Pravé české i světové peklo

01. prosince 2016 11:05
Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 12:52
Reakce na Bledule:

Sváteční salón většinu času zakrytý bílýma lajntuchama?! To je jak za časů otce Kondelíka. Tenkrát to možná mělo své opodstatnění kvůli údržbě, prach z kamen a tak.

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 12:59
Reakce na Sweet Potato:

Ja to pochopila tak, ze je skutecne oddaji, ale je mozne, ze je to jen jako. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 13:04
Reakce na Friga:

Asi to tedy možné je. Ale myslela bych, že u sňatku musejí být dodrženy určité zákonné náležitosti. A vědět, s kým ho uzavírám bych mezi ně řadila. No, asi ne.

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 13:12
Reakce na Sweet Potato:

No, bílé lajntuchy asi ne, ale když by tam pustili běžný provoz, tak by se jim pokrčily naškrobené dečky, pomačkaly nadýchané polštáře, někdo by pohnul záclonou nebo zašpinil ubrus. Do takových pokojů se pouštěly jen vzácné návštěvy a pokoj musel být pořád v pohotovosti připravený.

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 13:14
Reakce na Bledule:

Když o tom tak přemýšlím, ono by nebylo špatné, mít doma aspoň jednu místnost (ideálně s vlastním vchodem), kam bych mohla bez přípravy vpustit i neohlášenou návštěvu.

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 13:18
Reakce na Sweet Potato:

Kdyz jsme se s manzelem brali, tak se nas nikdo neptal, jestli kuprikladu zname zdravotni stav toho druheho. Jen jsme predem dosli na urad, tam jsme vyplnili zadost o snatek, kam se pisi jen osobni udaje,  jestli se chceme brat na urade nebo v kostele a dohoda o prijmeni, a ja dodala potvrzeni z CR, ze jsem svobodna. Pred samotnym obradem si zkontrolovali nasi totoznost, pak nas oddali, stacilo rict finsky chci. Ani se nic nepodepisovalo (jen ta zadost predtim).

Offline dzizisketa
Avatar
7449 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 13:21
Reakce na Friga:

A to si na beremku stěžují, že český obřad na radnici je neosobní, LOL :D

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 13:57
Reakce na Sweet Potato:

Sváteční salón většinu času zakrytý bílýma lajntuchama?! To je jak za časů otce Kondelíka. Tenkrát to možná mělo své opodstatnění kvůli údržbě, prach z kamen a tak.

Kondelík nebo BettyMcDonald - bylo to u paní Kettlový, kde se běžně brodili šíleným humusem, ale "salon" byl bez poskvrnky (neb se nacházel za setrvale a pevně zavřenýma dveřma)?

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33718 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 14:02
Reakce na barbucha:

já si parádní pokoj pamatuju od babičky - byl to velkej dům s hospodářstvím, kde ten parádní pokoj ani žádné využití neměl, žilo se ve velký obytný kuchyni, kde se topilo a spát se chodilo do ložnice a do dalších pokojů. Ne že bysme tam jako děti měli zakázanej vstup, ale prostě se tam nic nedělo, takže i ty křesla byly myslím něčím přikrytý.

 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33718 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 14:02

ale jinak v dnešní době mi to přijde silně úchylný.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 14:22

Tady máte kombinaci pekla všeho druhu. V parádním salonu!

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 14:28
Reakce na barbucha:

Jakože vystajlovaný obýváček, Prostřeno a Ortel v jednom? 

To nasvícení malůvky na stěně!

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 14:46
Reakce na barbucha:

To nemůže být opravdové, že ne?! Tam je totiž úplně všechno, i triptych nad gaučem!

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 15:08
Reakce na Sweet Potato:

Doufám že ti neunikl hajzlpapír v konferenčním stolku!

Offline siouxsie
Avatar
688 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 15:19

ta kombinace pirátské lebky se znakem lva je vražedná! už jen chybí aby tak byla nazdobená i ta perníková srdce na poličce...

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 16:08
Reakce na barbucha:

fuj, musela som sa ísť skľudniť do vlákna design a architektura

Offline Wanda von Dunajew
Avatar
1145 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 16:30
Reakce na barbucha:

Tak hajzlpapír bol už na mňa moc!  Nechcem asi ani vedieť, čo s ním v obývačke robia...

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 17:02

Znala jsem jednu paní, která vlastnila byt 3+1, který ale nevyužívala, aby se neponičil a žila s dětmi u rodičů. Děti, dokud byly malé a jedly nezpůsobně, údajně nechávala jíst ve vaně. Na všech gaučích byly přehozy a igelit, aby se nic neumazalo. Na návštěvě jsem tedy nikdy nebyla, znám to jen z vyprávění jedné její blízké kamarádky, která byla i naší rodinnou známou a kamarádkou.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 17:23

No co by s ním dělali. Jsou to slušný lidi a vědí, jak se chovat! Po každým pivku (z tý plastový lahve ) si s ním utřou bradu!

A taky maj hezkej ubrus. Inu, honorace.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 02. prosince 2016 17:53

Já se šla uklidnit do "Chlupáčů".