Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 31. března 2019 12:12

pecka ono asi žádná vhodná slova ani nejsou.

Offline Samantha
Avatar
1814 příspěvků moje polička 31. března 2019 19:37
Reakce na Proč ne Eva:

pecka ono asi žádná vhodná slova ani nejsou.

​Možná jsou.

Dovolím si je napsat : Máme tě rády , Dalia 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 31. března 2019 19:41
Reakce na Samantha:

Máme tě rády , Dalia 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 31. března 2019 19:54

Samantha viktorka_od splavu I já vás mám ráda. Všechny tady. Nebýt vás, zblázním se. 

Odpoledne jsem seděla a v hlavě mi zněla tato slova. Napsala jsem si je ...

Neboj se, mami, jsem rád, že tu jsem.

A kde jsi, můj milý?

Jsem tady, kde bytí lepší je než sen.

Chybíš mi ...

Tak lásky pouta drž se den co den.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 31. března 2019 20:00

Dalia 

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 02. dubna 2019 07:41

Včera bylo Kunderovi devadesát a v televizi dávali Žert. Chvíli jsem se dívala a znovu jsem si uvědomila, že i když mám Kunderu ráda, nikdo neumí ženským naložit tak, jako on. Snad nejpotupnější scéna vůbec...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 02. dubna 2019 12:47

No konečně to někdo vizualizoval, já jsem to nikdy neuměla vysvětlit!

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 08:55

premyslim, jestli jsem paranoidni, kdyz jsem si dnes nechala nabrat protilatky na spalnicky. ale kdyz uz jsem v te laborce s dirou v ruce stejne sedela...

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 09:10

continuity Nejsi. Taky jsem nad tim premyslela, ale pak jsem jim topro odberech zapomnela rict. Znamy je chytil od jineho tatinka ve skolce a o prihode se svagrovou jsem psala do detskeho vlakna. Z nekolika dospelych, kteri se setkali s nakazenou znamou (jeste to nevedela) mela protilatky jen svagrova a vsichni ostatni sli do karanteny.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 13:09

Lamicka tohle je duvod, proc me stve prohlaseni ze za sireni spalnicek muzou hlavne neockovane deti

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 13:26

rasaNori Tak zcela jednoznačně, aby se nešířila epidemie je potřeba 95% proočkovanost populace, matky se tomu brání a výsledkem je v kombinaci s expirovanou imunizací tohle.

Offline continuity
Avatar
33834 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 13:36

rasaNori o tom se da dlouze diskutovat, kdo za to muze, ale ve vysledku je to cloveku platne jak rybe bicykel.  protoze at je to, kdo je to, neockovane male deti to muzou odskakat uplne ze vsech nejvic. (jsou studie na ty pozdni komplikace, ktere konci vzdy smrtelne a ty mnohem vic ohrozuji male kojence). takze mit dnes male dite, uderem tech 13 mesicu bych utikala naockovat a moc neresila, jestli za to muze biomatka odvedle nebo spatne skladovana vakcina pred 40 lety.  

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 14:01

Mutziputzi najdi si statistiky s pocty nakazenych v danych vekovych kategoriich prosim a pak muzeme diskutovat. 

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 14:01

rasaNori a kdo ze jinej za to muze? Pokud proockovanost populace klesne pod dany procento (kolem 90/95%), tak se nakazi vsichni, kdo protilatky jeste/uz/nemaji. Pokud by proockovanost zustala tam, kde ma, nenakazi se nikdo, protoze nemoc nebude - viz treba prave nestovice. Ale je prece logicky, ze detskou nemoc udrzujes v neexistenci prave tim, ze ockujes deti. 

Navic za tohle muze jedna uplne debilni zfalsovana studie, kvuli ktery se rodice chovaj jako smyslu zbaveny a tohle konkretni ockovani vynechavaj a odkladaj. A tady vidime v primym prenosu ty dusledky. 

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 14:01

continuity jo ja ji nakonec taky nechala ockovat, ale jsem velmi zvedava na hladinu pprotilatek... 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 14:02

rasaNori to je uplne jedno, jde o to procento, ktery blaznivy matky snizujou a infekce se muze sirit

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 14:04

711990 fakt myslis ze to je jen kvuli strachu z autismu u MMR vakciny? Prece jen prodelane spalnicky=dozivotni imunita, ockovani v 1.5 roce a preockovani mezi 5 a 6 rokem a imunita okolo 30-40 let neni... Hele nevim, ja dite nakonec naockovat nechala, nicmene chapu i pohled druhe strany. Cimz teda nemyslim neockujte nic, ale ockujte s rozmyslem. 

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 14:11

rasaNori je to jednoznacne timhle. Tech lidi, co si to bohuzel mysli, je fakt moc. 

A jako prodelany spalnicky, hezky, ale ty bys ted chtela, aby ti dite prodelavalo spalnicky, kdyz jsi tehotna? Ja protilatky mam, ty nejspis taky, testujou se na zacatku tehotenstvi, ale je spousta lidi, ktery uz ne. A naockovat deti je opravdu nejjednodussi a hlavne uz overene funkcni.

Ja teda mam na ockovani opacny nazor, naockovat vsechno a co nejdriv, pokud je dite jinak zdravy. Kolem me ted nekolik deti s neockovanyma rotavirama skoncilo s hodne vaznym prubehem infekce v nemocnici. A pripad kolegyne, ktera nenaockovala pneumokoka a jeji dcera ohluchla, me desi doted. Kdyz nechavam ockovat sebe a chranim se, nevidim duvod, proc s ditetem riskovat.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 14:18

711990 ja treba mivam na ockovani fakt blby reakce, nemam diky tomu doockovanou encefalitidu, a proste kdyz nechas ockovat dite a nevis co bude,jestli je po tobe a taky to bude snaset blbe... Rotaviry me prijdou zbytecne, spis diky tomu ze tech kmenu je XY, a podle sestrenice destske sestry v nemocnici je tech hospitalizovanych ockovanych tak 1/2. Cimz netvrdim ze kdyby nebyli ze tam neskonci nebo budou mit treba lepsi/horsi prubeha na meningokoky se chystam, chci vsechny tri typy, nicmene zloprcka ceka v kvetnu posledni hexa. 

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 14:23

711990 Jenomže to máš těžký, když třeba obě moje (jinak zdravé děti-k lékaři chodíme prakticky jen na to očkování :-) mají po očkování reakci, už od malička, naposledy syn včera, je mu skoro  sedm, takže žádný miminko-na vakcínu proti encefalitidě. A když jsem s ním přišla jako s miminem na rehabilitace, rehabilitační si ho prohlédla a jako první se zeptala, proti čemu je očkovaný a jaké měl reakce...to si pak vždycky říkám, že to musí být pro to malé dítě drsný záběr. Jako nejsem proti očkování, ale zase úplně bez rozmyslu bych očkovat nenechala.