Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 26. března 2019 14:37

Jiná Realita Jo, teď jsem to četla, taky mě to hodně zaskočilo...

Offline 711990
Avatar
17131 příspěvků moje polička 26. března 2019 14:56

Mne prekvapilo, ze mu bylo jen 52.

Offline notna
Avatar
6533 příspěvků moje polička 26. března 2019 17:39

711990 Taky jsem si myslela, že byl starší. Mě u něj zajímalo, jestli energií překypoval i v běžném životě. Já jsem typ spící panna díky nízkému tlaku a těmhle energickejm lidem závidím.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 27. března 2019 12:42

Mutziputzi nemam problem, pokud by se upravila dan z nemovitosti timto smerem. ale tohle vypada spis na nejake pokusne skenovani verejneho mineni, zamestnani par dalsich uredniku, vymysleni oklik a kontroly kontrol...

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 27. března 2019 13:59

Mutziputzi Sam konstatuje, ze data, kolik takovych bytu v Praze skutecne je, neexistují, takze ted vlastne ani nevíme, jestli mame nebo nemame problem. Osobne si myslim, ze pokud ma nekdo na to, aby si v Praze poridil investicni nemovitost a zaroven ji nechal ladem, vyssi dan dro nej asi nebude motivacni. Jestli by nebylo lepsi zamerit se na jine zpusoby reseni situace, treba vydavani stavebnich povoleni, revitalizace brownfieldů atd...

Offline Janulik03
Avatar
16692 příspěvků moje polička 27. března 2019 14:29

Dnes prebehol audit s mojim nástupcom. Nechala som ho v tom vykupať a zasahovala minimálne. Dúfam, že vydrží a neujde im. Budúci týžden je ešte jeden audit a potom papá. Už sa teším, aj smutním naraz. 

Offline Liesel
Avatar
1441 příspěvků moje polička 27. března 2019 14:55
Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 27. března 2019 16:32

Mutziputzi já v tom zatím vidím hlavně snahu řešit tím něco, co by měl řešit stát / obce, tím, že budou dobře plánovat a podporovat výstavbu atd. - tedy snahu vyřešit to soukromou nemovitostí, vlastně toho vlastníka donutit ji pronajmout, i když třeba momentálně nechce. Proto se mi to moc nepozdává. Záleží taky, jak vysoká by ta vyšší daň byla, ale asi hodně, jinak by to zase nemělo ten kýžený efekt. Obecně v tom zatím vidím poněkud diskriminaci (opět ve spojení s tím, co se tím řeší). ale konečný závěr jsem si ještě taky neudělala...  

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 27. března 2019 17:17

nolita 

Diskriminující, souhlas. Pokud si držím prázdný byt v Praze, protože jsem třeba zrovna pracovně někde jinde, ale budu se vracet, nebo ho tam mám na víkendy, na přespání, jako mají jiní chalupu, zrovna bydlím u přítele, ale

... těch důvodů může být tolik Rozhodně bych byla pro, aby si město nejdřív dalo do pořádku svoje nemovitosti a začalo je pronajímat lidem, než do toho samého začne tlačit ostatní vlastníky.

Offline Sweet Potato
Avatar
34825 příspěvků moje polička 27. března 2019 17:22

dynda Dovolím si trochu zapřehánět - ale k řešeních nadměrných metrů se to lehce blíží.

Offline dynda
Avatar
7261 příspěvků moje polička 27. března 2019 17:31

Sweet Potato Že by rovnou přidělovali nájemníky?  Mi přijde, že s naší historickou zkušeností je hrozně ošemetný sahat lidem na majetek.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. března 2019 18:00

nolita on je hlavne dulezitej i zpusob porizeni, kterej timhle testovanim elektromeru jaksi nezjisti, pokud budu prumerne vydelavajici, zdedim 3 byty a z nejakych duvodu by se po me chtela vyssi dan, budu velice rozezlena...jinak se obavam, ze tohle bude mit zcela marginalni efekt na co co tim zamysli, to meli resit a ja osobne doufam, ze resi metropolitnim planem

dynda Sweet Potato no taaak

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 27. března 2019 18:51

Mutziputzi nolita V Itálii podobný systém mají, platí se vyšší daň za každou "další nemovitost", nejméně tedy tam, kde máte trvalé bydliště (tzn. pobýváte tam déle než tuším 180 dní v roce). 

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 27. března 2019 19:19

Sweet Potato dynda   no, snad se nebude historie opakovat. Děda s babičkou platili ve vlastním baráku nadměrný metry a ještě jim tam šoupli nájemníky.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 27. března 2019 22:00

Mutziputzi jj to je dobrý point ... 

Garfie ano, a nejen itálie, on to není úplně neznámý koncept...

zatím mám teda tendenci spíš odmítnout, ale uvidíme, jak se to vyvine... nejvíc mi na tom vadí zatím opravdu to, že tím stát \ město chce řešit něco, co sami totálně nezvládli...

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 28. března 2019 05:20

nolita presne, to mi na tom taky vadi nejvic, uvidime no.

Garfie pred casem byl na takove tema clanek v respektu a celkem jsem koukala, jak je v nekterych statech podobny system nastaveny a jak je prisny. Nemuzu si vzpomenout, kde to bylo (nekde sever evropy? ale fakt si nejsem jista), no tam ti ten byt div, ze rovnou nevzali. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 28. března 2019 08:15

jinx ja tyhle komunisticky manyry nemam sice v oblibe, ale pokud je to systemovy a tak nejak v souladu s celou statni politikou co si obcane sami zvolili, a na tom severu to tak asi bude - pak to beru. ale spiclovat a prudit specialne prazaky, protoze je v praze malo bytu to mi pripada jako dost straslivej napad

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 28. března 2019 09:08

Prosim Vás, já chápu, že máte křivdu podepsanou na svých buržoazních předcích zažranou do kůže, ale souvislost zde fakt není a z vás ta nenásilně akcentovaná paralela lepčí lidi neudělá

Offline Aranel
Avatar
4506 příspěvků moje polička 28. března 2019 11:18

jinx Myslím v Belgii nebo Nizozemí. Taky mě to dost zaujalo.