Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline continuity
Avatar
33670 příspěvků moje polička 15. března 2019 14:27

Gatita to chodte na operu, sice je to dost investice, ale to je vetsinou odradi uz predem. nebo muzes rict, ze uz nebyli vic nez dva listky vedle sebe, co v pripade Narodniho zas tak velka lez ani nebude. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 15. března 2019 19:41

Já bych kamarádce naférovku řekla, že přijdu ráda, ale at to naplánuje na den, kdy manžel nebude doma.  protože pak nemáme žádné soukromí a nemůžeme si pohodlně pokecat. 

A té kamarádce to nedochází, že ti jeho přítomnost vadí??

však to neřekneš ve zlém, prostě abyste měly soukromí a mohly probrat ženské věci, bylo by lepší, aby nebyl doma. To by mohla pochopit, ne?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 15. března 2019 19:53

Dadoo já byla kdysi v podobné situaci a fakt mi to nejdřív vůbec nedocházelo, prostě ta vařená žaba.. a pak už bylo pozdě

já bych se zajímala jestli je kamarádka takhle spokojená, nebo jestli by měla ona sama zájem vidět se víc soukromě. když ne, nedá se nic dělat

Offline Janulik03
Avatar
16692 příspěvků moje polička 15. března 2019 19:54

Potrefenáhusa no a vyssi level ked to mas v rodine. Lenze asi som fakt v poslednej dobe hnusna pausalne, ale nabrala som odvahu a na ferovku oznamila ze uz nie. Ze sa mi nechce milo tvarit ked skripem zubami. Akurat teda blbe je ze nie ze nepride chlap ale nepride ank ona. Nepochopila a mne sa napriek tomu ulavilo. Este chvilu a mozem sa vystrelit na mesiac. Sama sebe som protivna

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 15. března 2019 19:57

Janulik03 nejsi protivná, proč? nechápu proč si zvát domů lidi o které nestojíš, zbytečný utrpení když se tomu dá vyhnout

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 15. března 2019 19:58

viktorka_od splavu Ale to mluvíme každá o něčem jiném. Co má ona se svým manželem je jedna věc. A naše společná setkání je věc druhá.

Třeba jí to opravdu nedochází, nebo nevadí. Pokud to ale vadí mně, v dobrém a taktně jí to vysvětlím a požádám ji, abychom se sešly bez něj. však holčičí pokec/dámská jízda.

Na tom není nic špatného, ne? Manžela bych jí nerozmlouvala, pokud jí vyhovuje, ale pokecat bych s ní chtěla výhradně bez něj.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 15. března 2019 20:00

Dadoo myslím že mluvíme o tom samém - pokud to takhle kamarádce vyhovuje, proč by si dělala s manželem zle (a že by to zle bylo to si umím představit)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 15. března 2019 20:03

viktorka_od splavu No.. jenže pak se už neuvidíme.. Nedovedu si představit prima pokec s kamarádkou, u kterého by vopruzoval její mně protivný manžel.  Ale fér by bylo jí vysvětlit proč už nepřijdu..

Offline Janulik03
Avatar
16692 příspěvků moje polička 15. března 2019 20:04

viktorka_od splavu lebo rodina, jj mam strasne rada, ona to nevidi, uz je prevarena zaba, ako tu bolo trefne povedane. Na ferovku povedane a bola som ihned obvinena ze ja som ta zla. A trafila dobre, citim sa vinna ja, ale aj tak sa mi ulavilo ze k nam ten chlap nejde. Ze ani ona, ma ale mrzi

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 15. března 2019 20:04

Dadoo ano tak.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 15. března 2019 20:14

Janulik03 Víš v jakém jsi kvůli němu byla stresu. Nevyčítej si to. Pro sestru jsi tady pořád a kdyby chtěla, ví, kde tě najde. Nejsi povinna nechat se vydírat, ani kvůli rodině. Odnesla bys to zdravotně. Jasně, mrzí to, mrzí to moc. Ale tobě by to ubližovalo.  

Zkusila bych jí třeba občas zavolat. Aby věděla, že jsi nablízku a máš ji ráda.

