Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 11:23

Potrefenáhusa jezukriste já pamatuju když tyhle potřeby a) nebyly k dostání b) byla fakt nouze finanční a to teda ani náhodou... nemyslitelný. to snad v našich podmínkách (když pominu ty různé bioženy) neexistuje, ne?

Online Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 11:30

viktorka_od splavu no já fakt nevim, ale neni pro mě nepředstavitelný, že je pro někoho dát ty dvě stovky nebo kolik měsíčně prostě luxus. nebo že jsou prostě rodiny s pubertálníma dcerama, který jim na to nedaj....myslim, že u nás tyhle sociální rozdíly pořád nejsou tak velký jako v USA, tu Anglii nevim, ale taky věřim, že tam budou i lidi hodně chudý, třeba mezi přistěhovalcema, apod....

Online Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 11:33

viktorka_od splavu jo, a co jste teda dělaly, když to nebylo k dostání? Matně pamatuju na velkej kus vaty obalenej gázou, co neprotekl asi tak 5 minut a ještě cestoval buď dopředu nebo dozadu, s tim bych si teda do školy už nešla sednout ani omylem.

 

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 11:34

viktorka_od splavu nevim, si predstav ze mas 2-3 dcery a to uz je pomalu petikilo za mesic jen za menstruaci. A kdyz resis, jestli diteti zaplatis obedy ve skole nebo ne, tak resis i jestli koupis vlozky....

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 11:35

Potrefenáhusa ano přesně to. jako důvod nejít do školy to fakt nikdo neuznal, těžko teda říct co dělaly ženský ještě dřív.. že vůbec vycházely na veřejnost 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 11:37

711990 takže holky týden v měsíci zůstávají doma, no super, to by mi jako školačce fakticky nevadilo:-) ne, sorry, jako zdůvodnění proč nejít do školy je to prostě výmluva. předpokládám že chudé rodiny dostávají sociální dávky... stále jsme v evropě, nebo ne?

Offline Kokoska
Avatar
28260 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 11:42

viktorka_od splavu Je to dost nechutné, ale kdysi se mi dostala do ruky nějaká osvětová brožurka pro ženy nějak ze začátku minulého století a psalo se tam o nutnosti vyváření měsíčních pásek a zvýšené hygieně, že jako intimní partie je potřeba v tyto dny omývati.

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 11:43

viktorka_od splavu Když ono nezáleží jenom na tom, v jaké situaci jste vy, ale v jaké situaci jsou ti ostatní. V okamžiku, kdy ani ostatní nemají k dispozici než tu vatu nebo pardon "fošnu", tak to asi vnímáte jinak, než když musíte nějaký takovýhle provizoria dělat jako jediná. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 11:50

viktorka_od splavu Co by dělaly? Praly, vyvářely.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 11:50

Kokoska no jistě. každopádně jako důvod nechodit do školy... nevím jak to chodí dnes ve školách, ale co pamatuju byl přísný zákaz i jen omlouvat se z tělocviku, pouze s potvrzením od lékaře, jinak ne. jestli mají skotové takový volný režim, tak se obávám že žádná "opatření" jim žačky do lavic nenaženou:-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 11:51

Sweet Potato na to se neptám. to je snad jasný. ale fungovaly předpokládám jako kdykoliv jindy...

Offline Kokoska
Avatar
28260 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 11:51

viktorka_od splavu blbost, omlouvaly jsme se všechny každý měsíc bez potvrzení a v pohodě. Ale měly jsme tělocvikářku, chlap by to možná viděl jinak.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 11:53

Kokoska my měly drsnou tělocvikářku:-) (kombinace branná výchova, tělocvik, občanská.. nauka? nebo jak se to) zarytá komunistka.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 11:53

dynda 

Offline Kokoska
Avatar
28260 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 11:55

viktorka_od splavu no je fakt, že za mých dob tělocviku nebyly k mání tampony a s tím materiálem, který byl, se moc pohybu provozovat nedalo.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 11:55

viktorka_od splavu 

Stále jsme v Evropě a i v Evropě se žije pod hranicí bídy, kdy na konci měsíce třeba není ani na jídlo. To je fakt taková novinka?

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 11:55

Kokoska Chlap se tuplem neptá, si netroufne, teda obvykle.

My naškrábaly onluvte ze zdrav.důvodů a bylo. Když některá napsala ten konkrétní důvod, byly připomínky, že menses není důvod. Takže některé vesele a tiše menstruovaly téměř kontinuálně.

Na vysoké jurodivá tělocvikářka řvala na spolužačku po porodu, že ona v šestinedělí skákala přes kozu, ale to je jiný příběh.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 11:57

dynda Súhlasím s tebou, je to skvelé opatrenie a dúfam že sa aj iné štáty inšpirujú. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 11:58

Kokoska Žejo, u nás se taky omlouvalo, bylo to teda přesně naopak - chlap tělocvikář do toho radši nechtěl moc zabrušovat a nechal holky prostě sedět, tělocvikářka naopak znalá věci to nikdy nebrala jako důvod válet se celou dvouhodinovku na žíněnkách a aspoň jsme nějak lehce cvičily na podložkách, protahovaly se, zdravily slunce a tak, omluveny jsme byly z hrazdy, skoku dalekého, patnáctistovky a podobných blbin.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 12:07

tak pak bych mela jeste takovy intimni dotaz - vy co jste se ve skole omlouvaly/omlouvate, delate nebo delaly jste nejaky sport, zajmovou cinnost? a taky jste tam nechodily po tu dobu?