Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 23. února 2020 12:25

V lednici vládne minimalismus, a takže i když ta lednice je malá, po většinu roku je poloprázdná - kostka másla, pár vajec, kimchi, parmazán, mozzarella, gouda, bílý jogurt, v mrazáku maximálně špenát a hrášek a syrová kuřecí křídla ukrojená z naposledy pečeného kuřete . A bílé víno. Jakkoli nemám čas nazbyt, každej den večer cestou domů vletím do jednoho nebo do pár obchůdků, naštěstí zavírají v osm nebo v deset. Ale když si představím, že by se z minuty na minutu zavřely všechny obchody a restaurace a další místa kde sehnat jídlo, nějakou dobu bychom určitě přežili. S několika baleníma těstovin, červené čočkou a belugou, s rýží, s nutelou, s medem, s pšeničnýma tortilama, olivovým a avokádovým olejem, se všema možnýma ořechama, čokoládou... by se to dalo vydržet aspoň týden, si myslím... co by mi chybělo jako první - sýry a zelenina. 

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 23. února 2020 13:42

domenica 

...mám to s jídlem/zásobami úplně stejně.

A hlavně bez másla, smetany, zeleniny, sýrů, vína, kávy, oliv a sušených rajčat neexistuju...

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 23. února 2020 13:45

Mně to online nepomáhá, je to spíš horší. Hlavně při nakupování v rohlíku, kam sice jdu s racionálním plánem, ale pak mám nákup za pár tisíc, kterej nevydrží ani do konce týdne, ale zato jsou v něm věci jako bio bezkofeinový kafe, fialovej květák, žlutá mrkev, mandlový mlíko a "želatinový" hadi bez želatiny z Marka a Spencera.
Na takový ty zásobovací nákupy musím do kamennýh krámu, kde tyhle kraviny nemají a kde jsem schopná se víc soustředit na nákup věcí na vaření.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 23. února 2020 14:19

Zina Hehe, tohle jsem na rohlíku vzdycky kupovala taky

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 23. února 2020 14:39

v lednici nemám nic. ale až teda přijde ten vir, tak zavřu dveře do obchodu a postavím k nim ozbrojenou hlídku! a jsem připravena. kdybyste pak někdo potřeboval zachránit, můžu vám po známosti pustit nějaký jogurt nebo pytlík rejže ;)

Online Lama_z_Lana
Avatar
6125 příspěvků moje polička 23. února 2020 15:24

přiznám se, že nakupování jídla je pro mě očistec a považuju to za nejotravnější věc ever. U mě to nevyřeší a ni ten rozvoz, protože brát to z regálů nebo klikat na to v eshopu, v tom já nemám rozdíl.

Jestli přijde apokalypsa, mám leda lednici plnou vína, tak budu aspoň veselá

Offline stes
Avatar
7365 příspěvků moje polička 23. února 2020 15:26

Zina jakykoliv online nakupy jsou horší, sice jsem od tech dob, co tak prakticky cokoliv nakupuju, ušetřila hafo času, ale peněz utracim nepomerne víc

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 23. února 2020 15:29

Zrovna dneska jsem říkala manželovi, ať je připraven kdykoliv vyrazit z práce na nákup, kdyby se snažili o karantenu, ze bude třeba rychle. Že mám v hlavě seznam trvanlivých potravin, tak ať mi zavolá jako těstoviny tu jsou, cocka taky, ale ať to nejime suchý, ze jo

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. února 2020 15:42
Reakce na Zarinya:

Karja tak to pak jo.

my se nejak presunuli od mame vsechno k nemame skoro nic.Strasne me nebavi nakupovani potravin.

​Ani mě to strašně nebaví a do zásoby nakupuju málokdy. Takže skoro každý den chodím nakupovat do jednoho z našich dvou vesnických obchodů. Hlavně potřebuju hodně ovoce, zeleniny a vždy nějaký sýr.

Co se týče paniky z viru ... ... no, už jsem toho přežila tolik, že mě ten vir jaksi nebere. Ale samozřejmě budu moc ráda, když k nám nezavítá. 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 23. února 2020 16:34

priznavam, ze zpravy o koronaviru ve mne vzbuzuji iracionalni nutkani zacit ve sklepe hromadit zasoby potravin

​A kdybys viděla paniku u nás v práci, kam se příší týden vrací tři kolgyně z dovolené...Indie, Vietnam a Taiwan. Polovina firmy by je nejraději viděla ještě 14 dní v karanténě. 

Momentálně by jsme s jídlem, co máme doma, vydrželi tak den. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 23. února 2020 16:40

Renusatko a sakra

nj, já jsem teda docela křeček, ale přitom chaotik, takže moje zásoby = čtyři druhy čočky, ale žádné těstoviny, tři druhy octa, olivy, kapary.. ovšem od doby co nekouřím třeba nemáme vůbec sirky

Offline slniecko admin
Avatar
17590 příspěvků moje polička 23. února 2020 17:13

No, ja ani z nejakej karantény nemám obavy, ono keď sa vyhlási karantény, tak musí byť zabezpečené nejaké zásobovanie základnými vecami, si myslím, skôr toho, že katastrofu predvídajúci zásobovači budú vykupovať základné potraviny, ako vtedy pri tej afére s maslom, takže ich bude treba zháňať, no, ale zase zásobovať sa kvôli tomu nechystám...aspoň zatiaľ.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 23. února 2020 17:20

slniecko jj, stačí jak u nás asi před rokem byl nějaký problém s vodou z vodovodu a do odpoledne byly vykoupený všechny balený vody.. pak se prý někteří domáhali že to chtějí vrátit

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 23. února 2020 18:14

viktorka_od splavu To si pamatuju

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 23. února 2020 19:10

Ty jo my jsme v klidu, mame zasob tak na mesic klidne, a plny mrazak masa:) zelenina by me stvala, to jo. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 23. února 2020 19:24

rasaNori A zvládate to jist? My máme v mrazáku něco, co postupně obrusta ledem a nikomu se do toho nechce, já používám jen kraj šuplíku na ty mrazeny špenáty a v létě nanuka, úplně v klidu by mi stačila jen ta malá prihradka v lednici, mne to z toho mrazáku ani moc nechutna

(ve sklepe máme mrazak na maso pro psy a ten používáme)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 23. února 2020 19:27

Jo a jinak i když si nemyslím, ze máme nějaký extra zásoby, tak myslím, ze přežít nějakou dobu by se z toho dalo, luštěniny, těstoviny a podobně

Offline razorblade
Avatar
8178 příspěvků moje polička 23. února 2020 19:35

Jak to tak ctu, tak se obavam, ze... VSICHNI TADY UMREME!... ne na koronavirus, ale hlady

Offline Gatita
Avatar
7164 příspěvků moje polička 23. února 2020 20:10

Potrefenáhusa no, on clovek vydrzi par dnu i bez jidla... Ale pod vlivem diskuze jsem rano volala muzi, ktery zrovna nekde popojizdel autem, at se stavi pro nakup a vezme rovnou navic nejake lusteniny a podobne, ze se to neztrati. A privezl jeden pytlik cocky a jeden pytlik testovin - nakupuje totiz stejne jako ja:)

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 23. února 2020 21:26

Potrefenáhusa já třeba mrazák vůbec nepoužívám, přijde mi, že pokud člověk nemá zásoby ze zahrádky, které zákonitě nezvládne sníst a muséí nějak zpracovat, a nedělá zabijačky, tak na jídlo to není potřeba, když je možnost si to koupit čerstvé....

chápu na zmrzlinu, to taky nevedu, ale to je tak jediné, co tam eventuálně dát...