Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 21:51

Karja jedna kamarátka má tiež štyri deti, ale ona má dve a dve, medzi prvými dvoma a druhými dvoma rozostup štyri a pol roka. A chcela by aj piate. Opatrovateľku nemá a popritom ešte aj pracuje, no pre mňa je to superžena :-)

Offline moora
Avatar
7500 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 21:54
Reakce na Karja:

No ja si prave neumim predstavit, pri dvou malych cekat treti(!!!). U jednoho je sance, ze ma clovek aspon dve hodiny klidu pres poledne, pravdepodobneji si ho nekdo pujci a tech narocnych dni, kdy je nemocne ci nevrle je proste o polovinu min

​a do toho píšeš diplomku, učíš se na státnice a v těch 2 hodinách klidu přes poledne škrabeš starou malbu a otloukáš kachlíky ze zdi :-)) a trochu se modlíš, aby to třetí vydrželo uvnitř až do těch státnic (bylo to těsný, ale vydrželo) a aby taky už konečně byla hotová aspoň ta koupelna

Offline Karja
Avatar
35730 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 21:56

moora No presne, humus jen o tom cist! Ses husta, ale tak zas nebyly ty internety, clovek musel u neceho sedet, tak sedel u diplomky:-D.

Offline moora
Avatar
7500 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 21:58
Reakce na Karja:

zas nebyly ty internety, clovek musel u neceho sedet, tak sedel u diplomky:-D.

​no, tak nějak. strašně to žere čas, jako fakt strašně. ale je to zábavný zas

Offline faustefra
Avatar
150 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 22:21
Reakce na moora:

​no, tak nějak. strašně to žere čas, jako fakt strašně. ale je to zábavný zas

​Tak jo, myslela jsem si, že mít 3 děti během 3,5 roku je pohoda. Pravda, vystudovala jsem během mateřských 2 VŠ, ale neotloukala jsem stěny. A mám k dětem funkčního otce. Tak jsme si ještě s malým odstupem zkusili čtvrté a vyšlo to. Máme tedy holky 11 a skoro 10. A kluky 8 a kousek a skoro 6.

Trumfla mě vlastní sestřenice, která má 3 děti do 13 měsíců. K ročnímu miminu si porodila dvojčata. Sice nestudovala, ale opravovali dům a žili v 1 a půl místnosti . Teď je klukům 3 a 2x2 a čekají další. Chtěli holčičku. Bude to další kluk

Offline 4n4
Avatar
245 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 22:21

Ech, já měla naštěstí mezi třetím a čtvrtým 5 let, fakt jsem tu pauzu potřebovala a upřímně vůbec nevím, jak jsem ty první tři ze začátku zvládala, teď už bych to nedala, zpětně se obdivuju

Ale být mladší a bohatší a mít jistotu, že to páté by byla holka, no, možná bych se nechala přemluvit.

I když, možná ne, dneska jsem byla s dráčaty kupovat bačkory do škol a školek a teda málem šlapali z Globusu pěšky.

Offline letfenixa
Avatar
7919 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 22:55

Tiez som slaby kus, som stastna, ze uz ma syn 3 roky. Odvcera si vie SAM obut sandale, v omalovanke sa pozera na farebnu predlohu, kym nieco vyfarbi a dnes bol cely den v pohode.

Online dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 12. srpna 2019 23:28

Pinot Noir DruI Lamicka MP Meri

Děkuju za rady na seboreu. Jela jsem kvůli tomu dneska s oběma dětmi do lékárny, tam mladej kluk, no slyšel miminko a neprodal mi vůbec nic a poslal mě na kožní A byla jsem z toho tak frustrovaná, že u Hádka jsem se zapomněla zastavit, ale ten olej by asi na hlavě stejně nepomohl, chci ho zkusit na tělo, dcera má kůži hrozně citlivou, že by ji to mohlo trochu srovnat. Vůbec nemám zkušenosti, syn byl a je takový bezúdržbový. Tak bude ještě jedno kolo... Taky se vám tyhle věci nějak přihodí vždycky těsně po návštěvě doktora?

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 01:36

dynda mojim zabrala babská rada - maslo. Akože normálne bežné maslo. Odvtedy sa smejem, že obe moje deti mali maslo na hlave (a rozmýšľala som, či to nie je odvodené z tejto procedúry, ale neprišla som na významovú spojitosť). Proste dieťaťu pred kúpaním dobre namaslíš hlavu, necháš tak 10-15 minút, potom jemne vyšúchaš uteráčikom a pri kúpaní zmyješ. Za 2-3x sme to mali z krku.

