Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 23. března 2019 10:14

DrowRanger Vždycky, když mám pocit, že mi tchyně moc kecá do dětí, si přečtu něco od tebe a děkuji osudu, že je vlastně docela normální 

Ne, vážně ti to nezávidím a držím palce ať se to, co nejdřív nějak srovná (nebo ať se v noci aspoň vyspíš). 

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 23. března 2019 10:19

Mám jeden dotaz, kdo jste viděl divadlo Nejlokomotivovatější lokomotiva I. díl?  Potřebovala bych nějaký stručný souhrn děje, dostaneme se jen na druhý díl, tak jen abychom věděli, co se tam dělo. 

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 23. března 2019 10:45

letfenixa 

Teda nemáš to jednoduchý. Nic mi do toho není, ale synův tatínek ti nemůže nějak pomoct?  Myslím, že je na čase pro dědu zajistit nějakou pečovatelskou službu, nešlo by to? Ono se mu to nemusí líbit, ale kompromisy děláte všichni. Snad se to brzy přežene. Já se tohohle upřímně děsím, budu mít ještě malinký děti a už dost starý rodiče, tchán nám dělá velký starosti už teď. Naštěstí tam může pomoct ještě mužův bratr, ale blbý je, že tchán nechce k doktorům, "léčí" se sám a pak řešíme, že kolabuje... Prostě pomáhat je těžký, spíš se řeší průšvihy. Ale nás je pořád přesila těch, co se starají, to je dobrý, ty jsi v menšině. Držím ti palce.

Offline Josefa
Avatar
příspěvků moje polička 23. března 2019 10:47

DrowRanger za me presne jak píše 999. Mysli vic na sebe a k tomu potrebujes i dite v klidu.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. března 2019 11:23

999 Josefa Ignis ďakujem za reakcie, neviem či to včera šlo vyriešiť inak, ale dnes som písala máme, že ak chcú môžu sa zastavit u nás alebo my môžeme ísť za nimi. Odpísala mi že sa nezastavia, že idú rovno domov, k možnosti že prídeme my za nimi sa nevyjadrila...takže zjavne to embargo riešiť nemusím, lebo sú stále urazení a už mám skúsenosť, že toto urazenie sa potrvá dovtedy, kým neprídeme my ku nim, čo sa bude dať najbližšie v máji kvôli sťahovaniu sa. Mala som včera trvať na Tom, že návštevy nie, neoblomný, bez snahy vyhovieť v akomkoľvek smere, narobilo by to menšiu škodu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 23. března 2019 11:28
Reakce na 999:

DrowRanger Mě je tě líto, je toho na tebe moc. Fakt vyhlaš embargo, dej zákaz návštěv. A klidně bych to hodila obráceně. Řekla bych jim, podívejte se na mě, jak jsem hotová, potřebuju se dát dohromady, nejezděte sem. Budu vám zatím posílat fotky malého a až se srovnáme, ráda vás tu zase uvidím...Ale takhle hezky bych jim to řekla jenom jednou . Pak už bych je poslala do prdele... Neboj, ono se to časem srovná, jen musíš překonat tohle blbý období.

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 23. března 2019 14:08

DrowRanger to jsem nevedela, ze dite jen nosis, to je pak jasne, ze jim ho nemuzes predat. Prarodice jsou ruzni, nekdy je to s nimi tezke. Kamaradky mama chce hlidat, ale pak ji co 5 minut pise, ze deti zlobi, nespi, nejedi... jednou jsem s ni byla na veceri, to bylo tak strasne, ze jsem pochopila, proc je radeji bez hlidani. Tu prihodu s branim ditete na ruce si pamatuju. Ridila bych se radou 999.

Offline letfenixa
Avatar
7983 příspěvků moje polička 23. března 2019 14:15

dynda Partner pomaha cez vikendy, robi tyzdnovky. Cez tyzden je to na mne. Navrh o opatrovatelku mam podany. Druha babka mi chodi s malym pomahat, len tiez este pracuje, ale len na brigade. Strasne sa to nakopilo, a aj ked sa moja mama (dufam) da dokopy teraz, este ju caka riesit dalsi urgentny zdravotny problem. U otca su to dozivotne diagnozy. Mam brata, ale ten na moju poziadavku, aby prisiel na tyzden pomoct, sa vytasil s genialnym napadom prestahovat otca ku nim (do zahranicia).

