Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 12:17
Reakce na dynda:

viktorka_od splavu 

Stále jsme v Evropě a i v Evropě se žije pod hranicí bídy, kdy na konci měsíce třeba není ani na jídlo. To je fakt taková novinka?

​Beru to v případě žaček základní školy, která je povinná. Ano, tam chodí děti i z chudých rodin. Ale studentky? Notabene na univerzitě?! Stipendia, brigády... nic? A rodiče - chudí tak, že "na konci měsíce nemají na jídlo" (zvláštní v zemi, která nemá špatný sociální systém), neposílají dceru do továrny na sirky, leč na studia ... to je jak ze sociálního románu, kterej by i Dickense rozplakal! 

Offline Zina
Avatar
5815 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 12:19

viktorka_od splavu Já v ty nejblbší dny ne, mně bývalo fakt děsně zle, jsem akorát doufala, že se někde dostanu k nějakýmu spasmoveralginu, ibuprofen asi tehdy ještě nebyl?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 12:22

Zina byl, ale podpultak.

o nevolnostech nebyla dosud rec, jde stale o ty hygienicke zalezitosti, toho se muj dotaz tyka. dekuji.

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 12:30

Sranda, kolik povyku kvuli tamponum zadarmo.... a jeste ani ne u nas :))

jinak mam za to, ze pokud by skotsko opravdy bylo rozvojovu zemi, ja se podivuje JR, tak by tato akce s nejvetsi pravdepodnosti nebyla na programu dne....

Offline Malvin
Avatar
1017 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 12:33

Omluvení se z TV kvůli menstruaci nešlo u nás na ZŠ ani gymplu. Všude byly telocvikářky. 

Offline dynda
Avatar
7247 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 12:34

barbucha 

Jako neřeš ty vysokoškolský studentky, to si zas tady někdo tak vyložil. Já ten článek chápu tak, že jde o dívky na všech stupních škol, takže těch, co si ještě nepřivydělávají tam může být pořád hodně. V celý Británii to může být třeba 1 -5 případů na školu. Fakt je to tak neuvěřitelný? 

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 12:35

ja kdybych musela po dobu menses nosit v kalhotkach  ty tlusty vlozky bez kridylek a s minimem lepidla, tak prisaham, ze me na trenink nikdo nedostane ani za prachy. a mit tam neco jeste o nekolik stupnu horsiho jako treba vatu nebo hadr, tak bych uz mozna ani z toho baraku par dni nevylezla...

takze se holkam nedivim a libi se mi to reseni v gb a us. ten udiv, ze nekde nekdo nema ani na vlozky je mimo.

cestujte decka taky nekdy jinam nez do hotelovych resortu a turistickej destinaci. nebudete pak tak vypleskly z kazdy zminky o chudobe v evrope a o ze spousty dalsich veci.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 12:41

Tak hlavně je to genderově nespravedlivej náklad!

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 12:41
Reakce na dynda:

barbucha 

Jako neřeš ty vysokoškolský studentky, to si zas tady někdo tak vyložil. 

​Vyložil, fakt?

Menstruace je součástí života. Neměla by být zdrojem nerovnosti, snižovat lidem kvalitu života nebo odvádět pozornost od snahy co nejlépe naložit s časem stráveným na univerzitě,“ řekla NYT Susannah Laneová ze sdružení Universities Scotland, které zastupuje skotské vysoké školy.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/skotsko-menstruace-chudoba-vlozky-tampony-zdarma-skoly-studentky-1fb-/zahranicni.aspx?c=A180830_211352_zahranicni_ane

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 12:42

ice 

Online Fakirka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 12:50
Reakce na domenica:

Filmy Kieslowského /v podstatě všecnhy/ mě hodně zasáhly a svým způsobem ovlivnily. Rozhodně je to jeden mých nejoblíbenějších režisérů, možná úplně nejoblíbenější.

​Z trilogie mám nejradši Modrou (pak Červenou a pak Bílou). Modrá je strašně bolestný film, ale pro ten zážitek mi to vždycky stojí za to podstoupit.  Dvojí život Veroniky bylo jako zjevení, no a  Preisnerova úžasná hudba, to je kapitola sama o sobě. 

https://www.youtube.com/watch?v=WMixzQhn6pg

https://www.youtube.com/watch?v=PI_BIS4DLZE&list=PL48D09B7DD091858B&index=4

ach....mám úplně husí kůži, jak je to krásné

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 12:51

ice to by mě, děcko, zajímalo, kde tu chudobu v Evropě nacházíš, ráda bych se taky jela podívat...

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 12:54

Mutziputzi teda od tebe bych takovy dotaz necekala ani omylem,dokonce si predstav,ze i v Nemecku jsou chudobny lidi,no dobre je tu dobry soc.system,ale presto se najde.

No a ac Recko miluju,tak obvzlaste po krizi to tam neni vubec ruzove a tam tedy zlyha i socialni system.....

Offline Malvin
Avatar
1017 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 12:55

Mutziputzi Tak tady je plán dalších cest. Žádná Itálie, ale Bulharsko. 

Offline dynda
Avatar
7247 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 12:55

barbucha 

Ježiš, to těm Skotkám závidíte, nebo o co jde? Tak se tam vyjádřila zástupkyně univerzit. Mohla se vyjádřit asi i zástupkyně jiných škol, ale nevyjádřila...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 12:56

Zarinya Malvin já se ptám, kde to jako turista uvidím, nepíšu, že neexistuje, školení ani statistik mi netřeba

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 12:59

Mutziputzi to je jina....tak nevim,kdyz vemes batoh na zada a projedes Evropu vlakem,treba

Offline Malvin
Avatar
1017 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 12:59

Tk třeba Orava

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 13:01

Zarinya Tak já jsem spíš reagovala na tu báječnou radu děckám co jezděj všichni jako burani a pitomci do resortů

Offline rozarka
Avatar
3965 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 13:02

ice  V době mého mládí jsme o vložkách s křidýlky ani nevěděly,tampon jsem znala tak vatový na odlíčení (i ten teda vypadal jinak,než dnes) a chodila jsem do školy,pak do práce,sportovat apod.

No a nejsem nejstarší z žen,co měly dělat ty přede mnou?