Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 30. srpna 2018 17:35

Fakirka 

Mně se i bílá líbila, ale ano, do řady neseděl. Přiznám se teda, že jsem hrdinovi nějak zvrhle fandila. 

Offline 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 30. srpna 2018 17:36

dynda To pořadí je tak, jak jsi ho napsala.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 30. srpna 2018 17:37

999 

Díky za ujištění, tak to jsem doma.

Offline MP Marge
Avatar
5724 příspěvků moje polička 30. srpna 2018 17:48
Reakce na dynda:

MP Marge 

Jak to bylo umrtvený, tak mi to tak moc nevadilo, pro mě je horší vrtání. Ale jak se to potom zanítilo, to nebylo nic moc. Výměna drenů proběhla asi třikrát. Nejvíc mi na tom všem vadilo, že když jsem polykala, dělal se mi v puse podtlak, který jsem cítila v těch dírách  než si to všechno zase sedlo a zavládl klid. Mrzí mě, že mi blbě rostlý osmičky zkřivily zuby, pořád přemýšlím, jestli to nechat narovnat, respektive spíš kdy. Zatím to odkládám, ale odpočítávání běží.

Jinak jestli nevadí, všem tady tykám a vůůůbec mi nevadí, když mi tykají ostatní 

Za tykani jsem rada a jinak teda nevyzadana rada: Narovnat, pokud muzes. At nezkoncis jako ja - po ctyricitce, zuby jako hladovou zed, mindrak z nich, a setreni na rovnatka v zemi, kde me vyjdou na tisice dolaru...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. srpna 2018 21:54

přiznávám, že mi přijde, že skotsko je nějaká rozvojová země v daleké africe nebo banánová republika  tisíce žen? jako seriously?

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 30. srpna 2018 23:23

MP Marge 

 No, je to v plánu, taky operace očí a druhé dítě a tak...

Online 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 06:11

Jiná Realita tak podle me i u nas ma hodne lidi tenhle problem....

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 07:12

Jiná Realita Možná se jen tisíce holek rádo zašije z přednášek, protože to tam je prostě zvykem. 

Ale jako vážně, bez ohledu na důvody, myslím, že je to dobrý krok, v New Yorku ve veřejných školách a věznicích  jsou tampony také zdarma. Dovedu si představit, že pro holku z nějaké nízkopříjmové rodiny to může být problém. Třeba toaletní papír nebo mýdlo na veřejných záchodech zdarma nám přijde normální....

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 07:18

999 Dočítám to trochu se zpožděním, takže už OT, ale Prolomit vlny....úplně stejné pocity!!

Jinak Kieslowskeho jsem jednu dobu úplně milovala a chodila na všechny jeho filmy, co tady šly v kině, ale už jsem ho dlouho neviděla. Moje nejlepší kamarádka tehdy prohlásila, že Modrá byla o mně, že hlavní hrdinku vůbec nechápe, ale dovede si představit, že bych se chovala úplně stejně :-) takže k Modré mám speciální vztah. 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 08:24
Reakce na Fakirka:

​Kterou máš nejraději? Já dlouho modrou ale teď červenou. Ale nejfilm od něj je Dvojí život Veroniky. Zbožňuju tu hudbu tam....pamatuju, když jsem ji poprvé slyšela v nějakém polskem rádiu...představovala jsem si, o čem asi může být film s takovou hudbou....a skutečnost byla ještě lepší

Filmy Kieslowského /v podstatě všecnhy/ mě hodně zasáhly a svým způsobem ovlivnily. Rozhodně je to jeden mých nejoblíbenějších režisérů, možná úplně nejoblíbenější.

​Z trilogie mám nejradši Modrou (pak Červenou a pak Bílou). Modrá je strašně bolestný film, ale pro ten zážitek mi to vždycky stojí za to podstoupit.  Dvojí život Veroniky bylo jako zjevení, no a  Preisnerova úžasná hudba, to je kapitola sama o sobě. 

https://www.youtube.com/watch?v=WMixzQhn6pg

https://www.youtube.com/watch?v=PI_BIS4DLZE&list=PL48D09B7DD091858B&index=4

Offline 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 09:50

Garfie Já si tu Modrou snad znovu pustím :-).

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 10:01

999 No ja mam prave strach pustit si to znovu po letech, zvlast kdyz uz mam deti, clovek to asi vnima trochu jinak...

Offline 999
Avatar
17550 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 10:13

Garfie Já to zažívám i s knížkama... Občas si nějakou přečtu třeba po dvaceti letech a nestačím se divit.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 10:17

Jiná Realita 

Ale v tom článku snad nepíšou, že statisíce skotských dívek nemá na tampóny, ale zdarma je budou mít všechny ty statisíce. Že i tam jsou i hodně chudé rodiny, to jsou, no.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 10:20

dynda 

píšou tam, že tisíce žen. což je minimálně jedno procento vysokoškolaček.

zdráhám se uvěřit, že je v to v čr stejné, a nikdy by mě nenapadlo, že je skotsko taková sociálně slabá země.

(nemám nic proti té myšlence, zarazilo mě to odůvonění).

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 10:40

Jiná Realita 

Není tam napsáno, o jaký stupeň škol se jedná a tisíce jsou z celé Británie, která má kolik? 60 mil. obyvatel nebo tak nějak. Mi to nepřipadá nijak neuvěřitelný, že si několik tisíc z toho něco nemůže dovolit. A jako opatření to je skvělý.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 11:13

dynda presne tak u obou tvych prispevku.  JR cte snad jiny clanek

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 11:17

jinx 

To bude ta Jiná Realita asi.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 11:19

Jiná Realita já teda souhlasím, to zdůvodnění je divný. věřím, že je ve skotsku x-procent sociálně slabých mladých žen, dokonce věřím že některé z nich studují na vš, ale to je tak vše. spojovat to s vybavením záchodů ve školách... proč? jestli je žádoucí aby tam byly veškerý hygienický potřeby k dispozici a ty školy na to mají prachy, tak je to fajn a tím bych to uzavřela, vymejšlet o studentkách co nejdou do školy protože nemají na vložky.. a doma co? noviny?

Online Potrefenáhusa
Avatar
33687 příspěvků moje polička 31. srpna 2018 11:21

viktorka_od splavu doma třeba něco, co se vypere?