Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline letfenixa
Avatar
7974 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 19:00

Karjak tvojmu serialu o babkach: dnes som na ihrisku zazila taku agilnu babku, ze az. Mala tam anglicky hovoriacu vnucku, tak na nu hovorila takou anglicko-slovenskou zmesou a stale ju davala dohromady s inymi hrajucimi sa dievcatami a presne im hovorila, na aku atrakciu maju ist, nutila tu vnucku skakat z lavicky trikrat po sebe. Urcite bola ucitelkou.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 19:00

Karja tak ono se to mimino narodí ještě za dlouho. Mezitím budou ještě Vánoce. Já koukala ještě na nějaký deky apod. Koupím toho víc a budu to postupně dávat. Hele ty zavinovačky se fakt používají? Se ptám asi blbě, ale mladší syn má 30let a u něj ani u toho staršího jsem neměla zavinovačku ani jednu!! Nám to přišlo tehdy staromódní a snad ani kamarádky žádnou neměli.

Online Karja
Avatar
35859 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 19:18

crazydaisy No, ja bych rekla, ze tu pouziva snad kazdej. Ja do ni davala miminko spat, chovat navstevam a nebo v kocarku v ni jezdilo. Rekla bych i, ze se pouzivaji hodne, ruzne rychlozavinovacky na suche zipy, nekdo mel rad na snurky, ze se tam pekne utemuje a pak jsou dalsi kategorii zavinovacky na takovy to svazovani - to jsem uzila take ve vice kusech, ono je to na svazani, zaroven rucnik, zaroven decka;-). 

Edit: deky jsem.taky uzila, ale my jak bydlime v patre, tak me desne stvalo, vsechno prenaset z kocarku nahoru, tak mi vyhovovalo mit deku jen do kocarku, pak jednu do postylky a tak! Jen nakupuj, mne to pak pro vnucky bude desne bavit, ty veci jsou tak pekny na ty mimina:-D:-D. Jo a nezapomen na nejakou roztomilou kombinezku ci overalek!!! To ze sebe jeste vytreses penez!:-D:-D

Offline Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 19:24

Ha na nasho ziadna teoria "rozbijes auticko, druhe nedostanes" neplati. Usmeje sa a kludne hodi auto do potoka/z balkona (true story). A dalsi krat to spravi znova s inou vecou.

Offline Pinot Noir
Avatar
24481 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 19:25

crazydaisy Já třeba žádnou zavinovačku nemám, a to byl první syn zimní mimino. Vyžadoval na spaní pevné zavinutí, na to jsem používala bambusovou plenku, až nestačila, tak osušku. Kdybych ji dostala, asi ji nějak použiju, ale nechybí mi.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 19:45
Reakce na Pinot Noir:

crazydaisy Já třeba žádnou zavinovačku nemám, a to byl první syn zimní mimino. Vyžadoval na spaní pevné zavinutí, na to jsem používala bambusovou plenku, až nestačila, tak osušku. Kdybych ji dostala, asi ji nějak použiju, ale nechybí mi.

Pinot Noir na spaní pevné zavinutí - tehdy se doporučovala co největší volnost, žádné omezení, poloha na břiše a to s tou zavinovačkou moc dohromady nešlo. U druhýho už zas poloha na břichu ne, ale na boku. Tak teď se zas děti zavinujou.

Offline letfenixa
Avatar
7974 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 19:46

crazydaisy v rychlozavinovacke na suchy zips syn zaspaval do 7 mesiacov, doteraz (3 roky) ju pouziva ako decku na prikrytie.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 19:52

Karja je fakt, že v "miminkovským" obchodě jsem teď byla poprvé a ty věci jsou opravdu moc hezký. Musím se krotit, abych nenakoupila nějaký kraviny jenom proto, že se mi líbí. 

Kouknu teda ještě na ty zavinovačky

Online 711990
Avatar
17137 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 20:01

crazydaisy zvlast jestli jsi tchyne, tak fakt doporucuju kazdy nakup predem konzultovat. Ja teda tchyni nemam, ale stejne jako ja cekaji prirustek i muj bracha se zenou a musim rict, ze je to s nima jak prochazka po minovym poli. Ne ze by byla svagrova tak vybirava, spis naopak. Nic nechce, vsechno ji prijde drahy nebo zbytecny a clovek vlastne nema, cim by ji potesil, i kdyz by moc chtel. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 20:06

Karja počkaj, keď ti nenene do zblbnutia začne za chvíľu vracať

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 20:09

711990 no já právě předhodím konkrétní návrhy a teprve po schválení to koupím. Já jsem tchyni měla (a stále mám), ale tyhle starosti jsem neměla. Já jsem od ní nikdy nic nedostala a kluci jen k narozeninám symbolickou čokoládu a někdy ani tu ne.