Mne pomaha sa z toho aj vypisat.

Online žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 23. března 2019 14:39
Reakce na Josefa:

žluťásek a ty male knihy (jaro, leto..) jsou obsahově stejné jako velké, nebo zjednodussene? Me prijde, ze se to nemuze vejit, ale na prvni rychlý pohled pres vylohu mi titulka prisla stejna :) 

​Jsou úplně stejné, jen rozdílný formát. V té menší verzi vyšlo jaro, léto, podzim, zima, bez noci. 

Kupodivu je to krásně vidět vše i v té menší verzi. Pro šílence jako my bych ideálně doporučila obě verze :) doma si denně prohlížíme ty velké, malé beru třeba do MHD nebo je strčím synovi do ruky když vyšiluje u přebalování. 

Na několika mateřských blozích jsem četla hezké srovnání, kdyžtak dohledám. 

edit: třeba tady http://www.maminkoutek.cz/2019/02/cteni-srovnani-jaro-leto-podzim-zima.html

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 23. března 2019 16:44
Ještě k Jaro, Léto..... Noc se odehrává rok po Létě, koťata, co se narodila v Podzimu jsou už velké :-)
Online žluťásek
Avatar
7626 příspěvků moje polička 23. března 2019 17:03

brrr jo, přesně toho jsme si večer všimli! Ty knihy jsou geniální, tolik detailů. 

Můj cíl je teď zjistit vše o Oskarovi. V Noci na na nádraží plakát, možná to není cvok, ale nějaký umělec! :)

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 23. března 2019 17:19

DrowRanger niežeby to pomohlo tvojmu problému, len som si uvedomila, že k nám starí rodičia malej vôbec nechodia. Svokrovci ani moji rodičia za celú dobu, čo je malá na svete, neboli u nás na návšteve ani raz, vždy chodíme my k nim, tým pádom prispôsobujem čas návštevy dieťaťu, tak aby to vyhovovalo jemu. A vyzerá, že tento systém je fakt prínosný pre všetky strany

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 23. března 2019 20:31

betsey já bych teda vůbec takovou frekvenci návštěv nezvládla... když jsem měla malé děti, tak se rodiče naopak snažili pomoct, pozvali nás třeba na oběd, pak procházka a domů.. a to jsem k tomu nepracovala. vůbec si to neumím představit, navíc jsi DrowRanger poměrně krátkou dobu po dost těžké operaci, jako fakt nechápu. když na vás neberou ohled sami, tak si asi budete muset ten pořádek prostě zjednat. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 23. března 2019 20:54

betsey k svokrovcom chodíme cez víkendy tak ako píšeš, ale bývajú bližšie a fakt je s malým jednoduchšie prísť na 2-3 hodinky a potom prísť zas domov, kde má svoje veci a je tu zvyknutý. K mojim rodičom musíme cestovať na víkend a teda je to boj, už odhliadnuc od balenia syn tam je veľmi preťažený, pokoj mu neajú a mám veľký problém ho u nich vôbec uspať inak než v nosiči, hojdáme tam na fitlopte a fakt po víkende s nosičom a fitloptou som si minule myslela, že mi vyskočila platnička na chrbte...Naši teda ak majú chuť prídu ku nám, vždy sme sa nejak dohodli, aj vtedy, keď sa syn strašne bál iných ľudí. A syn okrem toho lepšie znáša, keď je vo svojom prostredí ako v cudzom (+ tu mám možnosť pohodlne ho uspať v hačke, nakojiť, prebaliť tam kde je zvyknutý atď.). Svokrovci nás chodievajú pozrieť aj cez týždeň, ale je dosť náročné to skĺbiť, keďže pracujú oni aj my...

viktorka_od splavu fyzicky už som úplne fit (ak teda nerátam únavu a chrbát, ktorý dostáva zabrať), mne proste príde, že moja mama si neuvedomuje to, že ja popri malom ešte aj pracujem, že ak je taká blbá noc ako bola včera (a vlastne posledný týždeň každú noc), tak pre mňa návšteva znamená nutnosť ukrojiť z času na úkor spánku alebo práce (nehovoriac o tom, že tu musím trochu popratať, občerstvenie som teda už vzdala, maximálne urobím kávu/čaj a nasypem na tanier niečo malé...) a teda myslím, že mi neverí, že malý naozaj potrebuje taký režim, ako vravím.

