Pravé české i světové peklo

01. prosince 2016 11:05
Offline Bledule
Avatar
4688 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 19:02
Reakce na žluťásek:

Nejmenovala se náhodou Fran Fine? 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 00:00
Reakce na Bledule:

Nemusím chodit daleko. Naše sousedka na patře, kdysi, bydleli ve dvoupokojáku a ona byla úplně šílená na pořádek. Pro mou matku byla vždy nedostižný vzor.

Manžel a děti museli přes den sedět na jedině zemi, protože na gauči měla naklepané leskimo (modří vědí..) Kromě obýváku měli ještě ložnici, taktéž na posteli s leskimem. Kluci si mohli hrát na zemi, okolo manželské postele. A bacha na leskimo!

Večer šli rodiče do ložnice a kluci spali v obýváku na rozkládacím gauči. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 12:21

Ja sa čudujem čo všetko na mňa vyskočí na tom youtube. No ale dnes sa mi ani nechcelo veriť. Youtube mi na základe neviem čoho hodil na úvodnú stránku video neplnoletej slečny, ktorá má anorexiu a chcela spáchať samovraždu. Slečna sa usmieva do kamery a veselým hlasom hovorí, že dnes jej musia amputovať 3 prsty na ruke. Pridala aj ďalšie video, kde jej amputovali aj štvrtý prst. Najhoršie je, že ju rodičia pred a po zákroku natáčali, úsmevy do kamery, detailné zábery po amputácii. Pýtam sa, je to normálne???

Offline Allysa
Avatar
553 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 15:36

Teda, tohle vlákno to fakt vzalo zvostra, to už je možná spíš Těžkej kalibr :)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 21:18
Reakce na paktofonika:

to je tahle

uplně 100% jsem před nějakou dobou viděla video, kde vychvaluje, jak se stala vegankou a jak může jíst kolik chce...ach jo :-(

Tu pohodu jí nevěřim

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 23:05
Reakce na Potrefenáhusa:

Věřte. Děvče má radost, že váží zase o trochu míň.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 03. prosince 2016 23:24

mozna je rada,ze to přežila (pokus o sebevraždu)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 04. prosince 2016 17:22
Reakce na Potrefenáhusa:

Ja jej to tiež neverím, ale ja niesom odborník. Len či je dobré to zverejňovať na youtube? A ešte jú podporujú aj rodičia. Komentáre na youtube sú častokrát veľmi drsné a dokážu ublížiť. Jednoducho to nieje dobré prostredie pre nevyrovnanú slečnu.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 04. prosince 2016 17:30
Reakce na paktofonika:

Obecně: Anorektička má tak posunuté vnímání, že se opravdu může radovat. Kostnatá mrtvola je v jejích očích lepší, než ten živý tlusťoch, jakým se vidí být. Ale nějak nemám odvahu si to pustit.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 05. prosince 2016 07:31
Reakce na Sweet Potato:

To máte určite pravdu. Keďže sa tejto problematike nevenuje, a chvalabohu nikto v mojom okolí tím netrpí tak som sa na to nepozrela z pohľadu anorektičky. Každopádne slečna tvrdí, že je zdravá a chorobu porazila. Čo je fakt super a aj chápem že chcela ukázať svetu svoj príbeh. Ale niesom si istá či je youtube to správne prostredie pre niekoho kto si nedávno prešiel anorexiou. Ja som dosť citlivá, až precitlivelá by som povedala, a keď čítam niektoré komentáre čo sa tam objavujú... 

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 06. ledna 2017 15:23

Narazila jsem na článek o nakupujících v pyžamu v britském Tescu. Diskuze je fakt výživná.

"Můžu si chodit, v čem chci."

"Do krámu chodím nakupovat a ne čumět po lidech."

