Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline dynda
Avatar
7247 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 09:25

brrr 

To s olejem mi fungovalo u syna, ale u dcery vidím, že to má o něco horší a na velké části hlavy a má dlouhý vlasy, tak se to dělá špatně, i když už jsem to zkoušela. A teď se malý flek objevil i synovi, ten je sice nakrátko, ale zase má vlasy hrozně hustý. Ještě zkusím to máslo, stejně nic jiného nemám a na cestě je Sebclair šampón, mám dobrou zkušenost s jejich krémem, tak uvidíme.

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 09:35

dynda Ani sem nevěděla, že má Hádek prodejnu, kde ?

A s těma vícero dětma - to ne že by to nešlo, to je jasný, že to jde. Ale jak má dnes hodně lidí děti později, tak člověk už prostě ví, jakej je ten život pěknej, když si ho může pořádně užívat. Žádnýmu třicátníkovi se už nechce otročit od nevidim do nevidim. Jako jo, jestli mi napišete, že jste stíhaly tři děti, dvě vysoký školy, škrábat omítku a ještě u toho bejt v pohodě, mít každej den nalakovaný nehty, stíhat číst Parfu, nakupovat v COSu a ve volnym čase rozvážet děti na miliardu montesorri kroužků, aby náhodou nezaostaly, tak před váma fakt smeknu až k zemi. 

Offline dynda
Avatar
7247 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 09:39

MP Meri 

Prodejna je na Černém mostě v obchodním centru, prolítla jsem kolem ní jak kometa :-(

Offline Ignis
Avatar
1327 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 10:01

Já teda obdivuju všechny, kdo dokázal s dětma vystudovat nebo něco podobného. Já sice nějaký čas mám, ale pořád jsem tak nějak na příjmu, třeba můžu číst Parfumánii, ale už nemám moc času přispívat, když už začnu za chvilku už jedno z dětí něco strašně potřebuje a tak. Syn, když měl rok tak ani moc nechtěl, abych mu s čímkoliv asistovala, to mohl jen tatínek, ale když jsem se zdekovala do kuchyně, abych se aspoň mohla v klidu učit italštinu, tak byl v tu ránu u mě a dožadoval se mé přítomnosti v obýváku.

Offline Garfie
Avatar
23614 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 10:50

Potrefenáhusa Jojo, to říkal i nějaký otec od tuším třinácti dětí-že od třetího nahoru už vlastně jedno kolik jich je, že už to není takovej rozdíl...

Offline Gatita
Avatar
7083 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 10:59

MP Meri

To bych padla na hubu. Spoluzacka ma 4 deti  a ma teda dost. Je strasne unavena a myslim, ze uz nema moc elán ani cas dohlizet, jestli nekdo z nich sisla nebo ma krivy zada a nepotrebuje treba cvicit...Nechci ji krivdit, ale kdyz se obcas vidime, mam z toho ten pocit. Prijde mi to skoda, i kdyz ja bych na tom nejpis nebyla jinak. 

Ja se treba na druhy dite tesim, rikam si, ze aspon vyzkousim, co jsem se naucila na tom prvnim, bude to pestrejsi a hlavne si budu moci stezovat na "děti", protoze v tom singularu to tak nevyzni

Offline 999
Avatar
17489 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 11:02

Garfie To asi jo, mám mezi přáteli dvě rodiny, které mají 8 - 9 dětí a ty rodiny funguji tak nějak samospádem. 

Offline Garfie
Avatar
23614 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 11:09

999  Přesně tak to říkal-že žádné nebo jedno-šok, jedno nebo dvě, menší šok  dvě nebo tři, velký rozdíl....a pak už je to fuk. Že ta rodina stejně musí začít fungovat v principu jinak než klasická rodina a začíná být jedno kolik jich je.

Offline 999
Avatar
17489 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 11:16

Garfie Obě rodiny vypadají dost vychechtaně, kdykoliv je potkám. Jedni jsou umělci, tam to celé ještě zapadá do obrazu volnomyšlenkářů, ale ti druzí jsou oba advokáti  :-).

Offline Garfie
Avatar
23614 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 11:24

999 Já znám rodinu se sedmi dětmi, rodiče podnikají v realitách, ale ti teda mají na výpomoc různé chůvy, paní na úklid a tak...ovšem zrovna nedávno mi ona vyprávěla, jak jeli na nějakou služebku do zahraničí (tomu vždycky předchází hrozná anabáze a rozpisy, co kdo kdy...) a nějak zapomněli zaopatřit nejmladší dceru, asi pětiletou. Takže jí na jednání volala kamarádka, co má dítě ve stejné školce a prý "hele, vyzvedávám pět minut před koncem a vaše malá je pořád tady, nemám ji vzít k nám?" tak prý ano a pokud možno i s přespáním  ještě že člověk kolem sebe má ty dobré duše....

