Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 02. března 2020 01:13
Reakce na continuity:

slniecko opatrne, aby ho dievcata nechceli vymenit za Caputovu.

ok, už som dobrá....;)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 02. března 2020 09:54

přiznávám, že se ze své centrály světa na zlínsku, poučena zde moudřejšími, opravdu usilovně snažím apelovat na vládu, aby kvůli něčemu, co svými dopady zdaleka nedosahuje každoroční chřipkové epidemie, neblba, a nezakazovala lety z itálie protože předtím věděla, co dělá, a proto by to teď , po týdnech šíření, už nepůsobilo smysluplně a systematicky. navíc sem stejně všichni jezdí autem.

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 02. března 2020 09:59

Jiná Realita Jenom co se týká letů....můj muž se vrátil v neděli z Asie, přiletěl do Vídně. Říkal, že v Tokyu (před týdnem) měřili všem teplotu, ve Vídni (po přímém letu z Japonska) nikomu....

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 02. března 2020 10:01

Jiná Realita Z Lombardie, jestli dobře čtu a myslim, že je celkem jasný mezi kolik lidí se virus dostane během letu a mezi kolik během jízdy. Proč máš furt tendenci hledat co kdo dělá ale úplně blbě podle tebe?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 02. března 2020 10:03

Garfie Já zas vím, že disciplinovaní čínští studenti píšou z Číny odkud nelítaj přímý lety svým vyučujícím, že aby neměli problém, tak přiletí jinak, přes Dubaj a podobně))

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 02. března 2020 10:06

Mutziputzi já nic nehledám.

mně se tu před pár dny posmívali, když jsem napsala, že mi přijde, že by ty lety měli zakázat. je to prý směšné, protože vláda ví, co dělá. a je to směšné a zbytečné, protože stejně všichni jezdí auty.

tak proč to dělat teď? co se změnilo za tři čtyři dny? nic, akorát se potvrdily první případy tady, tudíž vláda potřebuje vypadat úderněji.

já ten pocit, že vláda ví, co dělá, nemám. mám pocit, že nemá šajn, protože zatím nedokázala ani zaujmout stanovisko k tomu, jestli to je jen chřipka, nebo skutečný problém. za tím si stojím, ať si jinx myslí, co chce. tohle mi to jen potvrzuje. lety nezakázali proto, aby zabránili šíření, protože za těch pár dnů se to promořilo stonásobně, ale aby vláda vypadala, že dělá nějaké kroky.

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 02. března 2020 10:11

Mutziputzi A škola by je přijala? Protože třeba Palackého Univerzita v Olmiku pozastavila přesun studentů oběma směry, takže i kdyby přiletěli, Univerzita je nepřijme. Teď UP spolu s těmi čínskými spřátelenými univerzitami zvažují, že zavedou online výuku, včetně zkoušek na dálku. Už k tomu mají vyhrazenou učebnu. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 02. března 2020 10:12

Jiná Realita Já jsem přesvědčená, že to neni nebezpečnější než chřipka, talentovaný matematičky zde operují s procenty a promile smrtnosti, chřipka jako chřipka pro ně, akorát je prostě aktuálně lokalizovatelná oblast kde se to šíří nejvíc, to je rozdíl, tak proč tomu pomáhat. Za ty tři čtyři dny se počty změnily, nevim co je divnýho na tom, že i na to se zde reaguje.

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 02. března 2020 10:17

Mutziputzi prosimte a mohla bys nejvetsimu matematickemu antitalentu na svete nejak lidsky a jednoduse vysvetlit rozdil mezi smrtnosti a umrtnosti a ty cisla, o kterych jste tady debatovaly. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 02. března 2020 10:19

Garfie Vím, že v tom měli slušnej maglajz, některý číňani tady byli celou dobu, někteří přiletěli ještě než se to začalo řešit, další šli do "karantény" na koleje, nic zrovna exaktně koordinovanýho a plus ti co tam zůstali jsou snaživý a příletuchtivý.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 02. března 2020 10:23

Lamicka Smrtnost je podíl úmrtí z nemocí nakažených a úmrtnost je procento ze zemřelých na cokoliv, smrtnost má koronavirus větší než běžná sezónní chřipka, úmrtnost relativně nízkou, protože se to ještě tolik nerozšířilo. Srovnávat jeden parametr se nedá a celkově a obecně tvrdim, že spíšu umřu na chřipku než na koronavirus.

