design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33667 příspěvků moje polička 15. února 2020 21:57

RoSa Blum měla ikea už před 10 lety, ale jen kování, ty vysuvy polic už měli svoje a rozdíl je to velkej 

ja bych si tu rohovou skříňku bez toho vysuvu teda fakt neporidila, je to strasnej vopruz to tahat kdoviodkud a ještě to muset furt preskladavat 

Jiná Realita Ja když se snažila ušetřit v tom plánovači ikea, tak jsem nahradila menší skříňky co největšími a pokračovala jsem tema vysuvama - já teda měla dost omezenej rozpočet, takže jsem fakt musela, ale jestli to trochu jde, tak bych na tom dneska nesetrila. 
Materialove odlišný skříňky mi nevadí, já bych nechtěla tu zkosenou horní rohovou skříňku, ale je to proto, ze ty nepravý úhly v bytě nějak špatně snasim, kuchyň do U bych asi taky spis neuzavirala, přijde mi to na to dost malý 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 15. února 2020 22:05

Jiná Realita ještě mě napadá jedna věc, z toho návrhu to samozřejmě není vidět, ale nezapomněli jste naplánovat to tobě na míru? myslím že nejsi vysoká tak abys do těch horních skříněk dosáhla, hlavně do té rohové tam je to dost potíž. nejvrchnější police na štokrle, ale ty dvě spodní by měly být na ruku

Offline RoSa
Avatar
8184 příspěvků moje polička 15. února 2020 22:13

Potrefenáhusa jo vidíš, já myslela, že maj v Ikea od Blum všechno kování...

rohovou s drátěnym výsuvem měla kamarádka a byla z toho moc nešťastná: furt jí tam něco padalo dozadu - vono to tam totiž nejde štosovat do vejšky ale to světlo v tý noře je fakt super!

zkosený rohový skříňky bych taky nedala, to by bylo jak u Trávníčků

Jiná Realita pod tou varnou deskou ten pruh výsuvnej uplně vlevo musí bejt? proč ne širší šuflata? když se to dělá na míru...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. února 2020 22:33

ach jo lidi, vy jste mě tak nahlodali a já už tam mám udělané všechno, zásuvky, rozvody a dočistě začištěnou zeď...

Offline Janulik03
Avatar
16657 příspěvků moje polička 15. února 2020 22:47

Jiná Realita no a to si mala pred tym ako ste zacali s truhlarom kreslit kuch linku? Lebo mne prave po nakrese linky stolar vyznacil kde maju byt el zasuvky na spotrebice a kde voda, ehm sorry ak som rozculila. Ty to mas opacne. Najprv zasuvky na el az podla nich kuchyna?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. února 2020 22:51

Janulik03 no já už mám kuchyni totiž přece vybranou, ten návrh mám dlouho, na cenu jsem čekala skoro 14 dnů...a bohužel elektrikář 14 dnů čekat nemohl. parta řemeslníků brzo odejde na jiné domluvené věci. je to udělané podle tohoto návrhu.

Offline RoSa
Avatar
8184 příspěvků moje polička 15. února 2020 22:54

Jiná Realita a žes to sem hned nedala? mohly jsme to tu už 14 dní rozebírat

Offline Janulik03
Avatar
16657 příspěvků moje polička 15. února 2020 22:58

Jiná Realita ahaaa ja ze masnavrh teraz. Tak to je ine potom. Tak to uz len doladit detaily

bude to dobre, neboj

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. února 2020 22:59

RoSa no to jo, ale elektrikář by stejně nečekal. jako riskovala jsem, ale co mi zbývalo. on třeba bude mít čas znova za měsíc :/ nebo za 6 týdnů. jenže mezitím bude mít čas obkladač. a když nebude mít zásuvky, tak to neobloží.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. února 2020 23:08
Reakce na Jiná Realita:

Janulik03 nic objevného. nicméně...už hodinu hledám, kde ušetřit, neb cena mě trochu zaskočila. ale je to i s montáží, takže je myslím rozumná. ikea kuchyně by byla levnější, ale nevím, kdo by mi ji přivezl a namontoval (od ikea bydlím asi tak 120 km na všecky strany). na kuchyni teda neušetřím, jediná rozhazovačnost na ní jsou ty dýhy nahoře, ale stojí jen o cca 300 kč víc za metr než dvířka + 2000 kč lak. ušetřit musím na dlažbě a obkladech.

bohužel, já prostě vlezu do libovolného obchodu, vidím věc, která se mi velice líbí a dokonale se mi hodí a...vždycky je to nejdražší věc, co tam mají. ať to jsou baterie, obklad nebo podlaha, to je fuk.

