Retro - vzpomínky voňavé i jiné

27. listopadu 2016 13:26
Online Potrefenáhusa
Avatar
33841 příspěvků moje polička 28. listopadu 2016 20:40
Reakce na žluťásek:

jako se jim smějeme, ale mě poslat třeba pro šrouby nebo něco takovýho, tak jsem taky v háji.....no ale tak já bych se zeptala prodavače, že jo...

Offline žluťásek
Avatar
7653 příspěvků moje polička 28. listopadu 2016 20:42
Reakce na Potrefenáhusa:

Přesně to mě taky napadlo. Ale v železářství já hraju blbou blondýnu a ti prodavači vždycky úplně zjihnou a se vším mi pomůžou.

Offline Guinea Pig
Avatar
519 příspěvků moje polička 28. listopadu 2016 20:46
Reakce na Sweet Potato:

Cha. Už jsem to tu možná psala, ale cca před dvaceti lety jsme poslaly toho mého a ještě jednoho pro smetanu. Vrátili se s očima navrch hlavy a plnými náručemi, že nevěděli, kterou chceme, tak nám vzali od každé. Od zakysané až po tu ve spreji.

Já když chci něco takto SLOŽITÉHO, tak hlásím barvu. Název je mu k ničemu, jedině barva kelímku. Jestli smetanám někdy někdo změní barevné označení, jsem v háji.

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 28. listopadu 2016 20:49
Offline Sweet Potato
Avatar
34888 příspěvků moje polička 28. listopadu 2016 21:09
Reakce na Unnamed:

Proč ne, lecjaké květy jsou jedlé. Grossularia kdysi dávala recept na fialkový cukr, chtěla jsem ho vyrbit, ale než jsem vyrazila na sběr, fialky přestaly vonět. Ty staré české si představuju prostě jako sladké hodně voňavé cucací bonbóny.

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 28. listopadu 2016 21:41
Reakce na Sweet Potato:

Ja vim, kvety jim. Ja jsem myslela, ze mam uplne nulovou predstavu, jakou maji ty fialky chut. Ne vsechny veci z kvetu mi chutnaji, treba ruzovou vodu nemusim, tak se mi to zatim nechtelo riskovat. Mam trochu strach, ze je to treba az moc sladke. 

Offline moora
Avatar
7573 příspěvků moje polička 28. listopadu 2016 21:48
Reakce na žluťásek:

Na MP se právě vzpomíná na citronové a pomerančové želé plátky. Kruh se uzavřel :)

no, já nevopisuju, já ne! (a jdu to najít :-))) )

Offline Sweet Potato
Avatar
34888 příspěvků moje polička 28. listopadu 2016 21:49
Reakce na Unnamed:

Hodně sladké to asi bude. U cucavých bonbonů je sladkost obvykle kompenzovaná kyselostí, to tady adi nebude. Já moc nemusím ani takové ty levandulové limonády, co se v létě hodně vyrojily, přijdou mi jen sladké.

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 28. listopadu 2016 21:51
Reakce na Sweet Potato:

Jo, ty mi taky moc nechutnaji. Ja mam taky rada, kdyz je ta sladkost necim vyvazena.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 28. listopadu 2016 22:32
Reakce na Unnamed:

ja co jsem mela z fialek, vetsinou to byly ruzne peny lehoucke jako dech kombinovane treba s champagne, tak to melo chut velmi velmi jemnou. 

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 28. listopadu 2016 22:37
Reakce na jinx:

Hm, tak to zni zajimave. Az bude nekdy moznost, tak ochutnam.

Online domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 28. listopadu 2016 22:41

Fialková zmrzlina například, kterou jsem si nikdy nedokázala odpustit v Provence, tak ta třeba není vůbec přeslazená. Jemná nahořklost a zelená svěžest je vyvážená trochou cukru. A je smetanová, takže chutná sametově.

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 28. listopadu 2016 22:50
Reakce na domenica:

Na jihu Francie jsem pravidelne a tu zmrzlinu jsem videla, ale nezkousela, protoze zmrzlinu moc nejim. Vlastne jsem fialky uz nejak zpracovane videla casteji, ale jeste nejedla, tedy alespon si nepamatuji. Narozdil od te levandule, ktere se tam clovek taky nevyhne. Tu jsem mela v ruznych pochutinach.

Online domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 28. listopadu 2016 23:01
Reakce na Unnamed:

Mám asi o něco raději fialku než levanduli, pokud jde o talíř. Ve vůních většinou taky, ale přijde na to, jaké jsou ostatní ingredience, levandule někdy příjemně překvapí.

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 28. listopadu 2016 23:06
Reakce na domenica:

Tak to ty fialky budu muset ochutnat. Levandule mi v jidle nevadi, ale nevyhledavam ji. Mam jednu merunkovou marmeladu s levanduli, kde jsou ty chute velmi dobre vybalancovane, ale jinak mne nechava vcelku chladnou.

Offline zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 28. listopadu 2016 23:10

A pokud jde o parfém, mám raději fialku než levanduli. Fialkové bonbony ve tvaru kvítků jsem po všech různých zkoušeních našla jen v Misii. Levandule může být zlatá fialová, mám ji navždy spojenou s polštáři a prádelnikem.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 29. listopadu 2016 01:52
Reakce na Sweet Potato:

Teď kdo od koho opisuje?

Odpověděla bych asi takhle: my jsme kupříkladu teprve před nedávnem zjistily, že jsme velmi zpopularizovaly restauraci Plachta na Andělovi, v níž jsme se v rámci pravidelných parfémových srazů začaly scházet zhruba až půl roku po vzniku tohoto webu a v Praze je těch vhodných restaurací k výběru tak žalostně málo, že jo?

Časem takových úsměvných podobností bude asi přibývat. A pak to člověk přestane vnímat a řešit.

Offline Garfie
Avatar
24037 příspěvků moje polička 29. listopadu 2016 06:19
Reakce na žluťásek:

Tak jako smetany vem ďas....ale přinést mi domů místo chřestu řapíkatý celer.... asi by dostal k večeři místo červeného vína rybízový sirup 

Ale já už kdysi bavila historkou, jak mi přinesl místo alobalu (na výrobu vánočních ozdob) potravinářskou fólii....

Amun
Avatar
29. listopadu 2016 13:45
Reakce na zdensy:

Asi to mam podobne. Levandule jeden cas hrozne letela v takovem jakoze Provence stylu - asi kvuli tomu ji budu mit navzdy spojenou s babickovskou svetnici, polstari, mydlem a kycovitymi obrazky fialovych poli na povleceni. A podobne to tedy mam i s pomerancem, ktery mi okamzite asociuje chemickou chut v nekterych cokoladach. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34888 příspěvků moje polička 29. listopadu 2016 13:52
Reakce na Amun:

Moje první a na dlouho jediná cesta do kapitalistické ciziny byla do kraje Levandule. Takže pro mne  byla její vůně dlouho vůní ráje. Ale k jídlu ne-e!