Přiznání

01. prosince 2016 10:57
Offline Kan
Avatar
6998 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 10:24

Kolegyně mi tu adoruje pohankovou kaši, já sním prakticky všechno, nejsem vybíravá, ale ta pohanková kaše mi strašně moc připomíná krmný šrot, ktarý děda zaléval horkou vodou prasatům. Svoji porci jsem snědla, ale pořád si říkám, nastrouhat do toho ještě řepu, vařený brambory, kopřivy, dvě lžíce Plastinu a pašíci můžou chrochtat. 

Offline JankaM
Avatar
2396 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 10:29

Kan pohankovou kaši jsem kdysi taky zkoušela, chuť byla jako rozemletý papír 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. dubna 2024 10:40

KanUkrajinka? Vím, že tam se pohanka jí mnohem víc než u nás. Já nemusím ten pach, ale když jí umí někdo připravit (a možná záleží i na kvalitě té pohanky), tak mi chutná.

Offline Kan
Avatar
6998 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 10:45

JankaM

Evaeva Né češka, ale ty Ukrajinky pohanku dělají taky hodně, jedna si mi stěžovala, že je tu strašně drahá. 

Offline Řvousenka
Avatar
722 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 11:22

Kan Ve Slovinsku dělají takovou něcojakokaši z pohanky se škvarkama jako typickou přílohu k čemukoli, říkají tomu žganci. Jedla jsem to se zelím a moc mě to teda nenadchlo.

Offline Lamicka
Avatar
13358 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 11:23

Kan ja rada pohanku pridavam treba k bramborove kasi nebo mam rada pohankove palacinky, ale samotnou kasi z pohanky ne.

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 11:45

Kan 

Já mám moc ráda pohanku (kroupy) na cibulce s houbami, česnekem a majoránkou. A kysané zelí je k tomu taky dobré. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 12:10

Lamicka mne chutná nomina, jinak to má fakt takovou zemitou příchuť. Mouku používám docela hodně hlavně do vafli a do těch palacinek pro děti

Offline brrr
Avatar
10018 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 16:46

Kan Kolega dělal pohanku vařenou s česnekem a zapecenou s nivou,k tomu nakládanou řepu. Mno .... Obávám se, že to hodně odráželo jeho kuchařské schopnosti.

Já ji přihazuju do bramboračky.

Offline clothilde
Avatar
1782 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 17:06

Kanjá jsem o víkendu měla pohankovou polentu s Pecorinem a houbovou omáčkou a bylo to výborný. Doma to tak uvařit neumím

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 18:36

Kan 

Jo, a taky vlastně občas peču pohankový jogurtový koláč s ovocem a miluju bretaňské galettes, ale kaši jako takovou si vůbec nevzpomínám, že bych jedla, jedině asi ve směsi s jinými obilovinami.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 19:40
Reakce na Kan:

Kolegyně mi tu adoruje pohankovou kaši, já sním prakticky všechno, nejsem vybíravá, ale ta pohanková kaše mi strašně moc připomíná krmný šrot, ktarý děda zaléval horkou vodou prasatům. Svoji porci jsem snědla, ale pořád si říkám, nastrouhat do toho ještě řepu, vařený brambory, kopřivy, dvě lžíce Plastinu a pašíci můžou chrochtat. 

​Pohanková kaše je snad jediná, kterou nemám ráda a nechutná mi to ani jako příloha. To jsem si říkala, že to asi neumím uvařit, ale koukám, že tím to možná teda ani nebude

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 22. dubna 2024 20:09

Kan Pohanka je perfektní na žilní potíže. Mně chutná promíchaná s dušenou zeleninou sypaná sýrem nebo na sladko s medem a grankem

Offline Kan
Avatar
6998 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 21:18

Díky všem! Já to úplně nezatracuji některé vaše varianty můžou být chuťově výborné. Díky. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 22. dubna 2024 21:34

Renusatko pohanka ma divnou pachut kterou nepozru, ale jednou v madarsku jsem ji jedla upravenou jako prilohu a bylo to vyborny! a tak jsem zjistila ze se i tu prodava loupana, neni hneda ale bila. a ta nesmrdi:-)

Offline luciole
Avatar
1090 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 00:00

Ano, tu světlou pohanku - loupanou mechanicky za studena (je to k ní šetrnější a má jemnější chuť) mají např. v albertu - v té jejich bio řadě.

Většina u nás prodávané pohanky je loupaná termicky - při tom zhnědne, je levnější a má výraznější chuť. Mně chutnají obě varianty.

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 14:18

Pohanku miluju.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 19:10

V ČR je bezkonkurenčně nejlepší pohanka z Pohankového mlýnu Šmajstrla - je loupaná tradičním způsobem, mechanicky, což jí uchovává všechny benefity a zbavuje toho nepříjemného odéru, který řadě lidí vadí. Dokud jsem na jejich výrobky nenarazila, tak jsem pohanku také nedokázala pozřít, teď ji miluji.

Offline tina
Avatar
5868 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 20:58

Kan krmnej šrot je přesnej

ale už jsem teda jedla i dobré jídlo z pohanky - musí se to umět pořádně dochutit (já to neumím...)

Offline Kan
Avatar
6998 příspěvků moje polička 23. dubna 2024 21:23

tina Hele i ten odér, možná nějaký výrazný koření, špek, cibule, česnek by to přerazila. :D