Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 25. února 2020 06:43

continuity Mně nejde o nakažení, to je mi jasný, že se stane záhy kdekoli, ale o ty operativní restrikce a problémy s logistikou všeho druhu s tim spojený.

Offline stes
Avatar
7366 příspěvků moje polička 25. února 2020 07:20
Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 26. února 2020 10:02

Přiznávám se, že nesdílím všeobecný nadhled napříč vlákny a mám obavy z korovonaviru a paniky, která dle mého názoru nejspíš vypukne i v ČR. 

Bojím se o mámu i o tchyni (obě dost nad 70, se zdravotními problémy), takže jsem koupila respirátory a zvýšila zásoby potravin, které nakupuji i běžně, jen v menším množství. Takže máme doma několik kilo jasmínové rýže, kuskusu, těstovin, mouky, čočky, oleje a v mražáku fazolky, hrášek, brokolici a špenát. I kdyby byl klid, tohle všechno za pár měsíců stejně sníme.

Jestli něco můžu udělat, třeba jen pro svůj dobrý pocit, tak to udělám.

A nejsem spokojená s přístupem a informovaností vlády a státních úřadů. Místo relevantních informací, jaká jsou přijata opatření v případě propuknutí epidemie či pandemie nebo v případě uzavření státních institucí, výpadků v zásobování, apod., nás krmí reportáží, jak na brněnském letišti bude u příletů z Bergama přítomen lékař. Směšné.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. února 2020 13:02

Alena_In ono je naprosto směšné všechno to jejich opatření, pokud se neuzemní letecká doprava.

prakticky každý nový případ a nová oblast je od někoho, kdo přiletěl odněkud, kde už virus je.

buď by tedy měli přestat panikařit a hrát si na "boj proti koronaviru", nebo, pokud je koronavirus skutečná hrozba, se měla jako první zakázat letecká doprava. všechno ostatní měla být až následná opatření. k čemu zavírají školy a muzea, když první zjištěné případy v zemích, kde zatím nebyl virus zjištěný, byly vždykcy přiletivší turisté.

Online continuity
Avatar
33726 příspěvků moje polička 26. února 2020 13:10

Jiná Realita ona by letecka dopravě uzemnit šla, jenom by někdo musel řešit ty skody. A to se nikomu nechce. Si vem, kdyby vám zavřeli na mesic firmu, co to bude pro vás znamenat, zaměstnance máš doma v karanténě nebo na překážkách, platit to někdo musí a stát se zatím netvářil, že by to byl on. Aerolinky balancují na hraně už kvůli těm uzemněným MAXum, tohle bude tak jako tak pro mnohé z nich hřebík do rakve. 

První analýzy, co ty karantény udělali s čínskou ekonomikou už vyšly a to nejsme ani zdaleka na konci. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. února 2020 13:14

continuity ale já to naprosto chápu.

ale buď tedy virus je nebezpečný a potom není co řešit, protože následky jeho rozvlečení úplně do celého světa během týdne letadly bude mnohem horší katastrofa, než uzemnění dopravy. nebo je to celé jen takové "hrajeme si na to, že něco děláme, aby nám to pak voliči nespočítali u voleb". 

prostě všechna "opatření", co se dělají, jsou zbytečná a je vlastně zbytečné na ně mrhat prostředky. když nechávají lidi létat, proč je obtěžovat karanténami, které stejně nejsou účinné. je to jen absurdní a drahé divadlo.

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 26. února 2020 13:17

Jiná Realita Vždyť polovina (minimálně) lidí jede z dovolené autem. Co by ta letecká doprava vyřešila?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. února 2020 13:22

Pinot Noir no třeba by nebyl první nakažený v jižní americe (přiletěl z itále), ve všech zemích, kde se objevil poté, co lidé přiletěli z íránu...kdyby se zrušilo veškeré dopravní spojení alespoň s částí číny, tak by nebyl v tom iránu, kde ho přiletěli z číny...a tak dále.

roznáší se to letecky. než by sem někdo přijel autem z té číny, dost by trvalo. i ve francii to myslím bylo z číny.

nebyl by ten primární impuls, kterým se to potom roznáší těmi auty. nebo by se postup opravdu výrazně zpomalil.

samozřejmě teoretizuju. je mi jasné, že s ohledem na ekonomiku tohle neudělá nikdo.

ale teoretizuju s ohledem na představu, že by koronavirus byl jiný virus, nějaký, který zabije třeba 30% nakažených. to by byl hukot. a než by se rozkejvali uzemnit letadla, byl by všude, pokud by taky vypukl v číně. nebo by se objevil v tom miláně.

a postup by byl úplně stejný. nejdřív by směšně zavírali školy, divadla a po letišti by dramaticky pobíhali lidé ve skafandrech a měřili teplotu. 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 26. února 2020 13:38