Ale moji to nemali nejako extrémne. No v každom prípade, pri staršej na to ešte neboli žiadne špeciálne prípravky, resp. asi by nám kožná niečo predpísala, keby to bolo fakt zlé a pri mladšom síce boli, ale najprv som vyskúšala toto, ako overené, s tým, že ak nezaberie, pôjdeme nakupovať.

Offline Gatita
Avatar
7120 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 07:24
Reakce na dynda:

... Taky se vám tyhle věci nějak přihodí vždycky těsně po návštěvě doktora?

​jo. A kdyz me nekdy rozboli zub, je to zpravidla do tydne po pulrocni preventivce u zubare.

Online Tabea
Avatar
4644 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 07:32

dynda Já oběma dětem napřed na hlavě chvíli držela velký odličovací polštářek napuštěný olivovým olejem, pak jsem jim to seškrabala jemným dětským kartáčkem. 

Offline Gatita
Avatar
7120 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 07:38

Nemeli byste prosim nejake tipy na vylety kolem Prahy pro 3-4 lete deti? O navstevy hradu a zamku se jeste moc nezajimaji. Zatim mam na seznamu solvayovy doly a pak muzeum vlaku u rakovnika. Ted je vylozene vyletni pocasi a vikendu do konce (babiho) leta dost,tak sbiram tipy:)

Offline Karja
Avatar
35730 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 07:39

dynda Ja delala to same, co devcata vyse. Jej s mandlovym olejem, normalne uz od novorozence, pred koupanim promastit a pak smyt ve vane. Poradila mi to doktorka. Hlavne promastit, svagrova to nejak spatne strhavala a mladymu se to nejak zanitilo.

Offline Karja
Avatar
35730 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 07:42

Gatita Hele u kopecku svateho Jana pod skalou jdou nejake doly, jezdi tam vlacek a je to takova legrace pro deti (snad to neni to same, co pises);-))). Ale over si to, byla jsem tam tak pred 4 rokama.

Offline 711990
Avatar
17089 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 07:45

Pred casem se tu resili nejedlici, TADYje pekny link, insta ucet je @snackswithjax. Jsou tam vylozene inspirace na jidla, navody co rikat/nerikat, ale podle me i pouzitelny informace o mnozstvi. Chlapecek ty pani je dvouletej...

Offline Gatita
Avatar
7120 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 07:46

Karja to je myslim ono;)

Offline Gatita
Avatar
7120 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 07:55

711990 diky, ze sis vzpomnela. U nas se to ted dost zlepsilo. Bud je to jen takova faze, nebo pomohlo,ze do syna porad nevandruju. Ono je hrozne tezke utlumit vlastni nervozitu, ale dost to asi na ty deti funguje.

Taky pomaha dat mu najist, kdyz si rekne. Hodne jsem drzela takove to, ze kdyz je ve 12 obed, nedam mu prece v 11.30 housku. Paradoxne jsem zjistila, ze kdyz zacne chodit, ze ma na neco chut, tak se vyplati mu to doprat (nemyslim ted pytlik bonbonu). On neco sni (=lepsi nez nic) a pak si vetsinou da i trochu toho obeda (=opet lepsi nez nic). Jinak to konci revem (mozna z hypoglykemie?) a obed nula. 

Offline Jimik
Avatar
příspěvků moje polička 13. srpna 2019 08:11

Gatita Možná by s vám mohlo líbit muzeum másla, dá se z toho udělat pěkný výlet i s přívozem (viz. doporučené aktivity v okolí). https://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Aktivity/Maslovicke-muzeum-masla.aspx

A v Lužné u Rakovníka jsou různé akce, kdy jsou ty parní mašinky v provozu, to je úplně jiný zážitek, než jenom statická expozice, tak bych to případně směřovala na některou z těchto akcí. Nejbližší je 24.8.

http://www.cdmuzeum.cz/muzeum/kalendar-akci-muzea/-30403/

Offline brrr
Avatar
9967 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 08:43

dynda Jak píše slniecko a Karja nejlepší je před koupelí hodně namastit, já používala olivový olej, a po umytí vyčesat a pohoda.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 13. srpna 2019 09:17

Karja kamarádka se čtyřma dětma říkala, že od třetího vejš už to byla pohoda a fakt dovolená, protože už to uměla a měla to zajetý.