Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 09:47
Reakce na DrowRanger:

Karja syn aktuálne šteká na všetko - ľudí, zvieratá, starých rodičov, na nás...myslím , že je to kvôli vplyvu, ktorý na neho má náš pes

​A zkusili jste na něj už někdy i mluvit?

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 10:06

DrowRanger

Spozornela by som vo chvili, ked mu ti psi zacnu odpovedat.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 10:11

barbucha nie, nie, my bežne doma po sebe všetci štekáme . continuity tak zatiaľ môžem byť kľudná, ignorujú ho všetky psi, vrátane nášho, maximálne od neho odídu - žeby im škareda nadával?

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 10:12

Inak používali ste niekto doma učiacu vežu? Oplatí sa ju zabezpečiť pre syna, ak má teraz lezecké obdobie? Neprizabije sa mi na tom?

Offline žluťásek
Avatar
7625 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 10:54

DrowRanger náš po ní teda nikdy nešplhal, vyrobili jsme ji až když bezpečně stál, ale rozhodně mi to přijde jako jedna z nejlepších věcí, co jsme domů pořídili. Máme doma vyrobenou z polotovaru - IKEA schůdky plus na míru nařezané latě jako ohrádka. Trvalo to celý tak maximálně dvě hodiny a to nejsme zrovna kutilové.

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 12:05

DrowRanger Jestli ma lezeckou jako moje dcera, tak se ti na tim prizabije. My mame aktualne I odrazedlo na skrini, protoze dcera na nej stoupala a jezdila jako na skejtu. Podle me lezecke obdobi neexistuje, nektere deti proste lezou nahoru po nabytku a pak plynule prejdou na stromy a ploty. Jine  proste nelezou a na prolejzacce chteji drzet za rucicku. Zalezi, jakej zivocich se ti narodi.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 12:20

Karja Souhlas.
Dcera od malinka pořád někam lezla, šplhala. Vylezla na jídelní stůl, když ještě neuměla chodit. Teď, v 10 letech, chodí na lezeckou stěnu. Nedávno mi přiznala, že před pár dny spadla ze stromu a na chvíli měla vyražený dech. Raději to tajila.
Se máš na co těšit

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 15:43

Karja tak syn je tiež v skupine "leziem vertikálne, lebo horizontálne ma to prestáva baviť"...Snaží sa vyliezť na všetko, pristrkáva si vankúše a iné veci aby sa dostal na gauč alebo stolík...Ale keď ho dám na malú lezeckú stenu, zrazu sa tvári, že nevie čo chcem

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 15:56

DrowRanger ideš mi do rany. učiacu vežu máme asi tri týždne. Je to skvelé, malá je tam veľmi rada, a lezie aj zlieza sama, ale nemôžem ju ani na sekundu spustiť z očí, lebo by sa fakt prizabila. Ona je väčšinou dosť opatrná, aj odtiaľ zlieza opatrne, ale je to na ňu ešte dosť veľké, že stačí maličká chyba a letí. No a tiež je poriadny lezec odjakživa, bežne mi robí šoky, keď vylezie na vrch operadla gauča a odtiaľ sa škriabe na okno

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 16:03

a dovolím si chvíľku sebeckého fňukania. Manžel mal ísť na tri týždne na sibír, ja som sa tešila na výlety, prespávanie u kamošiek, a proste ničnerobenie, a tiež to mala byť pre mňa taká dovolenka. Dva dni pred odjazdom skončil v nemocnici, takže už druhý týždeň namiesto výletov chodím každý deň akurát tak do nemocnice. Nedá sa mi nikam za mojou rodinou ani kamoškami, bo všetci sú ďaleko a malá odmieta spávať v aute, čiže časovo to proste s nemocnicou neviem zlúčiť. A malú mám sama na starosti už v podstate tri týždne, lebo mužovi bolo zle už týždeň predtým. Tak som tu taká izolovaná v meste, kde nikoho okrem svokrovcov nemám, a vonku zúri leto. A samozrejme, že dennodenne bojujem so strachom o manžela a aby toho nebolo málo, dieťa si poškodilo bubienok v uchu, ale našťastie aspoň to by malo byť ok

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 16:11
Reakce na Potrefenáhusa:

slniecko já o tom nic nevím a ani si o tom nic nemyslim, tudíž se mi nechce polemizovat, modrý koník za seriozní zdroj nepovažuju, ale nemám teď čas hledat něco seriozního. To jen, že to taky existuje jako názor

"U kojenců a batolat oddělování krmení od usínání a dodržování přesného rozvrhu nezávisle na unavenosti dítěte naopak vede ke zvyšení plačtivosti a míry stresu u rodičů, narušení usínání, spánku a kojení a zvyšuje riziko vzniku poruch chování. Oddělené spaní kojenců v postýlce22 či zavinovačce3, tedy v bezpodnětném prostředí, způsobuje i několik hodin trvající nepřirozeně hluboký spánek, kdy dítě nemusí být schopné se při apnoické pauze probudit, zvyšuje se tedy riziko SIDS. Dochází také k dezorganizaci cyklů spánku a příjmu potravy, miminko se budí příliš hladové, nemusí již být ochotné se přisát k prsu a to navíc správně."

