design a architektura

09. října 2016 22:17
Offline Isca
Avatar
4469 příspěvků moje polička 16. února 2020 11:41

Mutziputzi A jaký jsou argumenty pro? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46110 příspěvků moje polička 16. února 2020 11:45

Mutziputzi no a k cemu ma ten zaskleny prostor slouzit? odkladiste kramu? sklenik?

na vzhled zvenku bych se az tak nesoustredila, spis k cemu to potrebuju a jestli je to k tomu ucelu vhodny.. 

ja teda oblibuju vetrani, takze bych to nesnesla, tchyne tam ma ten sklenik.

jeste k te krasenesmirne bych pripocetla, ze v lete je potreba to nejak odstinit, jinak tam muzes taky davat varit vajicka

Offline brrr
Avatar
10034 příspěvků moje polička 16. února 2020 11:50

Jiná Realita Já bych ještě uvažovala u té linky nad oblými rohy u zakončení, ať to netrčí tak tvrdě do prostoru, ale uznávám, že to cenu ještě asi navýší.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. února 2020 11:58

Isca Tak to zas domyslitelny ne?

viktorka_od splavu jako lodzie ma slouzit

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 16. února 2020 12:04

Mutziputzi to je nekam do paneláku? Jestli jo, tak tam teda byva nejhorsi, kdyz se to neresi nejak systemove pro cely barak a bud nekdo ma nebo nebo nebo si to kazdy řeší po svem a pak kazdy pes jina ves. Subtilne a neviditelne to nebude vypadat nikdy a jak rikam, jestli to uz na domě nekdo ma, tak je to vicemene jedno. Videla jsem nejake realizace od Alumistru, bezramove a shrnovaci, ale prostě hip a cool to už z podstaty vypadat prostě nebude.

Když už, tak by se mi libilo neco takoveho

Ale v ceskych podminkach a v ceskem svj si to absolutne nedokazu představit. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 16. února 2020 12:07

viktorka_od splavu tak v chladnejsich měsících se to da vyuzit jako zimni zahrada, na kytky a treba i na snidane, v teplych mesicich to můžeš cele otevřít a jsi na tom stejném co pred zasklenim. Záleží na velikosti té lodžie a dispozici bytu, co jsem slysela od lidi, co v tom bydlí, tak jsou vetsinove spokojeni a berou to jako zvetseni bytu. Vlastni zkusenost nemam. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. února 2020 12:08

Krehutka Do panelaku nastesti ne, cili i ta francouzska revitalizace, btw moc povedena, znam, je neco jinyho. Exterier domu je OK i s mirnou variabilitou provedeni ostatnich lodzii, mne jde o to, aby se to dalo shrnout naplocho na stranu, kdyz uz teda se to chce.

Offline Catherinne
Avatar
9848 příspěvků moje polička 16. února 2020 12:11

Mutziputzi tak to většinou jde.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 16. února 2020 12:17

Mutziputzi asi bych zkusila poptat toto 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46110 příspěvků moje polička 16. února 2020 12:18

@Krehutka no obvykle je to utesneny cely, takze shrnout na stranu nestaci. v zime je tam zima a v lete vedro a v mistnosti za tim zhorsene vetrani. zvetseni bytu v tom prave vidam na to odkladiste kramu. ev u lidi kteri to opravdu vyuziji ke konkretnimu ucelu-  pestovani kaktusu, chov ptaku ve volierach apod. jako "na kytky" pokud ma nekdo sazenice na kseft nebo takoveho konicka, ale to u Mutziputzi nepredpokladam, nebo jo?:-) jinak porid si samo co chces, ale kdyz se ti to od zacatku nelibi, tak nez patrat jak to udelat neviditelny nych se zamyslela jestli to doopravdy potrebuju

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 16. února 2020 12:22

@Krehutka no obvykle je to utesneny cely, takze shrnout na stranu nestaci. 

​Tomu nejak nerozumim. Kdyz to shrnes na stranu, tak tam to sklo proste neni, takže utesnene to byt nemuze. Nebo cemu rikas utesnene? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46110 příspěvků moje polička 16. února 2020 12:29
Reakce na Krehutka:

​Tomu nejak nerozumim. Kdyz to shrnes na stranu, tak tam to sklo proste neni, takže utesnene to byt nemuze. Nebo cemu rikas utesnene? 

​nevim jestli jsi v tom nekdy byla uvnitr, ale krom tech skel mezi stropem a zabradlim se utesni i cely ten prostor pod tim, takova uzavrena krabicka. kdyz poodsunes sklo, tak ten vzduch stejne neproudi tak jako by tam nic nebylo. pro me je teda balkon/lodzie v byte hlavne misto, kde muzu"vyjit ven" na vzduch nebo ten vzduch pustit dovnitr vetsi plochou nez je okno, a bez ohledu na pocasi (treba v desti). vyrostla jsem v byte se dvema lodziema a travila tam spoustu casu, mam to rada:-) pekny prostor z toho zaskleni jsem doted nepotkala

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 16. února 2020 12:36

viktorka_od splavu no tak pokud vychozi stav není jen zábradlí na spodní části, tak to tak velká změna není.

Mluvim o necem takovém 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. února 2020 12:36

viktorka_od splavu jsem hned v úvodu psala, že já to nechci ani nepotřebuju, chci nejmenší zlo, tzn. aby se to dalo sklopit a shrnout na stranu, lodžie má asi 5-6 metrů, tak prostor k otevření zůstane. Mně jde jen o tu subtilnost systému prostě, žádný rámy, viditelný kolejnice a tak.

Offline Catherinne
Avatar
9848 příspěvků moje polička 16. února 2020 12:49

Mutziputzi zkrátka aby to levitovalo v prostoru...

Offline barbucha blogger
Avatar
30648 příspěvků moje polička 16. února 2020 13:08

Krehutka 

Ten spodek se ale neodhrnuje, aspoň jsem teda ještě žádnej takovej neviděla (a kolem jich vidim mraky a různejch) - takže souhlasím s viktorka_od splavu , že je tam i při odsunutí vrchní části vedro jak v pekle. Teda záleží, na jakou to máš stranu... já si to na jižní nenechala udělat, chcípla bych tam a vevnitř taky, i kdybych měla balkonový dveře imrvére dokořán.

Offline Janulik03
Avatar
16706 příspěvků moje polička 16. února 2020 13:11

viktorka_od splavu mali sme to na byte. Zabradlie bolo murovane nad tym bezramove sklo cele zhrnutelne na bok. Balkon mal dlzku 5 m na prizemi. Preto sme to aj dali. V lete zhrnute to bolo uplne normalny balkon plne vetrany. Ked prsalo a v zime zatiahnute. Tym padom som neoremyslala kam spracem kvety typu olivovniky a boli uchranene pred zimou. No a ze to vyzera buransky mi bolo uprimne fuk

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. února 2020 13:12

barbucha Tak pevna dolni cast, zabradli ze skla, plechu nebo betonu, je bezna i u nezasklenejch lodzii

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 16. února 2020 13:19

barbucha ano, to vim, ze se spodek neodhrnuje. Ale pokud nebyl vychozi stav dole zabradli ("šprušle"), ale beton nebo drátosklo, neni to takova změna. U te lodžie (pokud neni hodne atypická) se ty podminky imho moc nezmeni, vetsina ma stejně větrací jen tu jednu stranu, u zasklení balkonu to už bude změna podstatnější. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46110 příspěvků moje polička 16. února 2020 13:32

Mutziputzi uz chapu:-)