Jiná Realita Já si myslím, že karanténa už teď nic moc nevyřeší. Jen u nás ve firmě je na patře 8 lidí. Z toho dvě kolegyně se vrátily z Itálie a 3 z Asie. Ještě to není ani týden, ale za tu dobu už se potkaly jen v práci se stovkama lidí. Manžel od jedné doktorky, co přijeli z lyží v Itálii, má teplotu a kašle...však má chřipku, ne? Tady už to může mít lidí, jen se to ještě neví. Karanténa kolem jednoho, kde se to náhodou zjistilo je a kolem jednoho, kterej to netuší třeba není. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. února 2020 14:46

Renusatko a co teprve vtipný vynález zvaný domácí karanténa.

v té je teď docela už nemálo čechů. zajímalo by mě, jak probíhá. na letišti jim řeknou "běžte do domácí karantény". tam se dopraví...čím? taxíkem? busem? mhd? mám takové nepěkné tušení, že izolovanou sanitkou asi ne. nakonce proč taky, když zrovna přiletěli plným letadlem.

a jak si opatřují jídlo? opravdu nevychází z domu, aby neumřeli hlady (protože odněkud přiletěli, tudíž asi doma zrovna zásobení nebudou).

samé otázky.

Pinot Noir 

s tím souvisí ještě jeden důvod ohledně těch letadel - když jede rodina na hory autem, jede v podstatě izolovaně. teda zastavuje na benzince, ale pořád je to neskutečný nepoměr. když letí někdo kamkoli, tak letí v uzavřeném prostoru se stovkami dalších lidí a proudící klimatizací. a předtím a potom stojí v hale s tisícovkami lidí, také s proudící klimatizací.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. února 2020 15:25

Jiná Realita A co treba ze kdyz pojedou jednou mhd, nakazi treba 100 lidi, ale kdyz nebudou v domaci karantene a budou dalsich 14 dni jezdit mhd, nakazi jich 2x100x14? Plus exponencialni nasobek? Cili nez delat neco ne 100%, je to stejny jako vubec nedelat? To nevim no

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 26. února 2020 15:27

Jiná Realita u nás dnes prebehlo na školách sčítanie deciek, ktoré strávili minulý týždeň (boli jarné prázdniny BA kraja) v zahraničí - teda hlásilo staršie dieťa. Zajtra zasadá bezpečnostná rada štátu, tak asi preto.

Offline Pinot Noir
Avatar
24498 příspěvků moje polička 26. února 2020 15:38

Jiná Realita To by se musel okamžitě po vypuknutí domluvit celý svět, no. Teď zakázat lety z Itálie neřeší nic.

Online continuity
Avatar
33726 příspěvků moje polička 26. února 2020 15:38

Na dennikn je rozhovor s hlavní hygienickou. Já mám taky jenom socka předplatné, takže vám to neodemknu. Ale už chápu, proč nejsou žádné koordinované akce.

Teď aktivně nevyhledáváme lidi, kteří přijeli, protože máme jen určité kapacity a musí v tom být určitá míra organizovanosti. Ale mohu vás ujistit, že krajské hygienické stanice spolupracují. Někteří jedinci se nám hlásí i sami. Důležité je šíření povědomí. Pokud byl někdo v rizikové oblasti, je na jeho osobní zodpovědnosti, jak se chová. Když pak na sobě pocítí první příznaky respiračního onemocnění, měl by zavolat svému lékaři a říct mu, v jaké byl destinaci. Poradit může i příslušná klinika infekčních onemocnění. Není dobré jít do čekárny, ale nejprve zavolat a domluvit se na schůzce.

Celé je to v tomto duchu a čím dál tím lepší. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. února 2020 15:40

continuity Ja fakt nevim co na tom chces lip koordinovat, nejak mi unika ten vas nalez diletantizmu

Offline rasaNori
Avatar
7736 příspěvků moje polička 26. února 2020 17:12

continuity muhehe ja sla dnes k dr cestou z obchodu domluvit pulrocni prohlidku male a na dverich byla velka cedule, ze kdo prijel z Italie a chrchle, tak at neleze do cekarny a vola z domu o info jak dal

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. února 2020 18:09

rasaNori A co je na tom?

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 26. února 2020 18:14

rasaNori Rozumné.

Offline razorblade
Avatar
8178 příspěvků moje polička 26. února 2020 18:15

Muj otec se chysta za tri tydny pracovne do slovinska a severni italie. Jelikoz mu za rok bude 70, byla jsem dneska vdecna, ze jsem se dostala k respiratorum, abych ho vybavila. Poslal me s tim nekam, ze nebude lidem delat saska

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 26. února 2020 18:19

razorblade Muj stejne starej je na tour de Stredni a Jizni Amerika na mesic, jsem na nej zvedava