Retro - vzpomínky voňavé i jiné

27. listopadu 2016 13:26
Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 30. listopadu 2016 16:14
Reakce na Garfie:

Tak téhle úrovně jsem nikdy nedosáhla! :-D

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 30. listopadu 2016 16:34
Reakce na Jehelníček:

Neochutnala jsem to....ale vonělo to hezky! 

Amun
Avatar
30. listopadu 2016 16:36
Reakce na Garfie:

Paneboze, jezeni kocicich nebo psich konzerv jsem vzdycky povazovala za mestskou legendu, co se ve skutecnosti nemuze dit :D nemuzu si pomoct, i kdyby to chytnalo jako vyberova sunka, nezvedl by se vam zaludek jen z te predstavy?

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 30. listopadu 2016 17:09
Reakce na Amun:

Však to není ze psů a koček!

Některé kočičí voní úžasně, ale chuťově jsou poněkud mdlé. Ovšem levněji by to nevyšlo.

Co to bylo za film, kde manžel mrskne talířem a řve na ženu, že chce pořádné americké jídlo? Ona mrkne na syna, ohřeje choti psí konzervu a on si spokojeně mlaská. Pán přílivu? Král rybář?

Amun
Avatar
30. listopadu 2016 17:17
Reakce na Sweet Potato:

Ja bych to nedala. Kdyz si predstavim, co v tom musi byt za hruzy, kdyz i utulky a veterinari radi, at to ani tem zviratum nedavate... :D kdykoli jsem krmila, at to byla jakakoli znacka, fakt mi to hrozne smrdelo. Dokonce i takove ty docela drahe kapsicky s lososem a kachnou. Doted zive vidim ten rosol, ve kterem jsou obalene ty kousky jakoze masa. A hlavne citim! :D Vlastne, co kdyz to dokonce je ze psu a kocek?! 

Offline Emi
Avatar
1046 příspěvků moje polička 30. listopadu 2016 17:20
Reakce na Sweet Potato:

Myslíš dvojáky z menzy? 

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 30. listopadu 2016 17:23
Reakce na Emi:

Jo!

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 30. listopadu 2016 17:30
Reakce na Sweet Potato:

Tak co to teda sakra je?? 

Amun Já naštěstí na maso moc nejsem, taže špagety mi stačily samotné....a pánové byli o to raději 

Offline Emi
Avatar
1046 příspěvků moje polička 30. listopadu 2016 17:31
Reakce na Sweet Potato:

Nedávno jsem si na ně vzpomněla, když se tu diskutovalo o frontách. No, prostě už jsem taky pamětnice  

Offline Emi
Avatar
1046 příspěvků moje polička 30. listopadu 2016 17:35
Reakce na Garfie:

Dvojáky bývaly v menzách. Lístky na jídlo se kupovaly za kupóny, kterých měl každý stejný omezený počet na měsíc. Říkalo se jim bony  A protože hodně lidí bylo na kolejích i o víkendech, byla možnost za 2 bony si koupit speciální lístek na dvojáky - polotovary, salámy, ovoce. Dopředu jsme nevěděli, co na dvojáky bude ani jestli to bude jedlé, ale fronty byly aspoň v teple a často mívali věci, které v obchodech moc nebyly. Aspoň v menze v Oplatalově to platilo.

Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 30. listopadu 2016 17:41
Reakce na Garfie:
Offline Sweet Potato
Avatar
34882 příspěvků moje polička 30. listopadu 2016 18:20
Reakce na Garfie:

Sepsala jsem traktát a spadlo mi to 

Aby ubozí studenti nezahynul i přes víkend hlady,  mohli si za cenu dvou lbědů koupit dvojité večeře: lančmít, vepřové ve vl.šť, půlka chleba, rybičky v tomatě..  Byl to zajíc v pytli a byly o to boje. Za pár dvojáků se dal levně nasytit celý oddíl na víkendové výpravě třeba

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 30. listopadu 2016 18:24

Když už tady jedou ty polotovary, tak já přicházím s neuvěřitelným přiznáním: díky svíčkové omáčce z pytlíku jsem začala jíst normální domácí svíčkovou

Jako dítě jsem svíčkovou, tedy tu omáčku, naprosto nesnášela a nebyla jsem ochotná ji ochutnat už ani jako starší. Pak jsme byly s tetou někde na chalupě, ona tam uklohnila svíčkovou z pytlíku s knedlíkem z pytlíku a ono to tak pěkně vonělo...

Offline Guinea Pig
Avatar
519 příspěvků moje polička 30. listopadu 2016 19:45
Reakce na Amun:

Ha, vidím, že zas můžu někde poučovat, tak neodolám (kill me now!! ). Konzervy pro zvířata jsou fakt docela ok :) ale nejedla bych to, vyrábí se to prostě ze zvířat, která nejdou na lidskou spotřebu, části těl, odřezky, separáty. Plus navíc dle potřeby minerály, vitamíny, lososový olej nebo prostě to, co tam chtějí přidat. A už mlčim, fakt.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 30. listopadu 2016 19:51

Já fakt nedělám reklamu žádné firmě, co vyrábí žrádlo pro zvířata, ale bereme konzervy pro kočky od jedné české firmy, a to vám řeknu, že tak dobře nevonívalo ani vepřové ve vlastní šťávě, když se to otevře. A že se na to naše kočky vrhnou a sežerou to komplet, zatímco z těch drahých kapsiček olížou te rosol a zbytek nechají, je bonus navíc. Krmíme dost masem, ale při tom našem počtu... Fakt to vypadá prudce jedle. Ale teda ne, neochutnala jsem je.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 30. listopadu 2016 22:12
Reakce na Sweet Potato:

jojo, pan prilivu. 

Amun jedovaty to neni:-) ale zivit se tim delsi dobu by nebylo asi dobry. a chut to nema a navic kdyz jsem kdysi ochutnala tu psi, byly v tom hrozne citit namlety kosti. coz asi neni strava vhodna pro lidi:-)

Offline Garfie
Avatar
24031 příspěvků moje polička 30. listopadu 2016 22:13
Reakce na Sweet Potato:

Emi Jasně, díky! :-) Já na kolejích nebydlela, chodila jsem tam jen na párty a v menze byla všehovšudy dvakrát, na ten výraz jsem fakt nikdy nenarazila.

Online MP Marge
Avatar
5826 příspěvků moje polička 01. prosince 2016 04:29

Kdyz jsme u toho nostalgickeho vzpominani, tak ja se, damy, musim priznat, ze jsem se v dobach bourliveho mladi nekolikrat vratila z parby pozde v noci domu - a jak jsem byla jeste pod vlivem a mela jsem hlad, tak jsem sezrala kocce konzervu! Prezila jsem. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 01. prosince 2016 06:16
Reakce na Torrah:

co za zradlo to je, prosim? moje kocky se ve vsem strasne rejpou, zkusila bych to koupit, jestli to nebude mit uspech. Pamatuju si jednu velmi velmi pofiderni konzervu, cela etiketa vyhradne v cinstine a made in china, na obalu takova amaterska fotka kocky, ale po te se supernimrava Suzettka mohla utlouct, ale v CR neni k dostani. Nejak by me neprekvapilo, kdyby se neco takoveho nesmelo do EU vubec dovazet 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 01. prosince 2016 07:46

Ja som teraz kúpila nové granule a voňajú tak, že by som si sama hneď dala :D Skúšať to ale nebudem.