Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 21:02

crazydaisy ale libi se mi, jak k tomu pristupujes a jak se tesis!:) uvidis, ze jeste bude prilezitost naloupit spoustu roztomilosti:)

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 21:05

crazydaisy 

Ono to není omezování - jak jsou ty čerstvý mimina zvyklý bejt stlačený v břiše, tak jsou z náhle nabytý volnosti nervózní... a to utažení do zavinovačky jim připomíná starý dobrý časy

Taky jsem zažila přesně to období povinnýho spaní na břiše a hlavně volně, haranti sebou při usínání kolikrát cukli div nevyskočili z postýlky, a vždycky je to probralo (=řev) - vnučka už vyfásla zavinovačku, tu peřinku na suchej zip, a myslím že ji to hodně uklidňovalo, osvědčilo se to velmi dobře.

Offline dzizisketa
Avatar
7452 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 21:14

crazydaisy

JJeste mě napadla malá leporela - kontrastní obrázky. Já je malému pořídila už první měsíc. Zní to jako blbost, ale těm miminkum se vážně líbí, malý na ně od čtyř týdnu fascinovane koukal, pak se na ně začal smát a je to jeho oblíbena "četba" pořád. A prijde mi to jako věc, kterou si málokterý rodič koupí sám od sebe, ale nakonec udělá spoustu radosti. 

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 21:23

dzizisketa jooo, to je dobrej nápad, dík

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 21:28

barbucha 711990 díky. Jo těším se moc. Ale už teď se krotím a říkám si, že to nebude moje dítě a nechci jim do toho kecat a zasahovat. 

Online slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 07. srpna 2019 00:20
Reakce na barbucha:

Ono to není omezování - jak jsou ty čerstvý mimina zvyklý bejt stlačený v břiše, tak jsou z náhle nabytý volnosti nervózní... a to utažení do zavinovačky jim připomíná starý dobrý časy

​Vyzbrojená touto teóriou som mala v zásobe tých zavinovačiek (no vtedy to boli tie čipkované perinky) 5ks...a potom sa mi narodili deti, ktoré sa pri každom pokuse zavinúť rozzúrili zhruba do farby Beaujolais Nouveau...

Offline Tabea
Avatar
4680 příspěvků moje polička 07. srpna 2019 06:48

crazydaisy já na starší, zimní dítě, nepoužila zavinovačku nikdy. Na mladší, jarní, jsem přes odpor zavinovačku dostala, byla v ní párkrát, protože se z ní hned dovedla vykopat. Byl to takový čtverec se suchým zipem. Obě děti byly od narození ve spacáku, peřinku jsem nepoužila nikdy. Asi bych se obdarované zeptala, z čeho by měla radost, aby drahý dárek neležel ve skříni. 

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 07. srpna 2019 06:48
Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 07. srpna 2019 06:50

Tabea prave, uz mam seznam a zeptam se co z toho by vubec chtela

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 07. srpna 2019 07:21

Karja u nás to nebola tchýne, ale vlastná mama!!! :D Svokra bola a naďalej je v tomto veľmi rozumná, mama sa pravidelne utrhne z reťaze, ale už ma to nerozčuľuje, proste ja na malého nekupujem okrem liekov a kozmetiky/plienok nič. Ale je mi dosť ľúto, keď vidím, koľko vecí nakúpila a syn ich nikdy nemal (mama stále neberie ohľad na to, aké je ročné obdobie, alebo či syn tie veci zapne cez látkovú plieku, takže niečo putuje úplne nové do vreca).

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 07. srpna 2019 07:29

crazydaisy jak dzizisketa vmínila ty kontrastní obrázky, tak mě napadlo zkusit zmínit před budoucí matkou pojem montessori. Pokud budou reagovat kladně, začala bych koukat po nákupu/domácí výrobě montessori modulů. To třeba pro mě byla věc za kterou jsem odmítla dávat tolik peněz, ale kdybychom to dostali tak bych byla ráda. Navíc to má tu výhodu že člověk nijak neřeší jestli se trefí do vkusu matky.