Online dzizisketa
Avatar
7452 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 20:13

crazydaisy

JJá si zavinovačku pořídila cestou z porodnice v nějakém náhlém osvícení. Mám tedy klasickou zdobenou peřinku i dvě ty peřinky na suchý zip, ale to je mi k prdu, malý musí mít pevně svázané ručičky. Mám typ "swaddle me", to je taková ulitka nebo obleček, s kapsou na nožičky, pak se dva cípy prekrizi na hrudi a slepí sucháčem. Tenhle typ je oblíbený, protože se s ním zavinuje rychle, snadno a pevně. Pak mám velkou bambusovou plenu jako Pinot, tu používám v teplých nocích a taky jako přikrývku. Jak v swaddle me, tak v plene má mimino pevně svázané ruce, ale může kopat nozkama, což je fajn. Pak se často používá zavinovačka od Little Angel z materiálu outlast, jak zmiňovala Karja, ale s tou zkušenosti nemám. Jen teda s tím materiálem, máme od nich čepičky, ty jsou fajn.

Online Karja
Avatar
35859 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 20:16

crazydaisy :-DJo abys nedopadla jak tchyne Drow....(nedam dohromady ten nick z hlavy). No ja byla pri prvnim docela pri smyslech, jakoze jsem omezila pocet veci co ,,potrebuju,, ale snazila jsem se vybrat nejake hezke. No jenze ted to uz nejak vymejslim kraviny, jak jsem potkavala ty jiny maminky a rikala si, proc jsem si tohle taky nekoupila, tak me nejak chyta druha vlna. No proste ty veci jsou hrozne pekny a ja jsem na tyhle infantilnosti hrozne chytlava, I pro sebe jsem si je kupovala:-D. 

Online Karja
Avatar
35859 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 20:18

betsey Lepsi jak ten vyraznej rev ted:-D

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 20:20

dzizisketa a myslíš, že to zavinutí vyhovuje každýmu miminu? Nebo s tím raději počkat, až se to narodí?

Offline continuity
Avatar
33702 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 20:28

crazydaisy memu prvnimu to teda nevyhovovalo. Mela jsem podedenou jednu zavinovacku s temi provazky a to jsem pouzivala ani ne cele sestinedeli, kdyz jsem jinuz mela. Ona potrebovala volnost od mala, jinak se vztekala. Mela jsem jeste jednu rychlo zavinacku, nejak jsem ji vyuzila jako deku, deti to ted maji na panenky. A pak jednu deku/ spaci pytel se zipem a ta byla fajn.  

A druhemu miminu to zas bylo uplne jedno. Tato dcera usla kdykoliv a kdekoliv.

Offline Mrakoplas
Avatar
8807 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 20:32

crazydaisy niektore deti vraj to zavinutie nemaju radi. Ale ak kupit, tak tiez odporucam tu na suche zipsy, ja mam ulitku (to je slovenska znacka). Ma to zimnu aj letnu variantu. Inak ako radila Karja aj u nas sa viac tych hackovanych (ci ake to su) deciek uzivi, jedna do kocika, jedna do postielky, vyuzivam aj teraz v lete a mavaju pekne vzory. Tiez mi jedna znama chcela teraz pri druhom dietati kupit dar ale uz vsetko mame po prvom, tak som si vypytala tu deku. Inak hniezdo ja nemam, pre mna zbytocnost ale chalani spavaju na bruchu a vyhovuje im cestovat po postielke :)

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 20:35

continuity no vida, tak s tím zavinutím raději počkám. Uvidím, co si bude přát mimi nebo jeho maminka. Já omezení nesnáším, ale podle sebe to brát nemůžu. 

Online dzizisketa
Avatar
7452 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 20:44

crazydaisy 

Radši počkej, ale buď připravena, nutnost zavinovačky se může vyjevit ze dne na den Ty děti zavinuté spí pár měsíců, pak to nepotřebují.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 06. srpna 2019 20:47

dzizisketa jasně, budu stand by