Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 17:35
Reakce na Pinot Noir:

Navíc můj nežravec sní s mou mámou asi tak desetinásobek jídla než se mnou!

​Toto! Keď som s mojou absolútne jedlo odmietajúcou dcérou bola v nemocnici kvôli rotavírom a ona si za tie dva týždne na infúzkach a sondách už úplne odvykla od nejakej nutnosti jedenia a rozhodne s tým nebola ochotná znova začínať, tak nám nakoniec primárka (na infekčnom!!! - taký to bol zúfalý pohľad na to zaťaté dieťa) dovolila sa vystriedať s mojou mamou a za 3-4 dni bola rozjedená a mohla domov. A to pritom boli úplne tie isté suché bezvaječné cestoviny ako so mnou!

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 19:52

cha, ja som dnes dieťa udala na tri hodky svokre a išla som na bicykel, jasná obloha, slnečno a bezvetrie, paráda. Som zresetovaná a môžem ťahať ďalej :-)

A svokra po tých troch hodinách ospevovala malú do neba, dobre sa to počúvalo

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 20:26

dynda Tak nějak to bude i u nás. No co už. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 20:50

Karja nieže vydrží, aktam niesom ja, tak proste hodí pozíciu a správanie sa chameleóna - nehýbe sa, nehrá sa, nekomunikuje, prípadne začne plakať, keď potom prídem, zavesí sa na mňa a už nepustí. Ale je to lepšie ako to bolo, predtým stačilo, aks a na neho niekto len pozrel a už chytil hysák a reval, teraz už je schopný na ihrisku pozorovať iné deti, kamošky s ktorými chodíme kočíkovať víta úsmevmi a mávaním, ale teda nenechá sa im chytiť. A našich znáša lepšie ako svokrovcov, ale mám podozrenie že je to najmä tým, že môj otec sa na neho len díva a nejak s ním nekomunikuje ani nevyžaduje interakciu (a teda sa musí vyporiadať len s  jedným starým rodičom) a mama robila kedysi v jasliach, taktá deti má celkomprečítané. Dnes sme sa s mužom vytratili na 20 minút kým u nás boli naši a to už ma syn hľadal (a našiel) a už sa ma nepustil.

Offline barbucha blogger
Avatar
30677 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 21:00
Reakce na Karja:

DrowRanger Takze on vydrzi jen s tebou a s muzem? Protoze dcera taky dela tyjatry, ale my ji treba zdrhnem, ona si nevsimne, ze jsme pryc, proste zadny louceni a je uplne v klidu. Videt odchazet nas nesmi;-).

​To je teda vychytávka, zdrhat... hele kdybyste to brali normálně jako běžnou věc, že prostě občas někam odcházíte a nedělali kolem toho tajemno, tak si třeba líp zvykne? dyk je to stejný jak se psem!

Mladej pán měl taky hrůzu, jak to vemou haranti když se poprvé chystali od nich pryč... protože jsou to nepříčetně rozmazlený uřvanci, který v tom momentě jak se na ně někdo jen podívá už visej na mamině... ale prej cajk, ani jednoho rodiče nehledali, ani po nich nevzdechli! A tak mladí rodiče byli tenhle víkend potřetí za rok a půl někde v prachu na celou noc. Měli je teda rodiče snachy který logicky vídaj častějc (jakože dcera spíš chodí k matce než k tchýni, že jo).

Ale fakt škoda že to soužití s prarodičema se už nepěstuje, bylo to dobrý pro obě strany. Pokud teda jsou dostatečný prostory samozřejmě, a ne 2+1 pro tři generace

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 21:09

DrowRanger tak ho zkuste trenovat, odejdete na 10 minut, na 20 minut. Rekni hned se vratim a vrat se za chvili. Kdybys musela odjet, taky to prezije. 

Jinak me minule napadlo, neni syn naladovy? Kdyz jsi popisovala nejakou situaci s detmi, ktere znal.

Neprenasis tu uzkost z odlouceni a stresu, jak zase bude reagovat na nej?

Offline Karja
Avatar
35955 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 21:45

barbucha No ja to delam kvuli hlidacum, pac mne je za dverma jedno jestli rve, ale ti hlidaci to prvni pulhodinku budou mit tezsi. Ja myslim, ze to takhle vyhovuje vsem a ze je jeste mala, abychom ji vysvetlili, ze jdeme pryc a ze bude s babickou/tetou a ona na to kejvla, kdyz s nima proste zas tak rada neni. Kdyz nekam odchazim sama, tak pohoda, to mi jeste zamava, I vecer pred spanim. Ale myslim si, ze kdyby zustavala u nekoho, koho fakt zere, tak by to bylo v cajku a jeste by nas vyprovodila:-D

Offline Mohučanka
Avatar
6403 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 21:56

barbucha já si soužití s babičkou taky chválím nicméně s mužem jsme večer byli za ty dva roky sami venku myslím jednou na Cirque de Soleil. Večer to dítě prostě nikdo nechce

Jinak víkendy, cesty, dovolené, všechno jedeme ve třech. 

