Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 29. února 2020 15:05

Luna To že přijdeš o kamarádky v nějaké situaci, kdy je nejvíc potřebuješ, to nechápu. Spíš naopak bych se snažila víc tu kamarádku dostat mezi lidi, bavit se o něčem jiném než nemoci, ale i o ní...prostě doufám, že to tak třeba na srazu bylo

Kdysi mi vykládala jedna kolegyně v práci, že se s ní přestalo spoustu známých a kamarádů bavit, když řešila nevěru svého manžela a rozváděli se. A ne proto, že by to byli kamarádi manžela nebo se museli rozhodnou mezi nimi. Prostě jako by to bylo nakažlivé. 

Offline Samantha
Avatar
1766 příspěvků moje polička 29. února 2020 15:18

Možná ty lidi z okolí prostě jen nechtěj působit dotěrně. Nebo "senzacechtivě". Je těžké vědět, co ten člověk zrovna v danou chvíli potřebuje - klid a soukromí... někdo nechce být litován... 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 29. února 2020 16:39

Počas ťažkého obdobia mojej mamy, keď už v dosť vysokom veku bojovala s rakovinou, som jej nerozumela, že sa snažila diagnózu tajiť pred susedmi a známymi. Uzatvorila sa a upadala na duchu. Asi musela  pravdu prijať a zmieriť sa s chorobou. Dennodenne som ju povzbudzovala a presviedčala, nech bojuje a nech to nevzdáva. Stálo ma to veľa síl, dokonca aj dočasnú stratu vlastného zdravia, ale som šťastná, že je medzi nami a naše puto sa ešte viac znásobilo. Má 82 rokov, je vyliečená a uvedomujem si, že je veľmi dobré, ak má každý človek s takouto diagnózou okolo seba rodinu a priateľov, ktorí ho ťahajú do bežného života, hoci to v prvej fáze odmietajú. 
Ako je možné, že niekto s takouto diagnózou stratí priateľov? A prečo?  Toto mi hlava neberie, nechápem, nerozumiem tomu.

 

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 29. února 2020 16:51

Renusatko mě se stalo totéž, rozvod je asi podle mínění některých nakažlivý. Kamarádky se dal scházely, akorát me zapomněli pozvat. Dozvěděla jsem se mimochodem.

Pak mi zavolala ségra ( asi na popud mámy), že jako chápe, že jsem sama, že by mohla se mnou třeba houby v sobotu ráno, protože jinak se musí věnovat příteli. Tak jsem poděkovala, ze v sobotu ráno žádný problém nemám, buď spím nebo jedu na vylet na celý den. 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 29. února 2020 17:42

continuity Já vim, že to nebylo jádro sdělení, jen na tebe navážu - tady ta výmluva 'musim se věnovat příteli' mi přijde děsně ujetá 

jinak by mě nenapadlo se stranit někoho mně blízkýho, jen protože se mu rozpadl vztah. O nemoci ani nemluvě. Pravda, že já se o svejch chorobách taky nijak spont. nešířím, ale kdyź se mě kamarád cíleně zeptal, tak sem mu to řekla, on měl pár dalších dotazů a pak sme plynule přešli na další témata.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. února 2020 17:50

přiznávám, že se mi hrozně moc nelíbí velmi krátké výrazně nalakované nehty. jakmile nehet nepřesahuje konec prstu a je nalakovaný rudě, vínově, nedejbože černě, tak to podle mě dělá hrozně škaredou ruku.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 29. února 2020 17:52

Jiná Realita čoveče já to vidim až naopak, červený nehty se mi líbí jedině krátký, max s milimetrovym přečuhem

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. února 2020 17:53

Mutziputzi no mně se líbí takové akorát. nemyslím 5 cm drápy, ale právě ten mini přesah.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 29. února 2020 17:55

Jiná Realita obecne se mi nelibi na zene, kdyz nehet nepresahuje, at uz s lakem nebo bez. ale pokud jsou nehty vyrazne nalakovane, tak prave jen o kousek-souhlas s Mutziputzi . 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. února 2020 17:55

Mutziputzi hele, takhle nějak jo.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 29. února 2020 17:56

Jiná Realita  moc

tan palec je tak akorat. ale ta ruzna delka.. to jsou nejaky doopravovany umely ne?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. února 2020 17:56

Mutziputzi ale tohle fakt ne, přijde mi to jak když si dítě namaluje nehty fixou, nemůžu si pomoct.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. února 2020 18:01

nebo tohle, mně to přijde, že to udělá taková...kopejtka, neproporčně malé plošky výrazné barvy.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 29. února 2020 18:01

Jiná Realita No já ty kratky lůžka mám a dlouhý nehty, byt jen o par mm přesahující prst, jsou fakt docela dost hnusny, to mi věř.za mě jsou kratky nalakovany nej, to na ty spodní fotce mi přijde vyloženě gut

a čím tmavší barva, tím kratší nehty to chce, podle me

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 29. února 2020 18:01

Ounz no tak hlavně si to umím představit jako výmluvu na víkend, ale na půl roku?

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 29. února 2020 18:02

continuity Právě..

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. února 2020 18:02

třeba tohle mi přijde jako ideálně akorát.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. února 2020 18:05

Potrefenáhusajá mám zas široké, jako fakt hodně, i když mi nehet lůžko přesahuje, tak je to pořád čtverec (jinak by to byl ležatý obdélník, hlavně palce) - proto jsem si nikdy nehty výrazně nelakovala, vypadalo to směšně.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 29. února 2020 18:06

Jiná Realita 

mne se kratky libej víc - já třeba nesnesu, když se při mytí rukou řežu nehtama do dlaně

navrch já abych měla takový, musela bych mít umělý, což asi většina holek s tema jakoze osklivejma nechce

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 29. února 2020 18:08

Jiná Realita No podle mě je to hodně i o zvyku,

většina lidi si myslím takový detaily jako moc široký nehty apod.zas tak moc nezkoumá, pokud to není nějaká palicka s pulcentimetrovym nánosem gelu apod.