​To je zajímavé. Moje děti by občas bez toho zavinutí (jak které teda) ani neusnuly, natož hlubokým spánkem. Ty trhavé pohyby měly právě při usínání, pak jsem je kolikrát povolila... A fakt mě pobavilo to oddělování krmení od usínání. U nejstaršího syna byla několik měsíců jediná doba, kdy byl chvíli vzhůru právě po krmení (nepočítám řev se snahou usnout, kdy ho bolelo bříško). Jedině po krmení jsem si s ním mohla chvilku (čím dál delší úměrně věku) popovídat, pohrát. On si to oddělil sám. Jinak jsem se dětem snažila nějaký režim zavést, ovšem samozřejmě s ohledem na momentální dispozice - to mi přijde samozřejmé... Ten režim byl spíš v určité následnosti událostí - jako vykoupat, najíst a spát. Proto jsem je taky nedávala spát na noc v tom, v čem byli přes den, čistě proto, aby měli ten rituál svléknutí, případně otření žínkou a oblečení pyžamka. Ono mi to na ně dobře fungovalo. Spali tedy obvykle sami v postýlce, ale chovala jsem je přes den, nebo některé měla jako úplně malá miminka v šátku. Já myslím, že to je opravdu hodně individuální jak ze strany matky, tak ze strany dítěte... 

Offline Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 16:23

Jak dlouho se dá tohle vydržet? Ríša: Co je to nábytek? Já: Třeba židle, stůl, knihovna, křesla, skříně, to všechno je nábytek. Ríša: Nééé, to není nábytek, není nábytek, není křesla, není stůl, neříkat nábytek!

Tohle vydrží řvát asi deset minut. 

Zhruba třicetkrát za den

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 16:26

Mohučanka nejstaršího syna jsem musela už tak kolem 2 let při poledním spánku budit. Měli jsme vyzkoušeno, že max 1 a čvrt hodiny, jinak večer rodeo. On by spal klidně tři hodiny. Taky někdy byl protivný nebo jsem ho chovala. Ale za ten klidný večer to stálo...

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 16:27

Pinot Noir zajímavý, tuhle hru neznám :-) 

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 16:39

nonemy No my mame jeden takovej exemplar u sestry a proste tam vidim shodne rysy:-D. Nastesti (a to musim zatukat na tisickrat) umi dcera lepe padat ale snad jsem to nezakrikla....On treba ted v peti letech se bavi tim, ze leze pres plot sem a tam, na sedacku si seda tak, ze preskoci zezadu operadlo a pak si sedne. Samozrejme za tenhle brajgl v interiu dostava pouceni, I na zadek, ale prijde mi, ze si nemuze pomoct, ze ma proste pruzinu v zadku:-D:-D. Chodil od tri let na brusleni a smal se mu celej stadion, co tam vyvadel za rychlosti, vytahl si first bike na schody a sjel je(!!!), to mu byly tak dva. Dcera uz ted ve 14 mesicich dost rychle beha, umi pekne hazet micem, I ho kopat v kombinaci s behem, a uz taky splha na plot....

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 16:41

Karja být v číně, už chodí 6 dnů v týdnu na dvoufázový trénink

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 16:41

betsey Na to se neda nic, jen potlapkat! At se to brzo ustali a uzijete si jeste zbytek leta;-)))

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 16:48

viktorka_od splavu Ted kterej, ze jo? Toho mladyho davaj na fotbal a hokej, proste co nabizi malomesto, ale moc to nestaci:-D:-D. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 16:49

Karja ďakujem, ja som to len tak potrebovala zo seba zhodiť

Offline Karja
Avatar
35861 příspěvků moje polička 08. srpna 2019 16:55

A dneska mi baby v krame chvalily dite a bylo videt, ze to myslej uprimne! Ze ji obdivovaly uz na jedny akci, jak je to hezky dite, no posloucha se to pekne! Jeste za to teda dodavaly furt nejaky kecy o tatinkovi, ze je cela on, a kdesi cosi jakej on neni stramak, ze na me neni podobna, ale to nevadi, to by byla jak vybliz, (to je muj dodatek, to by si nedovolily, ale neco podobnyho si asi myslely):-D