Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 13:59

viktorka_od splavu pěkná kravina, děti jistě lahůdky ze školní kuchyně úplně rajcujou

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 14:01
Reakce na Mutziputzi:

baltik navic je to nejlevnejsi forma tepleho jidla, dost tezko se nekde jinde zasyti za 30 Kc

no nezasytí se nikde právě, to je jak u těch vložek, 2 děti znamenaj cca 1000,- Kč, jsem dost přesvědčená, že s tím leckterá samoživitelka může mít problém.

​věř tomu že normální příčetná samoživitelka s hygienickýma potřebama ani s obědama problém nemá, jsou to věci, se kterýma lze počítat předem, peníze si odložit, je to na měsíc z krku. problém jsou neočekávané výdaje. školní výlety apod, tam je to jasný, ale problém je i to, když se děcku ve škole ztratí papuče. já chudá samoživitelka byla, vím o čem mluvím. řekla bych že háček je tak trochu v tom "normální příčetná"

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 14:02

Mutziputzi pokud nedostanou najíst nikde jinde, tak věřím že jo.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 14:05

viktorka_od splavu Ale houby, jako samozřejmě každej svýho štěstí strůjcem, ale pokud pan otec třeba neplatí výživné, samoživitelka je dlouhodobě nezaměstnaná, platí tržní nájem...jaksi není co od huby odtrhnout. Tyhle řeči jsou jak když Matěj Stropnický brojí proti otročení pod bičem hypotéky a pak si za 4 mega od maminky koupí byt s vyjádřením, že ty 4 mega by měla průměrná rodina dětem taky umět našetřit

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 14:07

viktorka_od splavu tyjo, mela by ses nekdy podivat na sidlistni zakladku v mensim meste....naprosto bezne pripady zenskejch, co maj manzela zavrenyho, 3 deti kazdy s nekym jinym a detem nedavaj ani v zime bundu, natoz aby platily obedy. Proste nemaj penize. 

Naprosto bezny je, ze dite chodi do skoly spinavy a neumyty, protoze rodice delaj na smeny a tak se o sebe staraj sourozenci navzajem. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 14:11

viktorka_od splavu tak otázka je, co je normální a příčetná...a potom, i ty nenormální a nepříčetné, ať to znamená cokoliv, mají děti a ty děti mají potřeby, jako jiné děti... 

Offline Kokoska
Avatar
28260 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 14:20

Mně vždycky u toho šotu se smutným hladovým dítětem na lavičce, které nemá na oběd, napadne, jak velký podíl rodičů těchhle dětí kouří a chodí na pivo.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 14:30

viktorka_od splavu 

Nejhůř jsou na tom samoživitelky, který nedostávaj alimenty a maj dítě nebo děti a mimino, takže nemůžou do práce. Jsou to mimo jiné klientky potravinových bank, někde vyčíslovali, kolik taková rodina dostává měsíčně od státu a tam fakt nezbývá vůbec nic, naopak se permanentně nedostává, každý mimořádný výdaj je pohroma. Neřeším, jak se do tý situace dostaly. Myslím že Otázky dne na ČT. Těch dětí mi bylo hrozně líto. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 14:46

711990 vsak ja to nepopiram a rikam ze pro ty to bude urceno, ne?

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 15:18
Reakce na Mutziputzi:

barbucha Já jim to závidim, jak jsem psala, tento náklad považuji za nespravedlivý

​Jakože genderová rovnost?  

Já souhlasím s continuity  - až to bude postavený tak, že na každej slušnej záchod patřej kromě toaletního papíru i tampóny, tak za mě cajk. Chlapi si je můžou strkat třeba do uší, mají-li hádavou manželku...

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 15:22
Reakce na Kokoska:

Mně vždycky u toho šotu se smutným hladovým dítětem na lavičce, které nemá na oběd, napadne, jak velký podíl rodičů těchhle dětí kouří a chodí na pivo.

​To je sice pravda, ale řekni tomu hladovýmu dítěti, že jeho rodiče mu obědy propili, a proto nic nedostane, kyš kyš!

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 15:24

neco prece tem detem na jidlo dat musi, tech 30 Kc prece ciste neusetri

ale ano problem, ze se to musi vydat najednou, 600 Kc, to dava smysl

Offline Kokoska
Avatar
28260 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 15:46

barbucha Ale jo, jasně, nemůžou být trestaný děti za rodiče. Prostě taková vtíravá myšlenka.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 16:13

baltik 

Vzpomínám, jak kdysi v médiích probíhal nějaký otřesný případ matky alkoholičky a její mrtvé dcery. Na tu pak sousedky vzpomínaly, jaké byla šikovné dítě - sama vstala, pustila si pohádku a vzala k jídlu sušenku. Takže třeba nějak takhle.

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 16:33

Kokoska 

Těm se člověk neubrání, to je fakt. Škoda, že tyhle vtíravý myšlenky neobtěžujou rodiče těch hladovejch dětí... tedy ty rodiče, který daj přednost chlastu apod. samozřejmě.

Docela mě překvapilo, kolik takovejch případů tady je, že kvůli nim musel vzniknout projekt, nadace a tak. A dost lidí platí i individuálně třeba jednomu (cizímu) dítěti...

Sweet Potato 

Jestlipak ty hodný sousedky daly tý holce občas najíst...

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 16:44
Reakce na barbucha:

Kokoska 

Těm se člověk neubrání, to je fakt. Škoda, že tyhle vtíravý myšlenky neobtěžujou rodiče těch hladovejch dětí... tedy ty rodiče, který daj přednost chlastu apod. samozřejmě.

Docela mě překvapilo, kolik takovejch případů tady je, že kvůli nim musel vzniknout projekt, nadace a tak. A dost lidí platí i individuálně třeba jednomu (cizímu) dítěti...

Sweet Potato 

Jestlipak ty hodný sousedky daly tý holce občas najíst...

​Proč? Vždyť si uměla vzít tu sušenku.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 16:50

barbucha Tak zas i kdyby nedaly, horší lidi to z nich nedělá

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 16:57

Mutziputzi 

Že ne? Miluju tyhle svíčkový báby, co úpěnlivě slzej - až na pohřbu. 

Ale nic, případ neznám a třeba se mohly přetrhnout. I když se spíš přikláním ke glose Sweet Potato  

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 16:59

barbucha souhlas.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 17:07

Pamatuju teda na pekle dost bouřlivou debatu, kterak se maj o deti starat výhradně rodiče, a sousedi, škola nebo nedejboze stát se do toho nemají co plést...