design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Garfie
Avatar
23938 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 17:41

Myrtila  jj, přesně, tak nějak jsem to mysela. 

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 18:00

Garfie Myrtila U nás je taky jedna ulice ve svahu otočenému na sever a spousta domů tam to má stejně jak píšete. Dole, častečně do svahu ložnice, nahoře obývák, kuchyň přecházející v terasu a ven.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 18:25

brrr Když já myslela, že dole (jakoby suterén) bude sklep, nad tím "obytné" patro a nad tím spací patro :/ Frknu sem ještě jendou ten obrázek, aby bylo jasno. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 18:28

Pogooglila jsem ještě nějaké inspirace, nějak takhle jsem to myslela. Jinak domy ve svahu se mi strašně líbí, obecně to považuju spíš za výhodu. Jen většina těch návrhů počítá s tím, že je to osluněný svah. 

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 20:01

Prepáčte, že prerušujem, ale nutne hľadám hodiny s kyvadlom tohoto typu, najlepšie s čo najmodernejším dizajnom a z nejakého amerického e-shopu, potrebujem to poslať ako darček:

Offline Ginger
Avatar
1098 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 21:38

MP Meri vim, ze jsi teplomil, ale mit terasy na ruzne svetove strany mi v soucasnych klimatickych podminkach prijde jako vyhoda. Jeste me napadlo, jestli by neslo umistit vic do stredu pozemku, tj bliz k vrcholu kopce. Jinak kamaradi maji barak ve svahu a na zahradu se chodi po takovem skoro mustku z mezipatra. Vubec to neni spatny.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 08:56

Ginger Vejš by to posunout šlo, ale tam už je blízko les a toho slunce je tam paradoxně míň, protože stíní stromy Tenhle spodní roh je ten nejslunečnější. My už jsme se každopádně dohodli, že tam budeme letos jezdit jako na chatu, tak to předpokládám nějak všechno zkusíme odpozorovat. Vlastně kdo má tu výhodu, že si může pozemek před samotnou stavbou baráku takhle vyzkoušet a dva roky o tom přemýšlet (musíme tu blokaci územním plánem brát pozitivně, je tam požádáno od roku 2012 )

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 09:16

MP Meri hele, to je super výhoda. já osobně bych si to fotila, protože architekt tam pak nebude moct strávit celý rok, aby viděl. Třeba by mu to pomohlo, mně určitě.

Offline brrr
Avatar
10023 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 09:28

MP Meri Jo, aha. Už je mi to jasnější, dík.

Offline DruI
Avatar
3250 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 09:41

MP Meri To sledování přímo na místě je náhodou skvělá věc. Ještě bych krom sluníčka doporučila sledovat převládající směr větru :)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 10:16
Reakce na MP Meri:

brrr Když já myslela, že dole (jakoby suterén) bude sklep, nad tím "obytné" patro a nad tím spací patro :/ Frknu sem ještě jendou ten obrázek, aby bylo jasno. 

no a z téhle, tzn. pohledové strany, to je jižní - co tam brání slunci? protože v zimě, a to je teda doba kdy já ocením slunce nejvíc, ti stejně bude svítit jen z jihu. proto taky k nám od října do března nezasvítí. akorát teda kempováním přes léto to nepoznáš

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 10:56

viktorka_od splavu Z týhle (jižní) tam tomu nebrání víceméně nic, vzimě tam svítí podle mě odhadem mezi 11-14h (nejpozději jsem tam byla v říjnu, pak to zaleze za stromy/kopec. 

Offline Kan
Avatar
7006 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 15:20

slniecko 

Ročky, s eshopem neporadím.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 16:04

Kan to sa u nás volá ročky? To by zodpovedalo americkému názvu anniversary clock...ktorvie, z čoho to vzniklo.

Offline Kan
Avatar
7006 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 16:11

slniecko Nevím to přesně, ale starožitné ročky prý měly o dvě kolečka navíc? A natažené vydržely rok? Ale opravdu jistě to nevím.

Offline JankaM
Avatar
2396 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 17:23

slniecko kde neporadim, ale když se teta před asi 25 lety vdávala, zrovna nějak letěly a jako svatební dar dostala čtvery skoro stejné

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 18:58

Kan ale vysvetľovalo by to názov.

Offline Kan
Avatar
7006 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 19:04

slniecko  Ještě jsem chtěla napsat, že u těch dnešních mechanických je velký rozdíl v tom poklopu, štuclu, sklo nakradil plast.

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 19:54

Kan plast ???? Vďaka za upozornenie, to by ma v živote nenapadlo!!!

Offline Ginger
Avatar
1098 příspěvků moje polička 10. dubna 2020 20:11

MP Meri to jste teda trpelivi, ale vlastne me liknavost uradu neprekvapuje. My jsme si koupili pozemek od developera, zaplatili jsme site a hrubou stavbu komunikace s tim, ze az cast vlastniku postavi, kmunikace se dodela. Jenze v prubehu casu od toho dala ruce pryc jak mestska cast tak magistrat. Stavebni urad baraky nezkolaudoval, ale nam doporucil, at v dome bydlime a tvrdime, ze hlidame svuj majetek. Nakonec to po asi 10 letech doslo az k soudu, ktery rozhodl, ze stavebnici nic neporusili a tudiz urad musi vydat kolaudacni rozhodnuti.