​Mne vadí, že skrinka nad digestorom nie je rovnakej šírky ako pod, to by sa nedalo, resp musí tam byť širšia digestor. Ja mám asi nejakú poruchu, ale páči sa mi, keď je horná skrinka tej istej šírky ako spodná. Ďalej nerozumiem umiestnenie umývačky, prečo nie je vedľa umývadla. Súhlasím takisto s tým, že je tam preskrinkované. Ja mám teda čo hovoriť, keď si neviem naplánovať jednu mini kuchyňu, ale tak asi je vždy lepšie, keď ti napíše názor viac ľudí.

Offline Mrakoplas
Avatar
8789 příspěvků moje polička 15. února 2020 23:08

Jiná Realita ja mam f na novom, naopak vrch biely a spodok "drevo", vyzera to podľa mna super a neznasam ako su na sucasnom byte biele spodne skrinky ufulane, tak som to preto dala takto. Steny su biele a vrchne skrinky tiez cca 10cm pod strop, chcela som uplne uplne  ale strop je krivý a sadrokartón som odmietla. Keby si dala tie vrchne skrinky biele a za tym bielu stenu, tak to neposobi rusivo. Ale aj takto to bude dobre ak sa to tebe paci

K tym rohovym..teraz mam bez vysuvu, zmesti sa tam sice mrte veci ale aby som cosi zozadu vytiahla, musim povyberat vsetko spredu, strasne ma to se.e. na novom bude ten vysuv, podla toho co tu citam, budem zas nadavat, ze sa tam nic nezmesti

Offline Mrakoplas
Avatar
8789 příspěvků moje polička 15. února 2020 23:11

paktofonika ja, tiez musim mat vrchne a spodne skrinky rovnako siroke ale teda zabralo to naplanovat

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. února 2020 23:11

Jiná Realita A rohovú skrinku bez výsuvu mám teraz, dokonca dve (kuchyňa do U) a ide ma šľak trafiť keď mám vytiahnuť niečo zozadu, na výsuve by som rozhodne nešetrila. 

Offline Mrakoplas
Avatar
8789 příspěvků moje polička 15. února 2020 23:13

Janulik03 1500€ ze som to nevedela pred par mesiacmi, vypytala by som si kontakt a som mohla ušetriť

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46045 příspěvků moje polička 15. února 2020 23:14

paktofonika jenze ten vysuv a) zabere sam o sobe pul skrinky b) vsecko z toho pada. vzadu mam teda veci ktere moc nepouzivam, mit jednu rohovou skrinku to by me taky kleplo

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. února 2020 23:17

viktorka_od splavu To viem, videla som ho naživo, ale i tak by som ho tam chcela. Teda v ideálnom prípade by som rohové skrinky nikdy nechcela, a už vôbec nie horné, ale svet nie je ideálny. Zdá sa mi to ale ako dosť veľká kuchyňa, kde by trochu miesta v rohovej skrinke chýbať nemalo.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. února 2020 23:24

rohovou skříňku bez výsuvu mám a never more!

to je peklo, dole se člověk plazí skoro po břiše a ještě si tam málem svítí baterkou.

výsuv hodně místa zabere, ale zas umožní ty věci nějak normálně používat. já co mám v té polici bez výsuvu, radši ani nevytahuju.

Offline RoSa
Avatar
8184 příspěvků moje polička 15. února 2020 23:42

Jiná Realita dyk to píšu, že je fajn natáhnout tam světlo! a určitě se najdou věci, co potřebuješ 1x ročně (možná i míň), a těm je tam fajn

ten nesoulad horních-dolních šířek je diletantskej, teď na to znova koukám

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 15. února 2020 23:51

kdo tu doporučoval trojúhelníkový výsuv? to je to, co je tady na posledním obrázku v předposlední řadě?

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 15. února 2020 23:57

Jiná Realita Syn má podobně velkou kuchyň a i podobně řešenou. Má ji asi tři roky od Sýkory. Jako cena se spotřebiči mě trochu zaskočila, bylo to 350k. Já se chystám si taky pořídít novou, ale moc se mi nechce dát tolik. Vůbec netuším, od koho ji nakonec koupit. Jo a od zadání linky do výroby po její dovezení a motáž to trvalo víc jak dva měsíce.