Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 14:27

711990 já teda nemám na očkování žádný vyhraněný názor, zatím ho nepotřebuju a asi nikdy nebudu, ale úplně mimo diskuzi mě vždycky zajímalo, jak se k tomu, když dítě kvůli neočkování získá doživotní následek, pak staví neočkující rodiče? popírají to? omlouvají? změní názor? myslím ta kolegyně. jestli už do toho neočkování jdou s tím, že dítě pak může mít jiné a možná ještě horší následky, nebo spokojeně předpokládají, že přece v okolí je vše v pořádku, tak jim nic nehrozí.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 14:28

+me teda pobavil muz, o vikendu na skalach protestoval proti strikani deti sprejem proti klistatum, ze pry tolik chemie, tak mu rikam ze lecba boreliozy znamena mnohem vic chemie tak at pouzije mozek

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 14:29

Jiná Realita a naopak si poloz otazku, jak se asi citi rodice, kteri maji po ockovani prokazatelne postizene dite, nicmene to ze na vine je ockovani jim nikdo pisemne neda, maximalne ustne a jeste potaji...

Jsou to 2 strany jedne mince. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33832 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 14:30

Jiná Realita na tohle mi odpověděla kamarádka, která neočkuje, že si prostě každej musí vybalancovat ten svuj vlastní strach, jestli máš větší strach dítě očkovat nebo neočkovat. Celoživotní zdravotní následky můžeš mít i po očkování, byť třeba v nějakým mizivým procentu . 

Offline 711990
Avatar
17184 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 14:33

Jiná Realita ta kolegyne i nadale tvrdi, ze nasledky ockovani mohly byt horsi a ze je rada ze neockovala. Ja bych si asi rvala vlasy, no. Ale ja mam rada leky, verim doktorum apod. V tomhle nejsem alternativni. Bohuzel u nekterych ockovani me alternativnost ostatnich ohrozuje - jako napriklad ted spalnicky a tehotenstvi...

Offline 711990
Avatar
17184 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 14:34

rasaNori me by fakt zajimalo to PROKAZATELNE postizeny dite ockovanim...jako cetla jsem spoustu lidi, ktery tvrdej, ze jejich dite ma epilepsii KVULI ockovani. Ale fakt by me zajimalo, jak na to prisli. Protoze proste kauzalita a korelace, no.

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 14:50
Reakce na 711990:

...testujou se na zacatku tehotenstvi...

​Tohle mě zaujalo, jak dlouho už se testují? A to testovali i mě, někdy před 10 lety? Já hodně špačkovala, když mi mimino staré 3 týdny málem nakazili neštovicema a já až při té příležitosti zjistila, že nemám protilátky (tj.mimino taky ne).. Jako těhotné honí na kontroly snad i bradavic na noze a neštovice nikoho nenapadnou..! Tak bych brala jako velké plus, že už testují aspoň ty spalnice.

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 14:50

rasaNori za me vsechno napsala 711990

Jak jsem psala o tom tatinkovi, co to chytlo ve skolce, tak mladsi dite skoncilo na infekcnim, jeste ocko nemelo (pritom ho uz davno mohlo mit). Vubec je nechteli pustit domu, zápal plic, zánět v oku, dlouhe dny vysoke horecky. Navic je doktori varovali, ze nasledky se muzou objevit az treba za deset let. Jako tohle opravdu nechces. Pritom staci, aby populace byla proockovana. Jiná Realita tahle maminka rika, ze to bere, jak to je. 

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 14:52
Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 14:56

Pavlena ja nevim, ja nestovice jako dite mela a sestra se na Slovensku pro jistotu nechala nabrat (sice je pry ode mne nechytla, ale protilatky mela).

ja si zas nechavala jako samoplatce nabrat zardenky, protoze ockovaci prukaz ze slovenska nemam a v karte jsme to ockovani vubec nenasli (a ja si pamatuji, ze jsem zrovna nebyla ve skole, kdyz se to ockovalo) mama sice rikala, ze si to tehdy doktorka hodne hlidala, ze tam se mnou urcite sla, no ale spolehni se na to. 

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 15:04

Jiná Realita Tak ale v tom případě té kolegyně šlo o nepovinné očkování, to máš těžké, těch je moc a musíš si prostě vybrat. U povinného, kterému se záměrně vyhneš, bych se na to asi dívala jinak. 

