design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Estara
Avatar
502 příspěvků moje polička 31. března 2020 14:28

Karja Tak u nás taky bylo silné zaujetí proti kobercům.

Přinejhorším se vždycky dá na hodně využívaná místa, kde by se to zdálo pro pobyt moc studené, přidat nějaký menší koberec.

Offline continuity
Avatar
33625 příspěvků moje polička 31. března 2020 14:32

Karja podlahy máme dřevěné, takže teoreticky teplé a stejně jsem tam dětem vždy dávala ty pěnové puzzle nebo deky. Já sama na té holé zemi nerada sedím a dám si pod zadek alespoň jogamatku. 

Ale možno by to šlo řešit takto. Na podlahu něco, co se snadno udržuje a mít zásobu dek, které se dají snadno prát? 

Offline DruI
Avatar
3248 příspěvků moje polička 31. března 2020 14:33

Karja Máme marmoleum, což je víceméně podobné jak lino a řekla bych, že teplotní komfort je taky o zvyku. Nám, co jsme tu doma, to studené nepřipadá, ale když přijde babička hlídat, tak mrmlá, že tu máme od podlahy zimu :o) Ale teda udržuje se to mnohem líp než koberec!

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 31. března 2020 15:06

MP Meri 

Taky si myslím, že ten pozemek není žádnej průšvih. Bude potřeba si pohrát s orientací místností a velikostí oken, terasu bych udělala na dvou stranách nebo aspoň přes roh. Tvoje obavy s tím sluncem chápu, žila jsem pár let v domě, kam šlo slunce do hlavní pobytové místnosti asi do 8 ráno a bylo to na palici. Hrozně mi to vadilo. Ale tam byla hodně nahuštěná zástavba a malá okna a to nebude tvůj případ. 

Offline Setare
Avatar
942 příspěvků moje polička 31. března 2020 18:27

MP Meri My ted takhle podobne zrovna bydlime, akorat mame malinko posunutou orientaci. Jen nemame vepredu ten vyhled do krajiny, ale na baraky pres ulici. Kopec mame zezadu, dost prudkej, tam uz zadna dalsi zastavba neni.

Dum neni nas, pronajimame, takze par veci bych udelala jinak, ale celkove mi to na bydleni prijde docela prijemny.

Co povazuju ze velky plus jsou francouzsky okna v kazdy mistnosti, pusti to sem hodne svetla, prece jenom je to pod tim kopcem jinak takovy trochu ustineny, jak pises, kdyz vyhlidnu ven, vidim baraky v plnym slunecnim svitu a u nas uz se smraka. Nijak zasadne mi to nevadi a to mam slunce taky moc rada, v druhym patre je balkon, kam to sviti podstatne delsi dobu, tak tam se da nachytat to pozdni slunce. 

V lete naopak parada, i v tech vedrech se to dalo, ta podkopcova lokalita tomu dost pomohla a nebylo tu vedro k padnuti. 

Tady prsi dost a vlhkost nepozoruju, ani se nedrzi voda kolem baraku, v kopci je strouha, kterou vetsina vody stece dolu, ale nevim, jestli je prirodni nebo ji tam vytvorili, kdyz to staveli. 

Mne to podle popisu prijde jako vyborna lokalita, nebala bych se toho. 

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 31. března 2020 18:57

MP Meri po dosavadnich zkusenostech by mi fakt, ze se jedna o vybornou lokalitu vyvazil mozna ,,horsi'' orientaci stran. Tu nakonec muzes zmirnit vhodnym usporadanim mistnosti, oken atd. Ja bych do toho sla.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 31. března 2020 18:58

MP Meri dům bych svěřila architektovi, se kterým si sednu. Dům se dá navrhnout takový, aby splňoval požadavky. Zatímco sehnat pozemek, který bude vyhovovat, je problém. Místo je důležitější, dům se dá přizpůsobit sobě, místo ne.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 31. března 2020 19:59

Karja My sme mali zateplené lino nemeckej kvality, zo spodu bola hrubšia vrstva filcu,  tuším to bola hrúbka 4mm. No je to určite chladnejšie ako koberec, to uz radšej drevo, i keď chápem, že do toho investovať nechceš. Ináč ja som bola s linom spokojná, bolo to na prechodnú dobu, takže nič drahšie sme nechceli a i to lino bolo celkom drahé. 