Já myslím, že velká rodina tě prostě vychechtá, to se jinak nedá. Má to svá úskalí, ale musí to být legrace, jinak to nemůžeš jako matka přežít! 

Offline Pinot Noir
Avatar
24265 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 11:30

Gatita To se mi taky osvědčilo (a je to další bod k handrkování s tchány) - pokud si o půl dvanácté řekne o dalamánek, přesnídávku nebo jogurt, klidně mu to dám, i když zrovna dokončuju oběd. Podám ho prostě o něco později a trochu si pak většinou vezme. Pokud se sám přihlásí o jídlo, považuji to za znamení, že nastal ten výjimečný den, kdy je při chuti, a to pak trochu ochutná i ten oběd. Zato v dny, kdy chuť do jídla nemá, se můžu stavět na hlavu a nedá do huby nic.

Offline 999
Avatar
17489 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 11:44

Garfie Tak i v pečlivém plánování občas něco neklapne :-).

Offline Karja
Avatar
35503 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 11:46

Garfie No ja jsem videla nejakou ukazku z vymeny manzelek, kde pani mela asi ctyri nebo pet malych deti a ta vymenena rika ,,to neni zivot tohle, to je peklo,,:-D

Offline 711990
Avatar
17032 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 12:03

Lamicka ptala jsem se mamky na ten pripad ty tvoji kamaradky a jeji holcicky. A ona rikala, ze by to resila v tu chvili s tim ditetem, ale ze z toho spis vyroste. Ze je to prej u deti castejsi nez by nas napadlo, ze jsou takhle zakerny. Ze meli nejakou holcicku, ktera v prvni tride lakala spoluzaky za roh, ze jim tam neco ukaze a tam je kopalaale preslo ji to:))) 

Offline dynda
Avatar
7247 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 12:28

Pinot Noir 

Jak máme ty syny skoro stejně staré, vidím spoustu stejných problémů a řešení. Taky ho nenechávám hladovět, i za cenu toho, že oběd sní pak ve dvě nebo ve tři. Zas tak často se to nestává, abych se z toho hroutila.

Offline Gatita
Avatar
7083 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 13:01

Jimik dekuju! Rozhodla jsem se, ze nam naplanuji neco na temer kazdy vikend...par vikendu jsme se ted placatili doma a jako dobry, jenze to bylo jedna pracka, druha pracka, sotva jsem utrela kuchyn po vareni obeda, uz byl skoro cas myslet na veceri.

Navic syn ted konecne dozral do veku, kdy se o vsechno zajima a treba z takove navstevy akvaria byl nadseny jeste mesic pote, tak to je pak radost ho nekam vzit:) 

Offline Jimik
Avatar
příspěvků moje polička 13. srpna 2019 14:13

Gatita Rádo se stalo. A ještě upozorňuji, že v září bývá v Máslovicích stloukání másla, kdy se část expozice přesune na dvůr a stlouká se na všechny možné způsoby a výsledek stloukání průběžně konzumuje.

Nevím jak starého máš synka, ale třeba http://www.staracistirna.cz/prohlidky%2Da%2Dzazitky/ms-1016/p1=1016 by se dala spojit třeba se Stromovkou.

Offline Lamicka
Avatar
13300 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 14:31

Pinot Noir dynda a to pak nejite spolu? Nebo vy pockate s obedem? Ja naopak deti ucim, ze pred jidlem se neji, ze na hlavni jidlo muzou klidne pul hodiny pockat a hlavne chci, abychom jedli spolecne. Kdyz jsme treba na vylete, tak je to vselijak, ale doma to dodrzuju. Prijde mi to dobre treba i kvuli restauracim, ze vedi, ze na jidlo se ceka a nebude hned. Jen se ptam, zadna kritika:)

Offline Lamicka
Avatar
13300 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 14:39

711990 je, diky. Dneska se uvidim se znamou, ktera uci ve skolce, tak se ji taky zeptam na nazor.

Offline Gatita
Avatar
7083 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 14:58

Lamicka nejsem tázána, ale stejne odpovim:) mne by se taky libilo spolecne stolovani a snazim se k tomu rodinu vest, ale s ohledem na nasi situaci je to holt obcas kompromis - posunout obed o 20 minut, nebo zavolat dite az k hlavnimu jidlu (my si zatim dame polevku) se nam zkratka vyplati.