Offline Janulik03
Avatar
16692 příspěvků moje polička 15. března 2019 20:18

Dadoo takze by si jej dala ultimatum? Bud same alebo nic? Tie zeny su uz spracovane a sni nevedia ze je na tom nieco divne. Ja som to mala moznost pozorovat hooodne zblizka a ver ze som sa snazila s nou byvat same. Aj sa zadarilo ale stale menej casto. Az uplne ustalo. Vydrzala som so skripajucimi zubami dlho ale ked skusal organizovat uh aj mna v case ked bol muz na cestach a ja som sa nedala este mi volala s vycitkou ze on mi chce len dobre tak co sa mi nepaci. Zacala som sa doma zamykat ked som prisla z prace lebo bez taklopania mi vosiel  dnu a napriklad si sam uvaril kavu a sadol do jedalne aja som ho tam nasla. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 15. března 2019 20:21

V rodině mám špatnou zkušenost, že takhle bylo maskované domácí násilí. Sestřenice nikam nesměla a nikdo k nim, když nebyl manžel doma. Ona sama ho omlouvala, že si rád popovídá a nemá moc kamarádů a i padlo to, že je s ním ráda pořád. Bohužel co se tam opravdu děje nikdo netušil...až to dopadlo velice špatně, tak jsme poskládali skládanku.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 15. března 2019 20:27

Janulik03  Já si pamatuji, jak jsi o tom psala. Ultimátum je příliš tvrdé řešení. To je jen buď-anebo. To by šel kov na kov. Ultimátum zní moc nekompromisně (ač výsledek může nakonec být stejný)

Asi bych to dělala jako ty. Vyhýbala bych se, stranila..a stejně jako ty došla až na hranici, za kterou už to dál prostě nejde. Protože když to neuděláš, zpracuje nakonec i tebe.

Udělala jsi to dobře. Není asi jiné cesty než omezit styky na naprosté a nejnutnější minimum. Ale sestře bych aspoň zkoušela občas zavolat, pokud s tebou bude chtít mluvit a pokud víš, že on třeba není právě doma.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 15. března 2019 20:34

Dadoo no, jenže ona mu to pak stejně povypráví.

je to opravdu strašný, zažila jsem, na druhou stranu musím říct že nějaké benefity z toho plynou - a to je mj jedna z věcí, která ty ženy asi takhle drží. například se můžete vsadit o cokoliv, že k sestře Janulik03 by si nikdo nedovolil chovat se tak, jako se její muž choval k ní - on by ji okamžitě bránil, nikdo by jí nemohl doma hospodařit tak aby ji to trápilo - a to ne ze žárlivosti, ale že takoví si tu ženu prostě brání, za každou cenu, i před vlastní rodinou, rozhodně by si nedovolil ani otec to co k Renusatku chodit si tam jako domů a děsit ji až má z toho šok atp.. prostě ona musí poslouchat, ale taky má naprostou důvěru že pán se jí vždy zastane před ostatníma

Offline Janulik03
Avatar
16692 příspěvků moje polička 15. března 2019 20:50

viktorka_od splavu asi nieco na tom bude. Pan nakupuje aj vari lebo ona to neochuti dobre a ani jej to moc dobre nejde. Jeho slova. Ked sme sa dostali same na nakupy tak to co si kupila jej nesvedcalo, bolo to divne a podobne. Ked sa namalovala pockal a potom ah jed boli uz s ostatnymi tak az tam jej povedal ze je zmalovana a mala by to dat prec. A ona letela pred zrkadlo a ze veru mas pravdu, je to hrozne . Raz som prisla a ona cistila odsavac. On stal a ukazoval este tuto , tu si vynechala. Chvilu som pozorovala a spytala sa co tobia. Ona mi naozaj uprimne povedala ze jej pomaha aby to bolo dobre. Tak so slovami pri tomto nebudem som isla domov.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 15. března 2019 20:56

Janulik03 já si fakt umím představit že existují ženy kterým to vyhovuje.. (pokud v tom samozřejmě není násilí). co se nám zdá hrozný ona prostě vidí jinak. dala bych si jen záležet aby věděla že ji mám ráda a kdyby něco může se na mě obrátit

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 15. března 2019 20:56

Janulik03 nejhorší na tom je, že s tím nic nenaděláš. Neuvěří ti, otočilo by se to stejně jenom proti tobě.

Myslím, že pokud bys to neomezila sama, stejně byste se brzy asi vídat přestali, protože takoví jako on nestrpí, aby jim někdo narušoval jejich zaběhnuté pořádky. Aby jim "rozvracel rodinu".

Jedině zbývá doufat, že snad sama jednou prohlédne 

Offline Janulik03
Avatar
16692 příspěvků moje polička 15. března 2019 20:59

viktorka_od splavu nasilie v ziadnom pripade. Ona to vie len teraz je to tazke. 

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 16. března 2019 07:41

Garfie Tyjo, tak zrovna tohle prozivam. Nastup do prace, najednou mezi lidma, do toho mam pocit, ze tem cizim lidem prijdu fajn a dokonce mi rikaji, ze neco umim, ze vypadam dobre, ze moc nechapou, proc nedelam neco daleko lepsiho. Na MD jsem malem prisla o rozum a sebevedomi? Coze??? Ale je to strasna supa, neumim v tom chodit, doma jsem fungovala jen jako takovy stroj, takze kamaradku chapu.