Offline Karja
Avatar
35812 příspěvků moje polička 31. března 2020 20:03

paktofonika No my s tim v kuchyni jsme taky spokojeni i vypada dost dobre, ale uz se nam ho.asi nepodari sehnat stejne. Otazka ale je, jak by vypadalo na velke plose. Je to proste otazka teplota versus udrzba a estetika.... Ale sambo bude nadsenej tak i tak, mame ty nove skrine co jsou asi 10 cm od stropu, na pokladku ideal:-D:-D

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 31. března 2020 20:05

Karja My sme mali imitáciu dreva, malo to i tak 3d efekt ako drážky medzi doskami, a i ten povrch nebol uplne hladký, aby to pôsobilo echt. Idem pohľadať fotky.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 31. března 2020 20:07

Karja Ja myslím, že to vyzeralo celkom dobre. A tým, že bolo hrubé a podlepené, neboli ani nerovnosti. Pardon za A&P ale ja fotím iba ich a jaksi nemám fotku samotného bytu :D

Offline Karja
Avatar
35812 příspěvků moje polička 31. března 2020 20:07

paktofonika Ja myslim, ze mame hodne podobne. Prave se nas obcas i navstevy ptaj, co je to za podlahu. Shaneli jsme to i pro rekonstrukci pronajmu, ale nepovedlo se.

Offline Karja
Avatar
35812 příspěvků moje polička 31. března 2020 20:09

paktofonika Jo, tak vy to mate jeste hezci, tmavsi. Jinak je to dost podobne. My to mame svetlejsi a i jak to zacina byt trochu jety, tak to zacina byt drevu cim dal vic podobne;-). 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 31. března 2020 20:11

Karja Pokiaľ do toho nechcete investovať, tak to lino je fajn a nejaký kusový koberec a pohoda, ten môžeš deťmi do čistiarne. :)

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 31. března 2020 20:15

paktofonika ta fotka je boží !

Offline Karja
Avatar
35812 příspěvků moje polička 31. března 2020 20:15

paktofonika No jasne, tak i kusovej se da mnohem pohodlneji i cistit doma, pac to aspon das uschnout venn. Ja.uz mela dvakrat ten tepovac a jako nic moc. To je spis asi na nejaky zazrany prach nebo nevim. Pomohlo mi to jen zneviditelnit takove ty prechody, kdyz byl jinde nabytek. Jinak nejake oziveni ci likvidace fleku 0.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 31. března 2020 20:18

Karja To je ten koberec, ktorý bol na fotke v outfitovom vlákne? 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 31. března 2020 21:49

Udělat novou podlahu byla první věc, kterou jsem doma plánovala udělat. No.. místo ní, si koupím psa, podlaha prostě musí počkat.

Ale: jakou podlahu? plovoucí podlahu nebo dobré lino s filcem vespod?? Nechci do toho investovat příliš, chci, aby to bylo relativně co nejlevnější. Praktické a dostačující, žádný luxus. Snadno udržovatelné a odolné. Plocha je členitá cca 25-30m2

Je to na chatě, stěny jsou dřevěné, podlaha bude taky dekor dřeva.

Jsou tu zvířata. moc se tu nepřezouvám, leda v zimě. Chci, aby to bylo praktické a za dobrou cenu.

Plavačku nebo PVC? 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 31. března 2020 22:17

Dadoo Doporučujem vinylovú podlahu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46054 příspěvků moje polička 31. března 2020 22:23

Dadoo taky bych šla do vinylu. je to nejpodobnější dřevu a přitom bezúdržbové, nestudí.. klasická plastová plovoučka je sice levnější, ale brzy bude hnusná. lino/PVC nenávidím, každopádně i když má své příznivce tak poničené je ještě dřív a ty zašlé škrábance co nejdou umýt mám před očima furt, brrrr