design a architektura

09. října 2016 22:17
Online EDITH4B
Avatar
1997 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 21:51

Potrefenáhusa my jsme věděli, že když budeme chtít pořídit dům, nebude to novostavba. Chtěli jsme dům, který už má "něco" (jakože duši, cokoliv) a ten pozemek hrál taky roli(nechtěli jsme na okraj města nebo za město). Sehnali jsme to, v co jsme ani nedoufali. Ale stálo to strašný peníze a další fůru jsme nacpali do rekonstrukce a ještě dvě fůry nacpeme. Ale rozhodně nelituju.

Offline Zu
Avatar
2531 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 21:56

Potrefenáhusa V našem případě můžem vynechat jen jeden pidi pokojík a hezkou koupelnu, ale ten dům je taková 3+1, takže se musíme stěhovat do kompletního. Resp. Třeba fasáda je fuk, to jo, ale nevykoumali jsme moc, co vynechat. Stejně se ale těším moc! 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 22:02
Reakce na Potrefenáhusa:

rasaNori viktorka_od splavu Mne to přijde ekofriendly predevsim z hlediska toho už zabranyho a zastavenyho pozemku, to zcela jistě 

​Jo, já to myslela jak píše Husa. Z hlediska nákladovosti a náročnosti si nedělám iluze, jednu kompletní reko mám už za sebou, takže bohužel vím svoje. Já prostě jenom nemám ráda ten urban sprawl, takže mi víc sedí to využití stávající nemovitosti. Nicméně tohle místo je zrovna takový pozemek, kdy je to poslední nezastavěná plocha a pak už je cesta a les, takže si to pro sebe dovedu celkem obhájit.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 22:06

Zu My máme taky 3+1, ale kompletní to asi dlouho nebude.obyvatelny ale jo...teď se teda bude muset předělat část topení, co se nestihla loni a na ten bordel opět se velice netesim...

Offline Zu
Avatar
2531 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 22:12

Potrefenáhusa Muž barák moc nechtěl, to bych mu nemohla udělat, chtít jít do nehotovýho. Resp. oba jsme z bytu, nedovedu si to moc představit, i když teda když dneska přišel, že v práci škrty apod., už mě něco podobnýho napadlo  Jaj, já vás obdivovala i jen s tou koupelnou!

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 22:43

Zu no, zrovna dneska jsme řešili kuchyň, jestli na to máme peníze a energii, nebo ne a v jakým rozměru

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 22:44

Potrefenáhusa kuchyň.. my už máme vyřešeno ale muže dost překvapilo, když zjistil že to je cenově srovnatelný s novým autem:D peklo prostě..

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 22:57

Potrefenáhusa A čo ste vymysleli?

Ja už som v tej svojej naplánovanej mala variť, ale korona... :(

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 23:10

paktofonika no, my máme jeden plán, kterej by znamenal přesunout plyn i vodu přes celou místnost a to jsme se dneska nějak dohodli, že na to peníze nemáme a druhej plán je koupit novou kuchyň víceméně stejnou jak je, jen to trochu popřeházet (je tu linka stěhovaná přes dva jiný byty, takže třeba dřez je těsně vedle sporáku) - je ovšem hodně malá - dýlka na sporák, myčku a dvě 60 skříňky (z toho jedna dřez) - takže k tomu ještě vymýšlíme, jak si tu plochu zvětšit, já mám nezandávacího robota a teď jsme dotáhli poměrně velkej kávovar...

ještě jsme si to zkomplikovali tím, že jsme si řekli, že bysme chtěli časem místo okna ven udělat dveře, takže musíme udělat místo na topení někde vedle...

nákres mám jen toho, co nejspíš nebude

teď je linka tam, kde je ten jídelní stůl 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 23:13

viktorka_od splavu hele, to doufám ne, na to prostě nemáme a já bych následujících 10 let v tý stávající vařila strašně, strašně nerada

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 03. dubna 2020 15:14

Potrefenáhusa Nevidím ostrůvek!

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 03. dubna 2020 15:19

Potrefenáhusa ja bych se treba vykvajzla na ten plyn..

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 03. dubna 2020 15:21

viktorka_od splavu Já taky, ale není tu 380 elektrika, nebo kolik ty desky potrebujou

Len no ostrůvek nebude :-))

Offline Len
Avatar
2220 příspěvků moje polička 03. dubna 2020 15:43

Potrefenáhusa To tě musí určitě děsně mrzet!

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 03. dubna 2020 16:24

Potrefenáhusa Už nepotřebujou. Dneska se připojují do normální zásuvky, jen musejí mít samostatný okruh.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 03. dubna 2020 16:38

Aranel Prej pak ale jedou na menší výkon, když se zapnou všechny najednou? 

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 03. dubna 2020 16:57

Potrefenáhusa Tak to nevím a plyn mám radši, to jsem jen chtěla udělat chytrou

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 03. dubna 2020 17:38

Potrefenáhusa Menší výkon mať budú a to asi nemusíš zapínať všetky. 

Návrh sa mi páči, to je fajn, škoda toho plynu a vody.

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 03. dubna 2020 17:53

Potrefenáhusa přesně tak, všechny na max nejdou. Je potřeba trochu plánovat pořadí hrncu, když se má dělat víc věci zaraz. Ale dá sa

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 03. dubna 2020 17:54

Potrefenáhusa Jo a navrh libi