design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Kokoska
Avatar
28233 příspěvků moje polička 03. dubna 2020 18:02

Potrefenáhusa a varna deska musi mit zvlastni jistic, silnejsi. Byla dobra story vyridit to na energetice, proud dodava Eon, takze zadost na Eon, ale skrin a jistice patrej  Cezu, takze technik musel prijit od Cezu a vystavit pak nejake osvedceni, ze je to prepojeny.

Je to na normalni panelakovou elektriku anikdy jsem si nevsimla, ze by to varilo nejak hur, kdyz jede vic plotynek. Ale zas tak casto a hodne tam nevarim, treba mi to jen nedoslo.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 03. dubna 2020 18:43

Potrefenáhusa já vařím hodně a jediný nedostatek, kterýho jsem si povšimla, že boost nejde zapnout na víc plotýnkách naráz, jen na jedné

Offline JankaM
Avatar
2386 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 21:59

Nevíte někdo jak se nazývá tento typ střechy? Viděla jsem na Trutnovsku i jinde, tak to bude nějaké podhorské specifikum? 

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 05. dubna 2020 22:57

JankaM snad je to rainbow roof

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 08:31

Že tady furt otravuju s tím svým kusem hlíny, o víkendu jsme tam strávili dost času a sluníčko tam jde na tu spodní část tak klidně do 4 hodin. To není na tuhle roční dobu úplně špatný, nebo ... ? Máte to někdo podobně? (nemám v sociální bublině nikoho s barákem, takže znám jen domy rodičů)

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 09:05

MP Meri dum bych tim smerem sama nesmerovala, mam rada podvecerni posezeni na slunicku, ale ptala jsem se a povoleni byste dostat meli, k 1.3. pry musi byt svetlo 1.5 h a pak zalezi na plose domu (takze bych to asi nekomu zadala). Jen jestli je to v Praze, tak se jen tak nezmeni uzemni plan.

Offline Tak Betty
Avatar
4975 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 09:13

MP Meri Já už jsem psala na str. 499, že máme víkendový dům na pozemku s minimem slunce. V 16 hod přijdeš z práce a slunce nic. A jaro/podzim ti to slunce bude nejvíc chybět.

Offline 711990
Avatar
17107 příspěvků moje polička 06. dubna 2020 09:14

Potrefenáhusa my mame desku zapojenou do 220 a vykon ma mensi v tom, ze vsechny 4 plotynky nemuzou jet na ten boost. Jinak me to neomezuje. My jsme si vyridili vsechno na ten specialni jistic a pak nam to v baraku zatrhli, protoze prej kdyby to tak chtel kazdej, musely by se navysovat jistice pred domem a platit vetsi zalohy a kdesi cosi. Proste jak u blbecku. Ale nastesti to zapojit slo.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 19:13

Lamicka Díky, vůbec jsem netušila, že jsou na to osvětlení nějaké normy, přestože je to vlastně logické. Zkusím k tomu něco pohledat. V praze to není, já jsem chudá

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 19:44

MP Meri jestli budete chtit  plochou strechu , tak co stresni terasa? A pozemek mi prijde super.

Offline DruI
Avatar
3239 příspěvků moje polička 07. dubna 2020 20:27

MP Meri Oslunění vám zhodnotí architekt, až bude dělat návrh, ale aby nevyšlo u rodinného domu stojícího samostatně na pozemku, to by musel ten pozemek být ale hodně stinná díra :o)

Offline rasaNori
Avatar
7704 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 19:18

Jupi mame vybetonovano:D uz 3 mesice bez spodni koupelny a konce nevidet...

Offline continuity
Avatar
33561 příspěvků moje polička 08. dubna 2020 22:05

rasaNori já tě fakt obdivuji, mnou by to na tom stavenisti a ještě s dětma jistě svihlo. 

Offline Noren
Avatar
616 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 10:35

MP Meri Část roku trávím v domě na podobném pozemku. Kolem les a v pozdním létě/na podzim už třeba kolem 16h musím svítit, když chci něco dělat v kuchyni. Ze začátku mi to teda dělalo dost problém, ale zvykla jsem si na to docela rychle. A i když je v létě hodně horko, tak u nás je přece jenom trochu chladněji. Stačí popojít kousek dál "do města" a je ten rozdíl teploty docela poznat. Ale jak říkám, zvykla jsem si rychle a to jsem velkej teplomil :)

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 12:14

Noren Jo, to je přesný, je tam celkově takové chladnější mikroklima. Díky za zkušenost. Je fakt, že v tomhle mě hodně naučilo stěhování do Prahy, až tady mi došlo, jak moc jsem byla v tomhle celý život rozmazlená a že vlastně člověk musí bejt vděčnej za skoro každej kus trávy ... 

Offline Garfie
Avatar
23887 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 12:58

Ginger Ty jo střešní terasa! MP Meri Mně se hrozně líbí takové ty arabské terasy na střeše, to bys nechtěla? Víš, nad celou plochou domu a zastřešená, v tvém případě třeba jen z poloviny. A mohla bys tam mít letní kuchyň, sedačku, prakticky obývák! Jako já vím, že je to trochu nepraktický, ale líbí se mi to moc. A měla to kamarádka v podkrovním bytě a na pohodu, měla nahoře i sprchu :-D Časem tam můžeš mít i zimní zahradu, to ti prodlouží sezonu na půl zimy! :-) 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 14:28

Garfie Jakože zní to zajímavě, ne že ne. A já jsem tam nad tím v podobném duchu přemýšlela, že samozřejmě čím výš se dostanu, tak tím buse "sluční výtěžnost" lepší, protože slunce nezapadne tak brzo za kopec. Ale obávám se, že to bysme museli minimálně něco vytunelovat, abychom na to měli A taky by to úplně změnilo koncept domu, přemýšlela jsem, že v přízemí budou obytné místnosti, které budou plynule přecházet v terasu a ta zas bude navazovat na zahradu. nahoře měly být ložnice. Mám ráda to propojení obyvák-kuchyň-terasa-zahrada. Ten koncept těch arabských střech znám z Maroka a líbí se mi to. Ale asi je to vhodnější do města, kde stejně ta zahrada chybí. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 14:31

MP Meri jeste o tom pouvazuj, i jen to patro dela hodne. ja tu sedim ve stinu a  mrznu, nahore v loznici je slunicko a teplo. ale co mi to je platny, kdyz travim cas jen dole.

Offline Garfie
Avatar
23887 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 14:41

MP Meri No to je jasný, ono to napojení z obytné části je úplně logické....ale teď si nepamatuju, není to v kopci? Nešlo ba to nějak napojit z té terasy, jako uzemnit ty ložnice částečně do svahu a nahoru dát kuchyň a obytnou zónu? 

Možná ta terasa na střeše nebude tak drahej špás, zkus to zjistit. I kdybys ji měla zatím nechat neobývanou, nebo se tam chodit nahřívat  Nebo do ní udělat schody z ložnice, to budeš mít úplně soukromé a nebudou tě tam otravovat děcka na starý kolena .

Offline Myrtila
Avatar
2951 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 16:10

MP Meri Garfie Kdysi jsme premysleli o takovem podobnem pozemku ve svahu a taky nam prislo, ze nejlepsi by bylo dat u klidovou cast, tedy loznice, dolu, a denni nahoru. Akorat na tom "nasem" se jeste uplne nabizelo udelat terasu smerem do kopce, pristupnou z te denni casti.