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 02. března 2020 10:27

Lamicka Čísla nesleduju, ale úmrtnost je obecná úmrtnost vzhledem k celkové populaci (kolik lidí v ČR zemře na chřipku, kolik na rakovinu....takže procento v celé populaci na tu danou nemoc), zatímco smrtnost je množství nemocných lidí, kteří na tu danou chorobu zemřou (jakože z tisíce lidí 200 onemocní malárií, z toho 10 zemře). 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 02. března 2020 10:34

Jiná Realita ten je taky z centrály?

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 02. března 2020 10:35

Mutziputzi Garfie super, dekuju, takhle polopaticky to uz chapu :)

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 02. března 2020 10:55

Uz me to sileni kolem koronaviru zacina desne srat. Pred chvili jsem absolvovala telefonat s clovekem z jedne nemocnice a uz mi prisel na pokraji pdsychickych sil. Ten jindy bodry chlapik mluvil potichu a zkrousene... od rana mu volalo asi 40 novinaru, kteri chteli vedet vysledky testu, ktere budou dnes po poledni (ja volala kvuli necemu jinemu!:D). Vsichni magorime...

Offline Mohučanka
Avatar
6407 příspěvků moje polička 02. března 2020 11:56

Mutziputzi Garfie já vám též děkuju za srozumitelné vysvětlení.

razorblade já jsem na naštvání rezignovala a řeším palčivější problém. Já i manžel máme nařízenou HO, i když jsme nebyli v zasažených regionech, ale máme jen jeden pracovní stůl!!! Asi o něj budeme muset metat los

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 02. března 2020 12:04

Mohučanka Nebo směnný provoz!  

Můj muž zahájil karanténu tím, že se rozhodl, že konečně vymalujeme, takže on je hrdina a já tady ke své běžné práci (pracuju z domu) chodím jemu v patách a uklízím co kde odpadne.... Naštěstí mu za chvíli začíná videokonference, potřebuju pauzu!!! Já naštěstí můžu pracovat i ze sedačky...

Offline razorblade
Avatar
8201 příspěvků moje polička 02. března 2020 12:07

Mohučanka kdyby uz bylo hezky a clovek mohl pracovat treba na zahrade nebo na balkone, co? :) ale je vtipny, ze mate narizenou home office, ale do obchodu si urcite normalne muzete zajit... mam pocit, ze cesko se od vcerejska uz fakt postavilo na hlavu

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 02. března 2020 12:10

razorblade No jo, nařízený HO není karanténa :-) Manžel to má taky tak, přiletěl z oblasti, která není hygienou zařazená mezi "krizovými", ale koronavirus tam pochopitelně je. Takže karanténu od lékaře nařízenou nemá, ale v práci se ho bojí...myslím že continuity to má dokonce tak, že přijeli celá rodina, ona je doma s dětmi a manžel chodí normálně do práce? 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 02. března 2020 12:30

razorblade 

Já se nedivím, že to už zdravotníci nedávaj. Hlavně kdo má vydržet ty kecy... k žertovnýmu telefonátu minulej tejden přibyla dneska tetina, sedící v čekárně v respirátoru, černejch brejlích(dobrá profylaxe!) a rukavicích, která byvše vyzvána dovnitř skočila nejdřív k recepci, kde se hlasitě domáhala po nebohejch holkách informace, kdo z oddělení byl poslední dobou v Itálii.

Jak to že to nevíte?! ječela na ně ta zjevně bejvalá domovní důvěrnice.