Upřímně doufám, že tento módní trend k nám nedorazí (ostatně už jsem o něm četla před několika lety), protože neumím nakupovat, aniž bych okem zavadila o jediného dalšího zákazníka. Na cizí pyžama zvědavá nejsem.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 06. ledna 2017 15:39
Reakce na coralline:

Já  nejsem zvědavá ani na cizí zaříznutý kalhoty/odhalený tlustý pupky/zanedbaný nohy v sandálech a podobný lahůdky... a je mi to platný jak mrtvýmu zimník.

Totiž jakej je rozdíl mezi výše zmíněným a pyžamem? Ano, je to oděv na spaní. Ale jiný kousky oblečení, běžně k vidění, rovněž nejsou nejvhodnější (leda tak do popelnice). Tak kde bude ta dělící čára?

A co hnusný ksichty?  Nemytý vlasy? 

Ne že bych skákala radostí, potkám-li někoho v pyžamu... ale jsem tak nějak názorově rozpolcená 

"Supermarkety Asda prohlásily, že je jedno, co si zákazníci oblečou, hlavně, že na sobě něco mají." 

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 06. ledna 2017 15:45
Reakce na barbucha:

Z tohohle hlediska je to samozřejmě jedno

Ale když si člověk oblíkne cokoli, co se běžně nosí na veřejnost, byť to dopadne špatně, tak je tam aspoň nějaká snaha. Jít rovnou v pyžamu je prvoplánový buranství a naprostá rezignace.

Offline Emerald
Avatar
2588 příspěvků moje polička 06. ledna 2017 15:50
Reakce na coralline:

Co v Tescu, ale někteří rodiče v tom občas chodí do školy. Nedávno ředitelce jedné školy došla trpělivost a zakázala to - když děti musí nosit uniformu, tak rodiče přece nebudou chodit v pyžamu nebo v těch plyšových kombinézách. U nás ve škole jsem vídala maminku, která bydlela vyloženě za rohem a chodila zásadně v županu a trepkách. Poslední 2-3 měsíce už chodí oblečená celkem normálně, ale nevím, jestli to mám přičítat nějakému osvícení nebo spíš chladnějšímu počasí.

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 06. ledna 2017 15:57
Reakce na Emerald:

A pak v tom pyžamu, ve kterým vymetli půl města, vlezou zpátky do postele  No proti gustu...

Nebo je to sofistikovanější a mají speciální pyžamo "na ven"?

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 06. ledna 2017 17:16

O těch pyžamech myslím mluvila i Barbyl, že je to v Austrálii normální :-)

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 06. ledna 2017 17:37

Já jsem asi konzerva ze všech nejkonzervovatější, mně by nenapadlo vylézt v pyžamu dál než na dvůr, kam není zvenčí vidět. Ale měla bych se nad sebou zamyslet, roky perzekvuju manžela, aby se, kdykoliv jde z baráku ven, převlékal aspoň do džín a teď občas slyším - vidíš to? Tepláky! A tenhle má taky tepláky! A tamten taky! A já nesmím! To je nečestné a nesportovní! Tak jsem mu řekla, že jestli chce chodit v teplácích do obchodů, ať si tam v nich chodí beze mne. Já tuhle módu tepláků a pyžam a já nevím čeho všeho na veřejnosti nějak prostě nemusím. Konzerva, no.

Offline Vilemina
Avatar
2268 příspěvků moje polička 06. ledna 2017 17:46
Reakce na Torrah:

Hlásím se do klubu konzerv, se mi ty tepláky strašně nelíbí! A u nás na malomeste navíc jsou k viděni typy " čím víc pruhu, tím víc Adidas". Ale pravda, pyzamo jsem nepotkala 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 06. ledna 2017 17:47
Reakce na Torrah:

To není konzervativnost.

Tomu se říká soudnost.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 06. ledna 2017 17:48
Reakce na Torrah:

A přitom to není až tak dávno, kdy i jít v džínách by bylo společensky nepřijatelné. Vrchol odvazu bylo, když pánové povolili kravatu. Tepláky, obávám se, už nejsou jen módním výstřelkem, který zase přejde. A teď už i pyžamo? Sakryš, to je fofr. Co nás čeká dál?