Retro - vzpomínky voňavé i jiné

27. listopadu 2016 13:26
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 10:57

slniecko ahaa, tak u nás v těch cigaretách byla hmota bílá, chuti a vůně cukru. většinou teda tvrdá. a v pedru růžová a z 99 % měkká a dobrá. ovšem hubbabubba to byla pecka, to je jasný:-) kuličky taky znám, bývaly víceméně podobný těm cigaretám, a to co se prodává dnes je naprosto nepoživatelný - resp ještě pár let zpátky to kupovávala babička pravnoučatům, jinak bych netušila:P

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 11:08

Dalia Při otrhávání akátu jsme tam měly ještě přátelství - 

štěstí neštěstí 

láska přátelství

manželství dítě smrt 

Offline Sweet Potato
Avatar
34805 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 11:14

Isca Ještě kytička-hubička před dítětem.

Ale hlavně u těch kopretin. I sedmikrásky jsme pitvaly.

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 11:20

S touto zubnou pastou som si umývala zuby celé detstvo...

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 11:22

A v takomto kočíku som vozila bábiky.....a niekedy aj mladšiu sestru.

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 12:21
Reakce na Sweet Potato:

Dalia To už by dnes neprošlo.

Já jsem si hrávala, že kouřím, se slanýma tyčinkama.

​Já jsem je kupodivu koupila nedávno v Německu. Syn z toho byl hotovej a strašně to samozřejmě chtěl... Ale dívali se na nás pak někteří lidi dost divně až nepěkně.

Offline Sweet Potato
Avatar
34805 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 12:35

moonlight  To teda koukám, fakt cigarety? Žvýkačky tohoto tvaru se prodávají, ale tváří se jako pastelky

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 12:37

Sevak pamatuju jedině se sněhulákem a prodával se u nás i v cukrárně.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 13:27

Teda, žvýkačky Sevak i cigarety si pamatuju 

Ráda si někdy prohlížím stránky jednoho sběratele obalů od čokolád

http://www.chocolatewrappers.info/Cz/index.htm

např. http://www.chocolatewrappers.info/Csr/Orion/orion5.htm

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 13:32

slniecko ahaa, tak u nás v těch cigaretách byla hmota bílá, chuti a vůně cukru. většinou teda tvrdá. a v pedru růžová a z 99 % měkká a dobrá. ovšem hubbabubba to byla pecka, to je jasný:-) kuličky taky znám, bývaly víceméně podobný těm cigaretám, a to co se prodává dnes je naprosto nepoživatelný - resp ještě pár let zpátky to kupovávala babička pravnoučatům, jinak bych netušila:P

​Asi jej robilo radosť, že je to normálne dostupné....

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 13:37

slniecko ahaa, tak u nás v těch cigaretách byla hmota bílá, chuti a vůně cukru. většinou teda tvrdá. a v pedru růžová a z 99 % měkká a dobrá. ovšem hubbabubba to byla pecka, to je jasný:-) kuličky taky znám, bývaly víceméně podobný těm cigaretám, a to co se prodává dnes je naprosto nepoživatelný - resp ještě pár let zpátky to kupovávala babička pravnoučatům, jinak bych netušila:P

​tchyně to dětem kupuje pořád 

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 13:41

Žvejkačky... jsem si vzpomněla na tuhle s Jágrem

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 13:42

domenica Moc díky!

Jinak cigaretový žvejky a pedra, to bylo fakt dudy a nebe. Pedro mělo, stejně jako sevak, naporsto geniální bublinotvorný vlastnosti. Hubbabbubba (nebo kolik tam těch b vlastně je) pamatuju taky, ale tam mi vadilo, že bublina sice byla velká, ale pak se na rozdíl od těch kompaktnějších bublin z peder a sevaků (aneb jak velká bublina se dá udělat ze tří žvejkaček najednou) vždycky, když praskla, nalepila přes půl ksichtu a hrozně blbě se to sundavalo... 

Žvejkoačkový kuličky byly na chuť ok, i když z bublinotvornýho hledika nic moc. Bajo a pak ještě nějaký podobný (s obtiskama) dělaly bubliny pěkný, ale na chuť mi připadaly dost hnusný. Když si to tak zpětně uvědomuju, tak jsem byla fakt hodně bublinově fixovaný dítě.

Jo a ještě pamatuju nějakou žvejku v tubě, že se jenom vytlačila, ale tu mi, pokud se pamatuju, tehdy dovezl někdo z kapitalistický ciziny, u nás za totáče nebyla ani v tuzexu.

A tu hru s vlkem jsem měla taky, byla boží!

Offline Sweet Potato
Avatar
34805 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 13:43

viktorka_od splavu Mně teda ty kuličkové žvýkačky přišly hnusné už tenkrát, když se ocucala na barevná vrstva, zbyla hnusnohmota, která v puse jakoby nabývala na objemu. Nicméně toužila jsem po nich i tak, protože byly v té holi třeba.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 13:53

Prosperina na tu růžovou žvejkačku v tubě taky pamatuju, ale ta byla fakt jen z kapitalistické ciziny

Sweet Potato mně kuličky chutnaly takový ježatý kyselý, myslim jen z Tuzexu (dostávala jsem k Mikuláši)

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 14:28

Sweet Potato Přesně, kuličky byly hnusný. Pamatuju se, že jsem si dávala do pusy jednu za druhou, až jsem měla obří žvejku. Ale fakt se to nedalo dlouho žvýkat.

K těm žvýkačkám ala cigareta, to mě taky překvapilo, hlavně, že to mají v Německu, kde jsou tak super korektní ve všem. No a nejvíc se mračila švagrová Češka, co tam dlouho žije a říkala, no to je hrůza, co v těch Čechách prodávají, tak jsem jí pak s potěšením sdělila, že je to z Německa 

Offline Sweet Potato
Avatar
34805 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 14:30

moonlight  To by mne taky zahřálo.

Offline žluťásek
Avatar
7604 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 14:37

Mě by moc zajímalo, jestli si některá ze školního zpěvníku vybavujete tuhle píseň:

Jdeme mámě nakoupit do Pramene, jak jenom to všechno pobereme. Půl kila másla a trochu tvarohu, balíček kmínu, lahvičku oleje. Dooost, dooost, už je vyprodáno, dooost, dooost, přijďte zas ráno.

Nedávno jsem ji dala k lepšímu na nějaké rodinné oslavě a měla velký úspěch.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 17:56

Biely kvet Ja som mala na bábiky tento :) Pákrát som si na ňom dobre pricvikla prsty.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. srpna 2018 18:03
Reakce na Biely kvet:

S touto zubnou pastou som si umývala zuby celé detstvo...

​Já milovala chuť a vůni této ...