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 07. srpna 2019 07:35

crazydaisy ted jsou"moderni" i tady ty latkove knizky

https://www.buuk.cz/

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 07. srpna 2019 09:23

711990 ha, mě tchyně na mimina nekoupila snad nic, i když by se to občas hodilo. Pak na větší mimina nebo děti se mnou konzultovala, a pak stejně přinesla nějaký umělý triko/pyžamo ... A navíc měla pocit, že je to bavlna, když je to tam napsaný. Vysvětlovala jsem jí, že bavlna fakt při žehlení nesmrdí... Taky nemám ráda moc utrácení, ale zas kvalitní věc, kterou využiju, to ocením. Ono je někdy lepší počkat, co to miminlo bude potřebovat, ono se toho někdy najednou objeví, co by se hodilo :-)

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 07. srpna 2019 09:32

crazydaisy se zavinutím je to různý, aspoň co pozoruju u svých vzorků. Pevně plenkou na noční spaní (případně i přes den) jsem je vázala všechny, aby se nebudili škubáním ručiček. Ale třeba prostřední měl sice zkraje lehčí spánek, přes den moc nespal, zato večer usínal rád a i bez zavinutí. Používala jsem to, tak nějak odhadem podle potřeby, ale někdy se mi zdá, že to ani nepomohlo. Někdy ano. Zavinovala jsem teda do pleny a později rychlozavinovařky, ta byla volnější, to miminko to mělo jako takový svůj pelíšek. Dalo se v tom dobře chovat - nejisté návštěvy ocenily, přendat spící do kočáru. Hodně jsem třeba využila kojící polštář, nejen na kojení, ale když se dole svázal, tak se na něj položilo mimino do takového jako důlku, bylo to třeba místo takových těch lehátek, to jsem třeba neměla.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 07. srpna 2019 09:54

slniecko 

Tak každý mimino je jiný... a ty starý klasický zavinovačky nebyly moc uživatelsky příjemný - teda já pamatuju ty z tuhýho plátna, ne nepodobný svěrací kazajce! Dnešní peřinka je měkká...

Jinak jak to tady tak čtu o těch dárkách a nepovedených nákupech tchýní a matek... tak jste mě tak vystrašily, že když jsem se nedávno vypravila něco koupit harantům, strávila jsem v tom obchodě detailním výběrem dvě hodiny a zaměstnala přitom dvě prodavačky. Honila jsem je pro velikosti lišící se o centimetr, nutila je předčítat cedulky se složením... a po sestavení outfitů jsme ještě svorně hodnotily barevné sladění, aby ani jeden hadřík nevybočoval ze zvolených základních odstínů - no není modrá jako modrá, že jo! Naštěstí v krámě nikdo jinej nebyl, ale vypadla jsem zralá na panáka, byly to nervy!  a už to tady snad radši číst nebudu

Offline Mrakoplas
Avatar
8810 příspěvků moje polička 07. srpna 2019 10:13

barbucha predavacky boli asi zrele na panaka tiez

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 07. srpna 2019 10:32

Mrakoplas 

Kdepak, ty - na rozdíl ode mě!! - byly rády...aspoň se zabavily a byly moc milý  - taky na rozdíl ode mě... já zpocená s vytřeštěným zrakem a patrně šíleným výrazem asi nevypadala jako klient, na kterýho čekaly celej život

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 07. srpna 2019 11:40

Tak syn chodí spolehlivě na nočník nebo na záchod, když je dole bez. Pokud mu cokoliv obleču, vyčůrá se do toho. Jak dlouho trvá tahle přechodná fáze?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 07. srpna 2019 11:56

já jsem se kdysi o tom pevném zavinování bavila s kamarádkou čerstvou matkou a ta říkala, že někdo zase to zavinování nedoporučuje, protože je prej dobře, že je ty trhavé pohyby budí z moc hlubokého spánku...takže přidávám na seznam výživy kojenců, očkování a jánevimčehovšehoještě, co musí člověk vyzkoušet sám, případně posoudit nějakou svou optikou a zkušeností

Offline Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 07. srpna 2019 12:26

Potrefenáhusa Mého syna trhavé pohyby nebudily, neb vůbec neusnul. Po dvou týdnech zombictví jsme si vzpomněli, že v porodnici, kdy syn naposledy spal, sestry děti zavinovaly do plenky. Tak jsme to zkusili, v ten okamžik synek zaklapl víka a spal jak dudek . Potřeboval to minimálně půl roku.