A mimo téma, nebyla jsi to ty, co chtěla tu "vítací" kočku? Teď jsem si na tebe v Japonsku vzpomněla, měli jich hromadu na solární pohon, takže perpetum mobile....kdybys chtěla, tak ti ji někdy příště můžu koupit. Mohla jsem se sakra aspoň mrknout na ceny, že jo? 

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 15:07

711990 jsem priznivec ockovani, ale tech ockovanich je opravdu hodne za sebou, ja si treba plno nepovinnych ockovani rozmyslela nebo odlozila. Plus staci nepekna reakce a ta vydesi i otrle jedince. Treba dcera po jednom ockovani mela natekla stehna a nemohla se hnout, kamaradky syn po zive vakvice mel opupinkovane ruce puchyrkama, ktere vypadaly jako spalnicky. Ja ted urcite necham detem naockovat zloutenku a meningokoka. V cervnu detska hnala syna s podezrenim na meningokoka do Motola na neurologii, asi nemusim psat, jakou hruzu jsem zazivala. Nastesti se behem cesty vyzvracel, udelalo se mu lip a panu doktorovi uz jen zapel "baby finger"

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 15:12

Pavlena Tak ale neštovice se za nás snad ani neočkovaly? Jestli jsi je prodělala bys měla vědět. A jako těhotnou by tě stejně nikdo nenaočkoval. Já se ocitla jako těhotná na oslavě, kde potom onemocněly dvě děti, moje máma si nebyla jistá, jestli jsem je prodělala nebo ne-a můj gynekolog mi řekl, že holt prostě musíme počkat, jestli jsem se nakazila, že stejně nic jiného dělat nemůžu (naštěstí všechno ok). A neteř se nechala očkovat až jako dospělá, když začala zvažovat těhotenství. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33832 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 15:15

Garfie já jsem neštovice nikdy neměla, resp. o tom není nikde žádný záznam, nikdo si to nepamatuje - protilátky jsem si nechávala nabrat v dospělosti a mám je, jak je prej nakažlivost asi 95%, není moc velká pravděpodobnost, že by je člověk nepotkal - říkal doktor - ale spolíhat se na to nedá

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 15:15

Garfie ano, já! maneki neko se to jmenuje. jsi skvělá, že sis vůbec vzpomněla :) nebo vyfotit :) ony některé nejsou moc pěkné, takové moc plastové.

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 15:19

Garfie sestra nestovice prodelala, ale jista si nebyla ani doktorka, ktera ji tehdy videla. sama znam nekolik lidi, kteri je meli v dospelosti.

v tehotenstvi nejsou nestovice nebezpecne, ale velmi vadi na konci, pokud matka porodi driv nez si vytvori protilatky a preda je diteti. pak muze onemocnet novorozenec, a to muze byt fatalni. 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 15:21

Potrefenáhusa hlavně u některejch dětiček prej proběhnou tak, že si ani maminka nemusí všimnout..jeden dva pupínky, ty se ztratěj..no já sem si je dala až v dospělosti a s veškerou parádou

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 15:21

Jiná Realita A ty jsi chtěla na ten solár? Manžel odlítá zítra z Japonska, viděla jsem je i na letišti, tak ho pověřím, aby se podíval na ceny a pár jich vyfotil. Snad nezapomene :-)

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 15:25

continuity Já vím, byla jsem tehdy dost vystresovaná...ale vědět, že třeba nemám protilátky hned na začátku těhotenství by mi stejně nijak nepomohlo, proto mi fakt připadne zbytečné to testovat...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 04. dubna 2019 15:29

Potrefenáhusa a když neočkuje, tak ostatní zdravotní péči přijímá nebo ne?

protože umřít nebo zmrzačit ti můžou dítě: při trhání mandlí, po braní antibiotik, někdo dostal srdeční zástavu po braní brufenu, antibiotika proti zánětu močového měchýře v nezanedbatelném procentu působí postižení vedoucí až k ochrnutí (dokonce se přehodnocovalo používání celých řad)...

aneb v podstatě skoro každá zdravotní péče, každé léčivo, je pro někoho, pro určité (malé až třeba zanedbatelné) procento, bohužel vážně ohrožující až smrtelné.

pokud matka odmítající očkování i zbytek léčí bylinným dýmem nebo zaříkáváním, můžu třeba nesouhlasit, ale je aspoň konzistentní. vidí nežádoucí účinky i u těch ostatních věcí.