Offline Josefa
Avatar
příspěvků moje polička 23. března 2019 20:56

žluťásek diky, ja kupuju postupně ty velké. Rikala jsem, si jestli by ty male nebyly praktičtější, ale zase tolik necestujeme ted tak u nich zustanu. A manžel by to bez brejli asi nedal :) Jaro zatim slabsi, protože tam neni bagr! :) 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 23. března 2019 21:06

DrowRanger no a nedali by sa uťať tie návštevy svokrovcov cez týždeň? Fakt máte toho veľa, snáď to musia pochopiť, keď bude malý väčší, zasa to bude jednoduchšie, ale teraz by si hádam mohli vystačiť s návštevou cez víkend. Ja ani nepracujem zďaleko toľko, čo ty ani nemáme psa, ale z toľkých návštev by som bola vyšťavená, a to je moje dieťa bezproblémové slniečko (okrem nočného spánku teda). A z tvojich príspevkov som pochopila, že ty si vyšťavená tiež

Offline Mrakoplas
Avatar
8812 příspěvků moje polička 23. března 2019 21:25

DrowRanger ty máš extrémne nárocne babatko, ja by som asi tiež niekomu neverila, že také existuje, keby si to sem nepísala. By ma zaujímalo cim to je spôsobené, ale pochybujem, že to je predmetom nejakého výskumu  Pediater na to asi nič, čo?

Online Pinot Noir
Avatar
24497 příspěvků moje polička 23. března 2019 21:39

DrowRanger betsey   viktorka_od splavu  K nám chodí tcháni taky několikrát týdně, nemůžou bez vnoučka být déle než dva dny :) Ale vždycky se samozřejmě předem domluvíme, kdy se nám to hodí. A přestala jsem to úplně pojímat jako návštěvu, už před časem jsem jim řekla, že vědí, kde jsou skleničky a kde se pouští voda, a žádné občerstvení nechystám, čas využiju většinou k vaření nebo úklidu. Kromě toho se občas domluvíme na opravdové návštěvě s vínem, kávou a zákuskem, kdy je doma i muž. Od té doby, kdy jsem jejich přítomnost tady v pracovních dnech přestala brát jako návštěvu, které je třeba se věnovat, se mi velmi ulevilo. Ale samozřejmě to jde proto, že i oni to tak chápou, přišli prostě za vnukem, neuráží se, nic ode mě nečekají, nechají mě dělat si svoje. A druhý předpoklad tohoto stavu je fakt, že syn je s nimi strašně rád, nemůže se jich vždycky dočkat. 

Tím chci jenom říct, že časté návštěvy nejsou vždycky zlo. V případě DrowRanger bych ale takhle časté navštěvování fakt zrušila. Obětovat čas na spánek nebo práci, to bych se teda mohla vy....! 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 23. března 2019 21:46

Pinot Noir ono když to máš jako formu hlídání (jdeš si po svým a oni ti zabaví dítě) je to něco jinýho... pokud ale musí dítě před nimi ještě bránit a schovávat ty bláho dávno bych se z toho zhroutila

ještě taky bude rozdíl, když máte velkej barák kde se dá schovat vs malej byt kde neni k hnutí

Online Pinot Noir
Avatar
24497 příspěvků moje polička 23. března 2019 21:58

viktorka_od splavu Myslím, že hlavně je to v lidech. Oni jsou taky se synem třeba celou dobu v obýváku, který máme spojený s kuchyní, kde já vařím. Občas spolu něco prohodíme, ale fakt se nezlobí, když s nimi nesedím a nepovídám si. Mám prostě štěstí, něco jsme si museli vyjasnit a občas mi něco zvedne tlak, ale jinak jsou prostě babička s dědou zlatí, je mi DrowRanger strašně líto, když čtu, že její nejbližší mají tak málo pochopení.