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 21:56

DrowRanger to vytrácanie sa by som nepraktizovala (ja viem, nevyžiadaná rada, ospravedlňujem sa)

Offline Karja
Avatar
35955 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 22:01

slniecko Jo, ja souhlasim, ze od urcityho veku je to pekne blby, stejne jako kecani ,,mama jde k doktorovi,, kdyz jde jinam:-D. Ale nase ditko je husty, to ma takovej hlasorvej rozsah, ze pritel dneska rikal, ze mu snad praskl bubinek. Proste ja vyhovim vsemu hlavne aby nervala, protoze to zabiji mozek:-D. Dneska jsem ji dala do postylky, coz ona nesnese, to byl rev jak rezani cirkularky, kdyz videla, ze to nepomaha, zacala mocne dupat nozickou (coz bylo fakt vtipny:-D:-D)' No ale podstata je, ze diky tomu jejimu ostremu revu ji jdu na ruku:-D

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 22:21

DrowRanger ešteže nehrozí, aby sme sa stretli na ihrisku, lebo tá moja by ho začala chudáka objímať :-) Ale je fakt sranda pozorovať, ako deti reagujú na tie jej objatia, niektoré úplne skamenejú, a niektoré sa tešia a objímajú sa päť minút 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 22:26

Candance mnou to nie je, je to mojou neprítomnosťou, skúšali sme to s mužom, máme odskúšané aj to, že keď s ním nie som na ihrisku ja, tak sa veľmi nechce zapájať do interakcií a skôr len stuhnuto sedí. Je zaujímavé, že je stále viac naviazaný na mňa, aj keď s mužom sa o neho staráme na striedačku. Zatiaľ neviem či má veľmi zmysel to trénovať, lepší sa to pomaly ale isto, myslím že syn je asi nesmelejšia povaha a nie je mu veľmi príjemné ak je zatlačený do nekomfortných situácií, najmä keď ma nevidí. Hodne sa to zlepšilo po tom, ako sa naučil štvrnožkovať (asi že má mžnosť zdrhnúť, aj keď teda kumne :) a myslím, že keď začne chodiť a rozprávať, bude to ešte lepšie, lebo bude konečne vedieť povedať čo mu vadí a čo nie.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 22:28

slniecko ani to nejak netrénujem, dnes bol zabratý do hry so starkými, tak sa dalo v pohode odísť, potom som zas k nemu prišla a už sa chcel len nosiť a mojkať a nechcel ísť odo mňa preč. V prípade ak som celú dobu pri ňom, tak to nosenie/mojkanie veľmi nepraktizuje, maximálne sa ku mne prištvornožkuje, objíme ma a pokračuje v činnosti.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 22:31

betsey máme jedno dievčatko, čo praktizuje obdobné veci, našťastie ešte nie je veľmi pohyblivá. Vždy keď syna zbadá, tak začne pišťať a snaží sa plaziť jeho smerom, aks edí niekde v jeho blízkosti, snažísa ho dotknúť a syn na ňu pozerá so zjavným zhrozením :D Keď sme s nimi boli von prvý raz, tak mi asi 20 minút reval z toho, ako vedľa neho vykríkala na deke . Ale trebárs syn druhej kamarátky je veľmi kľudná povaha,vždy keď sme von a položímedeti na zem, tak ak zbadá jedlo, tak sa usadí a začne dláviť všetky desiate a toho syn teraz už môže. Minule do neho toľko štuchal a chytal ho, až ho rozreval .

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 11. srpna 2019 23:19

DrowRanger tam ide skôr o to, že dieťa sa postupne naučí, že mama je tam, pokiaľ sa nerozlúčila. Takže ju nemusí stále kontrolovať, či je nablízku.

Karja chápem a u vás horeuvedené asi hrozí menej, aj kvôli tomu som skôr reagovala na DrowRanger (ale tak aj tak je lepšie zo začiatku ustáť pár sirén ).

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 00:24

Poradil by mi někdo něco, co dobře funguje na seboreu ve vlasech u miminka?

Offline Pinot Noir
Avatar
24572 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 00:29

dynda Četla jsem chválu na šampon Toník od Nobilis Tilia, ale vlastní zkušenost nemám. 

Offline DruI
Avatar
3289 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 00:57

dynda My používali nějaký Excipial pro děti. A zabral dobře a rychle, co si pamatuju.

Offline rasaNori
Avatar
7742 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 07:21

Mlade misto o pul 8 vstalo v 6, uz ted je primerene protivna a nedospana, takze si babi uzije. A jestli mi hyenka usne cestou v aute tak me mrskne. To ze usne cestou od babi je 100% takze vsechny moje plany co toho nestihnu tim vzaly za sve... 

Offline Lamicka
Avatar
13369 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 07:30

dynda linola z lekarny