka ma ve tride takovyho chlapecka, kterej se uplne vyziva v tom, ze popisuje detailne jak by ublizoval zviratum nebo spoluzakum. Ale tam to rodice ignoruji a mama ho docela ma pod kontrolou. Ale nez si zvyknul, v prvni tride, tak byl dost nebezpecnej. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 10:02

Lamicka 

Řekla bych, že ta hranice začíná právě tehdy, kdy to dítě začne škodit potají - dobře ví o co jde a tak si dává pozor! 

Bezelstný trdlo štípne kohokoliv/srazí ze schodů veřejně páč z toho nemá rozum...

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 10:37

Lamicka tezko rict, zalezi jak moc dobre se znate. Kdyby bylo napadeno moje dite, nevahala bych rodicum rict, ze se mi na chovani jejich holcicky neco nezda, i kdybychom se nijak zvlast neznali. 

To skodeni potaji je fakt divne. Chudaci ti rodice, vubec nevim,jak bych tohle resila.syn si ted taky zacal dovolovat na mensi deti, zadne drama to neni, ale taky jsem jak na trni. Dela to tedy naprosto verejne a spis slovne a nahlas, takze mame plno prilezitosti byt rudi az za ušima

Offline Kokoska
Avatar
28385 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 10:50

Lamicka Asi bych využila příležitost, až zase budete někde spolu a stane se něco podobného, dávala bych na to pozor. A pak říct rodičům, co se stalo a že jste si jejího chování všimli už dřív, teď že se to opakuje a začíná to být pro ostatní děti nebezpečné. Bohužel, co s tím dál, už je na rodičích toho děcka. Jestli s ní půjdou do nějaké poradny, jestli vůbec budou chtít, to už neovlivníte.

EDIT - já jsem to prve nějak nedočetla, že ta její maminka už se na váš názor ptala. To bych jí teda asi řekla, co jsem viděla, a návštěvu v nějaké poradně doporučila.

Offline miuu
Avatar
381 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 10:59

Lamicka jednu takovou holcicku taky znam. Snazim se ji stranit,ale s jejimi rodici se stykat nechci,tak mi to nevadi. Dokaze mi fak lhat promyslene do oci,popichuje deti proti sobe a pak chodi zalovat atd. Spis mam ted strach,syn uz obcas chce chodit ven sam (na vsi),ona je poulicni dite,aby se s ni moc nestykal. Vzdycky je z toho akorat prusvih. 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 11:10

Lamicka 

Já myslím, že pokud i ta maminka cítí, že to nemusí být v pořádku, bylo by lepší konzultovat to s psychologem. I v tomhle věku to může znamenat, že holčičku trápí něco, na co neumí upozornit jinak, než že na sebe upoutává pozornost právě takhle - když se něco semele. To bych zdůraznila. Jako že ne jděte za cvokařem, protože vaše dítě je blázen, ale jděte tam řešit trápení vašeho dítěte. Normální mi to nepřipadá.

Offline Karja
Avatar
35970 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 11:57

Lamicka Ja bych jim to uz rekla, jak pise dynda vyse, ze mas strach o tu holcicku. Protoze ve vysledku to fakt jednou odnese ona. Znama ma takovou podobnou holku no a ony kdyz deti dostaly rozum, tak se s ni nikdo, ale nikdo nebavi. Dokonce ji zapomnely se skolou I na nejakem vylete, proste nikomu nechybela. Treba neni jeji motivaci nekomu ublizit, ale delat neco hodne zakazaneho, prelstit dospele. Nicmene bud se s nima budes chtit vidat a tim padem furt budes davat majzla a nebude se s nima nechces vidat, tak je ti jedno, ze se na tebe nastvou;-). Neni co ztratit;-)

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 12:02
Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 12:08

Lamicka je to zvláštne správanie, a keď už sa na to pýtala jej mama, ja by som jej povedala pravdu. Povedala by som jej o tých incidentoch a teda, že by bolo asi treba niekam zájsť, lebo máte strach, aby sa nestalo niečo vážnejšie. Samozrejme s citom. Myslím, že asi aj tá mama cíti, že sa čosi deje, keď už ti kvôli tomu volala a pýtala sa na názor

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 12:12

Lamicka no, toto už je problém. Ak sa mamina sama od seba pýta o radu, skúste jej v kľude a nejako empaticky vysvetliť, že za tým môže byť kadečo, možno aj pôvodne úplne neškodné (a možno aj horšie, ale je otázka, nakoľko ju strašiť) a že by bolo namieste navštíviť odborníka.

Doplňujúca otázka - má dievčatko súrodencov?

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 12:13
Reakce na Karja:

Lamicka Ja bych jim to uz rekla, jak pise dynda vyse, ze mas strach o tu holcicku. Protoze ve vysledku to fakt jednou odnese ona. Znama ma takovou podobnou holku no a ony kdyz deti dostaly rozum, tak se s ni nikdo, ale nikdo nebavi. Dokonce ji zapomnely se skolou I na nejakem vylete, proste nikomu nechybela. Treba neni jeji motivaci nekomu ublizit, ale delat neco hodne zakazaneho, prelstit dospele. Nicmene bud se s nima budes chtit vidat a tim padem furt budes davat majzla a nebude se s nima nechces vidat, tak je ti jedno, ze se na tebe nastvou;-). Neni co ztratit;-)

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 12:15
Reakce na dynda:

Lamicka 

Já myslím, že pokud i ta maminka cítí, že to nemusí být v pořádku, bylo by lepší konzultovat to s psychologem. I v tomhle věku to může znamenat, že holčičku trápí něco, na co neumí upozornit jinak, než že na sebe upoutává pozornost právě takhle - když se něco semele. To bych zdůraznila. Jako že ne jděte za cvokařem, protože vaše dítě je blázen, ale jděte tam řešit trápení vašeho dítěte. Normální mi to nepřipadá.

​a tu tiež

Počúvajte,keby boli všade takto rozhľadení a rozumní rodičia, z čoho by psychológovia platili hypotéky?